Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2017-04-26)
Sveiki,Saule.Nebežinodama ko griebtis,rašau Jums.Dukra tapo (maždaug prieš pusę metų)visiškai nevaldoma,totaliai nesimoko,rūko,keikiasi,prakeikinėja.Tėtis ją paliko tik gimus.Ką galiu /turiu daryti,kur nukreipti(muzikos mokyklą metė prieš metus).Padėkit..AČIŪ.Daiva Daiva

Atsakymas (2017-05-01)

 

Sunkus charakteris. Kuo daugiau gerumo ir meilės jai rodysit, tuo pikčiau ardysis ir tyčiosis ir bendražmogiškų vertybių. Ją smarkiai, pasąmoningai veikia draugai, mūsų visuomenės patyčių kultūra. Per jos smurtinį elgesį prasiveržia tai, ką kasdien skaitome Užkalnio  tekstuose, persunktuose patyčia ir panieka kitaip mąstantiems, silpnesniems. Prasiveržia tas pykčio purslais ir šaltakrauju cinizmu apmaurojęs jaunimo radijo stočių ir "meno" erdvių , jaunų politikų pagiežos pasaulis.

Su tuo susidūriau ką tik pati. Mat  mažoje grupėje, su kuria keliavau po Indiją, buvo keturi 25-28 m amžiaus jaunuoliai. Pykčio ir pagiežos sklidini zombiukai... žiurkių padermė...žmonėmis jų niekaip negalėčiau pavadinti, mat kasdienėse  situacijose, kur normalus žmogus tikisi draugiškumo ir palaikymo, jie ėdė, pjudė, niekino vienas kitą ir aplinkinius.  Jiems juoką sukeldavo tik kitų nesėkmės, žmogiškos klaidos. Jų veiduose giliai įsirėžusios pykčio raukšlės, o instinktuose  ir refleksuose-dominavo- perlipti bet kokiom priemonėm per galvą ir įkąsti kuo skaudžiau į duodančią, mylinčio žmogaus ranką, paskųsti dėl bet ko, tikintis greitesnių bonusų. Man šita jaunuolių padermė buvo Indijos  didžiausias  atradimas ir sukrėtimas. Juk mačiau juos prikišamai, iš arti ne per monitoriaus ekraną.Irgi, kaip ir jūs,  buvau  puolama,  ūdoma, kas  vakarą aprėkiama ir moralizuojama dėl kiekvieno poelgio. Prie jų galėčiau priskirti ir  viskam abuoją, savo interesus prakišančią , robotizuotą   lietuvę gidę Delyje. 

Vienas išmintingas artimasis , kai laiške užklausiau, iš kur  atsirado šitie antropologiniai keistuoliai, paprotino: "Lietuvoje  savo jėgomis iškyla ir užsidirba kelionėms tik tokie, pikti ir įsiutę cinikai. Gabesni, padoresni arba yra  grubiai, jėga nustumiami į pašalius, arba emigruoja, arba priklauso aukštesnei verslo ir politikos kastai, kurie keliauja vieni, iš išplautų ES milijonų". Taip, iš dalies su juo sutinku.

Taigi, savo kailiu patyriau, kas gąsdina jus dukters elgesyje. Jus puikiai suprantu. Gyniausi nuo vienos iš jų ( beje, Mergelė)  psichologinio smurto ignoruodama, tylos siena, prieš tai aiškiai ir nedviprasmiškai  pasiuntusi ją ant trijų raidžių, kad atsiknistų - tą užpuolikė suprato kaip mat, o į gražius, kultūringus, europietiškus prašymus reaguodavo Kakadu  ar zonos stiliaus "šmaikštumais". Meilė ir gerumas žiurkių neveikia. Dvi kojos ir gyvenimas miestuose - dar nėra žmogaus įrodymas. Žmogus - tai elgesys, valia, sąmoningumas, civilizacijos ir kultūros nubrėžti bendražmogiški stabdartai. Mūsų visuomenėje pykčio, siauros naudos ir išdūrinėjimo kultūra ( tarpstanti nuo mokyklos suolo)  pasiekė kritinę ribą - joje iškyla ir orą daro ne žmonės, o dvikojai verslūs mutantai, valdžios cirkų aukos ir prisitaikę šunėkai.

Beje, Mergėlės greičiausiai perpranta vyraujančias aplinkoje žaidimo ir bendrabūvio taisykles, jas ryškiausiai, objektyviausiai įkūnija, nes nemoka veidmainiauti: suokti lyriškai it kunigai apie meilę, o  elgtis it turginiai- be gailesčio melžiant naudą net iš artimųjų. Mergelės kaip mąsto, taip ir elgiasi.Tai vadinama paprastumu. Pridursiu - ir  neformalios statistikos, soc.papročių  faktiniu liudijimu. Tokiai visuomenei, kokia ji yra, nebereikia poezijos, aukštos muzikos, net jau ir operos Skverneliui nebereikia. Tad dukra teisi, kad metė, ji realistė.Suvokia, kad neprasimuš nebūdama muzikantų kastos atžala, o jos gyvenime muzikalumas,pajautų ugdymas tik trukdys pritapti.    

Gerumu ir meile jos nepaveiksite. Tik griežtumas ir  darbas dar gali ją ištraukti iš zonos papročių, internetinių draugelių įtakų, paversti žmogumi. Jei ji nesilaiko jūsų namų gerumo taisyklių, tvirtai paprašykite išsilaikyti pačiai, lai vasarą pati užsidirba pragyvenimui, pajunta duonos prakaito skonį. Darbovietėse ji pataikys ant dorų žmonių, kurie taps pavyzdžiu, pastūmės ją saviugdai. Yra iš duodančių, gelbėjančių kitus, bet šios savybės sustiprės pradėjus  sportuoti, dirbti ( medikė,  med.seselė, kineziterapeutė).  Muzika - jūsų svajonė, ne jos. Jai artimesnis, labiau patiks sportas - kovinės ar kultūrizmo šakos (karate, aikido). « AtgalAnkstesnis | Sekantis