Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2014-08-21)
Nuo mazens esu kurybingas zmogus - dailes mokykla, savo paroda, tada baigiau interjero dekoravima, po to grafini dizaina, sukuriau seima ir del vaikucio ligu neisejo gryzti i darba.. bet per ta laika kibau i kuryba: ir piesiu ir lipdau ir lempas konstruoju ir papuosalus kuriu ir sustojus suprantu kad ieskau ieskau, bandau bandau, o ties kuom sustoti ir neapsisprendziu.. siai dienai viska kuriu dovanoms, staigmenoms, bet viskas vyksta mazam savam rate. Klausimas butu toks: ar visgi menas yra manyje ir kodel vis nesiryztu nerti i platesnius vandenis su didesniais uzmojais kuriu mano galva prikimsta ir kartais net vizijas matau? Aciu uz atsakyma Donalda

Atsakymas (2014-08-22)

Išties vaizduojamojo meno išraiškose Jūsų asmeninis  spektras - beribis, galima sėkmingai plėtotis net trimis kryptimis. Geriau  "daug krypčių" keisti į "didelės, netgi gigantiškos formos". Sienų  tekstilės pano, miesto erdvių skulptūros,  freskos ligoninėse, plačiaformačiai gobelenai. Jūsų karta nematė gražaus dalyko : prie sovietų fabrikų ir gamyklų vestibiulius puošdavo pripažintų menininkų gobelenai, keldavo darbo kultūrą  priminimais apie grožį. Patarčiau susipažinti su italo A. Boečio ( Alighiero Boetti, beje irgi Šaulys ) tekstilės menais. Teko laimė lankytis jo retrospektyvoje Londone.      

Šaulių kūrybos įkvėpimas - sąlytis su kitomis, egzotinėmis kultūromis, tolimų kelionių potyriai, filosofinės studijos, bendrų  tarptautinių plenerų įspūdžiai. Ir -svarbiausia Šalių motyvacija - prizai bei diplomai, visuomenės pripažinimas. Jei šių akstinų ilgai nėra, Šauliai nuslysta į dekoratyvumą, banalybes, kuriomis žavisi masės ( visa liaudis), bet  į jas raukosi meno žinovai.   

Moters pirmučiausias ir pagrindinis kūrinys -jos vaikas. Dvasinė  motinystė - tai pasišventimas ,  o ne nusižeminęs pasiaukojimas,  vaikui, o -  ne jo pridavimas socialinių paslaugų teikėjams. Neįprastai  produktyvių menininkų vaikai dažnai ir būna paliegę,  psichiškai probleminiai. Mat energijas, Dangaus skirtas vaiką įžmoginti,humanizuoti,  menininkė egoistiškai meta į menus, dėl pripažinimo ir ego-saviraiškos savo kūrinėlį apleidžia, apvagia, nuskriaudžia.

Yra pastebėta, kad Indigo jaunuoliai, stebinę neįtikėtinais gebėjimais, trumpam užgęsta ir vėl pilna jėga išnyra  į paviršių kurti po 40-50 metų. Labai netgi aišku,kodėl: nuoširdžiai  rūpinasi vaikais, turi jiems duoną uždirbti - tai žymiai svarbiau žmogiška, dvasine prasme. Galbūt ir Mocartas būtų ilgiau pagyvenęs, jei ne jo tėviškos maitintojo prievolės vaikų būriui. Būna  laimingų gerų išimčių, kai menininkas suranda (veikiau jo talentas gauna dovanų)  antrą pusę, kuri  pasiaukoja talentui,  užsiima pilnutinai buities rūpesčiais, finansais, perima vaikų priežiūrą.

Pasiorganizuokite dalyvavimą tarptautiniame plenere, šį rudenį, kitą  pavasarį, vasarą. Gausite užtaisą  ir kūrybinius vektorius ilgam. 

Tačiau būsiu sąžininga dėl pripažinimo: tikri, pašauktieji šiuolaikiniai menininkai konkursų nelaimi, diplomų ir premijų negauna, yra didžiosios daugumos žmonių  nesuprasti, suniekinami, atstumiami kaip Anderseno Bjaurieji ančiukai.Nors būtent jie- be diplomų-premijų-aplodismentų -kuria naujus trendus, meno raidos  stilistines kryptis. "Nepripažinimo duona" laukia visų sąžiningų ir nuoširdžių,   šiuolaikinių( t.y. Laiką įamžinančių)  menininkų, kuriuos išmaitina  tik mecenatai, finansinės struktūros, žinovai, pašauktieji galeristai ir vadybininkai, turintys dar neatrastą meno atpažinimo  liauką. Užtat dėl jų palikimo susidrasko, eina iš proto  anūkai ir ateities kartos. Jos  pagaliau supranta, ką norėjo paliudyti, pasakyti genijus, kokią naują reikšmingą vaizdavimo kryptį atrado ir sukūrė.

Štai Sezanas buvo niekinamas amžininkų, niekuo neapdovanotas, išsilaikė iš tėvo bankininko pašalpų ir rentos, jo geriausias  vaikystės draugas E.Zolia jį išdavė, pavaizdavęs  bestseleryje susireikšminusiu nevėkšla.Tačiau tie fundamentalūs kompoziciniai struktūriniai kanonai, kuriuos IŠRADO, IŠTOBULINO Paryžiaus sudirbtas ir suniekintas tapybos genijus be oficialaus išsilavinimo, švies švyturiu, mokys ateities dailininkų kartas. Tai vat ir apsispręskite kas norite būti labiau: ta, kurią prieš TV kameras apdovanos kokia laikina valdininkė su antpečiais? Ar ta, kuri sukurs, išras naują stilistiką, praturtins meno raidą naujomis išraiškos ir aplinkos atvaizdavimo formomis, kurios gali būti pačios įvairiausios, kad tik jų estetika išaugtų iš  bazinių kultūros šaknų.        

Štai Čiurlionis ir dabar nėra dar suprastas ir "perskaitytas". Jei ne rusų mecenatas, meno žinovas Dobužinskis, Čiurlionis  taip ir liktų neatrastas, nežinomas. Lietuvos oficiali menotyra  nukišo jo kūrybą į  tamsų ezoterikos stalčių ( pristatė italams kaip ezoteriką) , prisipažino savo  visišką tamsumą meno pažinime.       

Lietuvos oficialūs kultūros valdininkai šiuolaikinių menininkų nesupranta  ir niekada nepalaikys, nerems. Netgi priešingai, jų apdovanotieji turėtų susikrimsti, kad yra užgesę ir beverčiai, jau mirusių talentų savininkai.Surūdijęs vamzdis į Nerį nėra šiuolaikinis menas, kuriuos dažnai prisidengia apsišaukėliai, nevykėliai  ar valstybinių pinigų skalbėjai. Palyginimui - Metalinė Arfa Fontanas , atvaizduoja Krimlio klrioklį Austrijoje, vaikai kojomis laipiodami ant skulptūrinių pianino klavišų "išgauna" vis kitokią arkos vandens melodiją. Tai -  neginčytinas šiuolaikinio meno kūrinys.

 

O štai jos negrabi  kopija Vilniuje, Krantinės arka: 

 

 

Pasaulyje Niujorkas tampa  (jau tapo !) meno centru, šiuolaikinio meno meka ir traukos magnetu, griežčiausiu vertintoju. Jei tavim  bent trumpam susidomėjo NYC'o meno pirkliai  - vadinasi,  galima tikėtis išlikti amžinybėje kūriniais , o ne lėšomis, investuotomis į  beverčio  dekoratyvaus amatininko vardo  trumpalaikį, reklaminį  išsukimą.       

 

 « AtgalAnkstesnis | Sekantis