Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2013-08-19)
Labas vakaras, Saule! Ačiū Jums už tai, kad esate, už Jūsų pagalbą, už dėmesį, skiriamą laiką ir jausmą, kad Jums ištikrųjų rūpi tie žmonės, kurie Jums rašo. Aš kreipiausi į Jus tada, kai man buvo sunku priimti svarbų sprendimą. O šiandien norėčiau tiesiog paklausti, kodėl man sunku bendrauti su žmonėmis. Kažkada viena astrologė man pasakė, kad santykiai su žmonėmis man yra karma. Tačiau tada buvau jauna ir neatkreipiau ypatingo dėmesio į jos žodžius. Nežinau, ar teisingai save vertinu, kartais sunku pamatyti save iš šalies, tačiau neretai apie mane blogai ir netesingai kalbama, skleidžiamos paskalos, o jei žmogus peržengia ribas ir aš jam tai pasakau, susilaukiu agresijos ir keršto, lyg aš būčiau kalta. Vyrai mano gyvenime labiausiai mane skaudino, paskutinis draugas, kuris prieš kelis mėnesius mane paliko, išvis kaltino mane nebūtais dalykais, turėjau nuolat teisintis, kad neesu tokia bloga kaip jam atrodau, nors pats man daug ką melavo ir per išsiskyrimą taip su manimi kalbėjo, lyg aš būčiau didžiausia niekšė, kone tyčiojosi lyg būčiau ne žmogus, o akmuo ir man neskaudėtų. Turiu labia mažai draugių, su jomis santykiai geri, tačiau mano draugystės neilgalaikės.Visko čia nesutalpinsiu, tiesiog norėjau paklausti, kodėl susilaukiu blogo elgesio iš žmonių, net iš pačių artimiausių. Gal tai įprastas dalykas gyvenime, o gal aš turiu kažko iš to pasimokyti. Kaip pagerinti santykius su žmonėmis, susirasti ir atpažinti tuos asmenis, kurie gali tapti patikimais partneriais, draugais? Nes dabar bijau pasitikėti kitais, užmegzti artimą ryšį. Jeigu rasite laiko atsakyti į mano klausimus, dėkui Jums iš anksto, o jei ne – ačiū kad išklausėte :). Eglė Eglė

Atsakymas (2013-08-19)

Žaviuosi, net garbinu Avinus už nuoširdumą, tiesų išsakymą to, ką dauguma dėl patogumo  ar naudos nutyli:)) Jums nuo šios liepos prasidėjo metai, kai daug prarasite išaugtų dalykų ir žmonių išoriniame gyvenime, bet dar daugiau atrasite stebuklų savyje, atversite duris plačiau į savęs pažinimą.

Aplinkiniai žmonės, kurie bruka savo neprašytą nuomonę apie jus, kabina asmenines etiketes,  yra psichologiškai neišprusę.Jie  dar nieko nežino  (dėl to ir aušina liežuvius veltui) apie projekcijas  - tuos galingus sąmonės veidrodžius, kuriuose atsispindime  vertindami kitus. Kiekvienas iš mūsų mato kitame ,kaip veidrodyje, savo paties atspindį. Santykiuose mes projektuojame į kitus savo  asmeninį pasaulio matymą, spraudžiame kaip į vedrodžio rėmus kitus žmones į savo pasaulėvokos ribas.

Projekcija - kai kitam priskiriami asm.bruožai jausmai, emocijos, lūkesčiai.Beje, astrologija - vienas iš tikslesnių instrumentų nusakyti žmonių sąmonės projekcijas - kokį kintamą asmeninį veidrodį jie stato  tarpusavio santykiuose. Tik meilė pajėgi įžvelgti tiksliausiai  kito unikalią esmę, jį atspėti, įveikti ribotų projekcijų ribas. Visi mes norime būti SUPRASTI teisingai, įvardinti tokie, kokius patys save matome, subrandinome. Tačiau tik tiems, kas mus myli, durys į vidinius pasaulius atsiveria savaime, jie niekada nekaltina, o draugiškai pataria, pakančiai stengiasi suprasti net klaidas.    

Nekreipiu nė menkiausio dėmesio į  nepažįstamų kritišką  ar psichologizuotą nuomonę apie save. Nebent iš smalsumo kartais  dar "atkurstu" pasiklausyti jų bjaurių išsisakymų,  prisistatymų apie juos pačius, nors jiems atrodo kad apibūdino mane:))). Kaltinimuose žmogus išsako save, o ne kitą. Bet kokie kaltinimai ir kritinės personalinės etiketės - žlugdo kitą žmogų, yra smurto atmaina. Galima ir reikia  adekvačiai kritikuoti darbą, poelgį, klaidingą veiksmą , ydingą nuostatą,neteisingai atliktą užduotį, bet ne patį žmogų ( šitos psichologijos abėcėlės reikėtų kaip ekstremalaus gelbėjimosi plano mūsų pedagogams).

Jei santykiai svarbūs ir brangintini -  noriai priimi kitą žmogų BESĄLYGIŠKAI,  su visais  charakterio netobulumais,toleruoji, deriniesi, kartu augate reaguodami į  skausmingesnius tarpusavio lygybės pažeidimus "stop singnalais", kai įtampose atvirai išsakomi nemalonūs pojūčiai , sujauktos emocijos. Pvz;"žinai, kai tu nuolat vėlai grįžti, jaučiuosi įskaudinta, parašyk SMS kitąsyk, kada grįši, mums abiems bus geriau, nes ryte atsikelsiu su puikia nuotaika ir ja pasidalinsiu."

Jau atsakinėjau sykį  -turite mokytis dalintis meile, dovanoti veltui jausmus, užuojautą , gailestį, psichologinę pagalbą  (juk gimėte moterim....). Ši dovana sugrįš vyro prisirišimu, įkvėps jį sklandžiau plėtotis išoriniame pasaulyje.

Taip, jūsų kalba, bendravimas, judesiai, mąstymas   iki 2022 m - tiesmuki, nuogai atviri ir šiek tiek gruboki, gali nepatikti mandagaus  etiketo šalininkams. Bet toks bendravimas - jūsų  tapatybės neatsiejama dalis . Mėgindama jį "drožti" blokuosite energijas, prasidės gerklės ir moteriški uždegimai... Visada atiras žmonių , kuriems patiksite, būsite priimtina tokia, kokia esate. Ir į palikusius  eksus reikėtų žiūrėti: "ką gi, jis manęs nemylėjo, kaip gerai, kad išėjo anksčiau, nei vėliau, nestabdė ir negadino gyvenimo prisitaikymais ir apsimetinėjimais ."

Nebandykite įsiteikinėti aplinkiniams dėl geros nuomonės apie save. Yra puikus tokio popsinio pataikavimo pavyzdys - A.Užkalnis. Įsiteikinėdamas masėms,užkariaudamas didesnius reitingus,   greit pavirto  visaliaudiniu klounu, kurį masės vartoja kaip kaliausę žiaurokiems karnavaliniams  pasismaginimams.Žmonės skirtingi, kaip žvėrys girioje. Visiems neįmanoma patikti - prarasite tapatybę ir orientyrus.Zuikiai nepatiks vilkams, o lapės - tetervinams. Bet vienoj lankoj puikiai  sutars briedžiai su gandrais. Ieškokite tų, kurie jus bent jau stengiasi suprasti, dėl santykių su jais jau verta stengtis, kažkokius bruožus švelninti,atrasti naujų auksinių santarvės žodžių, bet jokiu būdu nepraturtėti kompleksais ir kaltėmis. Kaltė, kurią reikia kažkaip išpirkti, išgyventi  - kai kažką nuskriaudėte, kai  kitą sužalojo, giliai įskaudino ,traumavo jūsų žodis ar poelgis. Tačiau jaustis kaltai, kad kažkam nepatikote ar neįtikote, dėl kažkokio savo ryškesnio charakterio bruožo   - tai kompleksas ir žema savivertė. Dalykai, kurie blokuoja sąmoningumo ugdymą. « AtgalAnkstesnis | Sekantis