Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2017-07-11)
Labas vakaras, Saule. Turiu vieną klausimą - pasaulyje, kuriame dabar tiek daug blogo vyksta, ar yra saugi vieta? Pati saugiausia vieta, žinoma, motinos glėbys, tačiau greit tenka ieškotis kitos saugios vietos... Gyvename UK, girdime, kiek daug žmonių dabar kalba apie emigraciją į NZ arba Australiją..ir ne tik dėl Brexit, bet ir dėl to, jog teroras, karo grėsmė - visa tai verčia žmones keisti gyvenimo planus...Tad ar palanku būtų kelių metų bėgyje emigruoti iš Anglijos tų šalių link? O gal gimtoji Lietuva? Gal po ilgų emigracijos metų verta grįžti vien tam, kad galėtum ją bent kiek pakeisti...o ir tėvai ten likę, kurie jokiais būdais, tikriausiai, nenorės jau emigruot svetur drauge... Šypsena

Atsakymas (2017-07-16)

 

'Dauguma  beteisių , nelegalizuotų, nekvalifikuotų, nesiorientuojančių technologijose emigrantų šio užtemimo metu pasiduoda baimėms, grįžta namo, užsikasa laikinai po lapais ar saugiame urvelyje.'' - tai citata iš mano progozių artėjančiam Saulės užtemimui.Jas atspindėjote, vadinasi pasiduodate neigiamai žvaidždžių įtakai. Teigiama - daug emigrantų sugrįš trumpam namo,  pasišildys  artimųjų , mamų glėbyje. Čia galite plačiau pasiskaityti:

http://www.horoskopas.lt/news/173/19/2017-rugpjucio-uztemimas-Liute-kovas-laimi-pajegiausi-talentigiausi-varzovai-ne-pinigai-ir-manipuliacijos/1

Masinis "pabėgimo"  virusas sparčiai plinta, jau ne iš pirmos emigrantės, ir iš kitų šalių jau  girdžiu, kad šiemet kels sparnus į Kanadą, į Naująją Zelandiją. Prieš pasirinkdama šalį pasidomėkite jos imigraciniais įstatymais, legalizavimo galimybėm. Australijoje jie - griežčiausi. Juodas Mėnulis Šaulyje - tai rožinių paršiukų svajonės, kai sekama patikliai kitų sėkmės pėdomis, aklai įtikima, kad kaip nors susitvarkys, sėkmė neapleis, kaip nors toj Australijoj įsitrinsit. Ne, neįsitrinsit. Ateis  imigracinė policija ir deportuos  su lagaminais. Ir niekas negelbės. Taigi prieš naują emigraciją pasidomėkit  naujos šalies įstatymais. Toks lengvas įsidarbinimas kaip tai vyko  iki šiol JK darbo rinkoje, niekur nebesikartos. Visur bus kvotos ir priimami paklausiausių  profesijų atstovai ar leidžiama tapti vietinio šeimos nare.  Kokias  galite pasiūlyti kvalifikacijas, reikalingas kitai šaliai?  Kad ji atsikviestų su bonusais ir dotacijomis?   

Deja, jau neišeis kaip per karą, pasislėpti gūdžiame kaime, miško glūdumoje , žeminėje su atsargomis ar kartono dėžėje , kaip tai puikiai sekėsi Kobo Abės legendinio romano " Žmogus-dėžė" veikėjui. Visur  bet kurį rytą atvažiuos  tos vietos antstoliai su reikalavimais mokėti PSD, vandens ar kelių, transporto draudimo , NT  mokesčius. Jei  visur įves visuotiną atsiskaitymą banko kortelėmis , tai ir duonos neišgalėsit nusipirkti , nebent iš geraširdės kaimynės pasiskolinsit. VIsur teks duoną uždirbti prakaitu. Vienur lengviau, kitur sunkiau. Tik iš uždarbių nusipirksit sau asmeninį saugumą:  šarvuotas duris, butą ramiam rajone , kovinį  šunį ir t.t. Mat  asmeninis  vietos saugumas vis labiau  remiasi į pinigus ar gamtos ypatumus, rinkos stabilumą.  

 Už  didelius pinigus bus visur saugu įvairiose Laurų kvartaluose  su ginkluota ar automatine apsauga.  Taip pat -  nusipirktose salose ,"The World" tipo gyvenamuosiuose kruiziniuose laivuose. Ten už 1-10  mln  turtuoliai išsipirkinėja būstus gyvenamuose  kvartaluose, ir gyvena ramiai  plaukiodami  vandenyne. Nagi iki pirmo mobiliojo ryšio masinio sutrikimo ir klaustrofobijos priepuolių. Turtingi žmonės   jau informuoti,  suvokia, kad , įsibėgėjus klimato atšilimui , prasidės masinis tautų kraustymasis, vyks nuožmūs karai dėl vandens. Tai bus jau po 2030 m. Juk kalnuotos viršūnės sparčiai tirpsta, jos maitina  upes, prie kurių gyvena milijonai indų, mongolų, kazachų. Kai jie masiškai pajudės link  gėlo vandens šaltinių, musulmonų atakos didmiesčiuose pasirodys vaikų žaidimais.

Taigi  spartėjanti klimato kaita kardinaliai pakeis migracijos kryptis. Nuostabioji Pietų Ispanija priartės prie Afrikos kraštovaizdžio. Meditacijose prie įstabaus Puškaro ežero Indijoje ėjo jos ateities miestų-dykviečių vaizdiniai, kuriais lėkė, genami smėlio verpetų, būriai išbadėjusių naminių gyvūnų  ieškodami  bent lašo vandens . Savo šventąsias upes ir gelmes indai be atodairos parduoda vakarų pramonės gigantams, Gangas - biologiškai mirštanti upė.

Lietuva turi gėlo vandens sočiai. Tuo patraukli išgyvenimui šalis tolimesnėje ateityje. Tačiau psichologiškai gyvenimas prie agresyvios Rusijos yra beveik paranoja. Kaip gyvenimas  laiptinėje, kur agresyvūs landynės kaimynai periodiškai baladojasi, laužiasi  į duris, grasina peiliais dėl žydšaudžių ir primetamo visai tautai fašizmo,  neleidžia ramiai praeiti, prasivardžiuoja, išdaužo langus ir persekioja kiekviename žingsnyje. Visišika ramybė tokioje kaimynystėje vargiai įsivaizduojama.

 Be to, jaunoms šeimoms be būsto, mokių tėvų užnugarių ir su  mažais vaikais  pas mus tikrai ne pyragai. Jau  daugsyk rašiau, kad vaikams Lietuva viena iš nepalankiausių  šalių, mat jie kasdien čia patiria   psichologinį smurtą  informacinėse erdvėse ( o jos daro didžiausias įtakas žmogaus ugdymui),  viešajame transporte, medicinos įstaigose, mokyklose. Dauguma jų mato nusialinusius ir piktus dėl nepriteklių tėvus. Dauguma jų bodisi savo skurdžia ir pilka realybe, kurioje  trūksta  laisvalaikio centrų, sporto klubų ir aikštynų, saugių renginių, tai kompensuoja burdamiesi į slaptus fanatikų ordinus ir sektas. Sakyčiau, kad daliai jaunimo emigracija tampa kaip išganinga, Dievo siųsta  terapija, greitai išgydo  vaikystės psichotraumas.

Saugiai ir patogiai įsikurti Lietuvoje  ilgam pavyks ir tuo atveju, jei esate kažkaip susijusi su  politikais, aukštesnio rango valdininkija. Šie luomai visada  čia jausis saugiai, turės prioritetus socialinėse sistemose, bus  gydomi be eilės geriausių medikų , ginami  neadekvačiai politizuotų policininkų. Paprasti žmonės socialiai saugiai jausis tuo atveju, jei priklauso aktyvioms kaimo ar miestų bendruomenėms. Jų lėtai  daugėja , bursris aktyviau 2018-2027 mm,  ir tai teikia vilties. 

Beje , vidaus pajėgos, policija visame pasaulyje natūraliai persiorientuoja ginti tik savus, kolegas ir - politikus, geriausiu atveju - vietinius, ten gimusius. Kiekvieno žmogaus  socialinis saugumas jau tampa jo paties  ar gerų žmonių, esančių greta, rūpestis.  ŽMOGUS-ŽMOGUI - šis principas tampa kertinis saugume bet kokioje šalyje. Pavyzdys: mūsų sveikatos sistema yra stagnuojanti, pakrikusi, padrika. Tačiau joje dirba daugybė gerų žmonių. Jei su jais užmezgi tiesioginį žmogišką, geranorišką, supratingą  ryšį, gauni  dėmesio ir rūpesčio daugiau, nei bet kur kitur.  Man mūsų medikai - geriausi iš visų pažintų svetur. Tačiau, jei būčiau jauna vieniša pavargusi mama, besiplėšanti tarp darbo ir eilių į vaikų darželį, neturinti laiko laukti  eilėse poliklinikose, kažin , ar turėčiau atliekamų emocijų, dvasios stiprybės juokauti  ir megzti žmogišką ryšį su išvargusiu mediku.

Į Lietuvą  bus gera  grįžti pensijiniame amžiuje, jei įtvirtins visuotinį ES pensijinį draudimą. Gera bus  grįžt ir su  didelėmis pensijinėmis santaupomis, grožėtis čia nuostabia gamta, mėgautis natūraliu maistu, svetingais, geraširdžiais, darbščiais žmonėmis. Nagi  dauguma prieškario emigrantų čia  grįžo ir yra patenkinti.Mat senatve pasirūpino patys, iš anksto, apie  sugrįžimą svajojo dienomisnaktimis.

Tas  Lietuvos naujasis   viešo pykčio ir smurto  veidas  yra laikinas ( iki 2026m), labiau  bado akis kurortuose, didmiesčių gatvėse,  mokyklose, kur  užaštrėja soc. nelygybė, trinasi  skirtingi soc. sluoksniai. Ir, žinoma, pyktis, patyčių kultūra  tarpsta , nuodija skaitytojų kasdienybę žiniasklaidoje, kurios didžiąją dalį valdo nelietuviški  pinigai. Ekonomiškai aktyvesniuose regionuose to pykčio nėra tiek daug, žmonės tvarkosi, statosi, kuria gyvenimą. Vidinės, Kremliaus  išprovokuotos per vietos  politikus, jaunimo pjautynės vyks čia 2025-2044 mm. Tuomet  visuomenei teks pjauti su kaupu ignoravimą jaunimo  reikalų. Tada vyks ir visuotini šaukimai į kariuomenę. Vienžo, vaikams ir jaunimui, negyvenantiems bendruomenėse su stipria apsauga, bus  itin nesaugu.

Pasaulinės emigracijos priežastys labai įvairios. Gabiausias jaunimas veržiasi ten, kur gali maksimaliai realizuotis profesijoje,  patekti į aukščiausią lygą.  Masės veržiasi geresnės gyvenimo kokybės, bėga nuo skurdo. Daug emigrantų išjuda pagauti masinio instinkto. Ypač lietuviams tas būdinga - masinė  stichinė  instinktyvi emigracija, kai tarsi  nematoma banga neša tolyn nuo Tėvynės. Kai išrinko karbauskininkus, pirmąsyk pajutau tą  lietuvišką firminį kolektyvinį  instinktą: reikia iš čia bėgti, nešti kuo greičiau kudašių,  nes nieko gero ateitis nežada su tokiais agropromo naisiukais. Juk Lietuvoje valdžios įtakos  kiekvieno žmogaus gyvenimui atsiliepia tuoj pat, kone po metų. Štai išlenda koks Pilypas iš Kanapių ir pamojuoja kardu galvodamas tik apie savo karjerą :tai mokesčius naktinius prastumia, tai smulkaus verslo įstatymus atbuline data aukštyn kojom apverčia vieną  gražią dieną.  Ir visa tai  kerta per žmogaus kasdienį gyvenimą, atima jo gyvybines galias, kai staiga kūliais verčiasi įprasta tvarka.

Tačiau pasidariusi svajonių šalyse - Himalajuose, Tenerifėje, Ispanijoje, aprimau. Kažkam reikia čia pasilikti įgyvendinti protėvių svajones, kurias pritrėškė raudonarmiečio kerzinis batas. Kažkas turi ir čia saugoti miškus ir etnoso šaknis, savą teritoriją. Neatsitiktinai mums skuba į pagalbą  migruojančios Baltarusijos meškos. Kaip akivaizdus ženklas, kad teritorija kritiškai tuštėja, o kažkam reikia už ją atsakyti, pakovoti, išsaugoti kaip  etninį ir gamtinį paveldą. Jaučiuosi pakankamai subrendusi ir stipri tokiam pasilikimui. Nors socialinio saugumo neturiu jokio. Tik butą  ir sodybą. Užtat turiu čia daug  gerų draugų ir kaimynų. Žinau tvirtai, jog  padėsime vieni kitiems kritinėse aplinkybėse.         

Jums Lietuva netinka, nes čia bus asmeniškai sunku su darbais, neįtiksit vadovams, nukonkuruos veržlesni.  Jūsų  šalys - Švedija, Austrija,Rumunija. Jose visada bus stipri ekonomika, tradiciškai jos atspariausios integracijoms ir multikultūriniams eksperimentams. Austrijoje tikrai bus ramu. Tai Rusijos nusipelnusių, garbingiausių  saugumiečių pažadėtoji žemė, ten išeina užtarnauto poilsio jų gabiausieji žvalgai, rezidentai  ir diversantai. Taigi šioje šalyje revoliucijų, dirbtinai sukeltų maištų, socialinių sukrėtimų  tikimybė yra minimali.    

Ir JK Brexito preliminarios sąlygos neturėtų kelti panikos, aitrinti "paskutinio traukinio" baimes,  jei  turit darbą , rekomendacijų, nepažeidėte įstatymų, mokate teikti prašymus dėl atnaujinamo statuso.  Socialinė sistema ten bus sparčiai reformuojama, technologizuojama jau nuo 2018 rudens, sekite pasikeitimus, jų spaudą, kad  neužkliūtumėt.   « AtgalAnkstesnis | Sekantis