Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2013-08-20)
Saule, ką manote pvz. apie mišių užpirikimą už gyvuosius pas gerą kunigėlį? Ar nuošird malda tamsiame kampelyje gali taip pat suteikti apsaugą suklupusiam, pavargusiam, nusivylusiam, pasimetusiam?...Kas labiausiai gali apsaugoti mus nuo blogų minčių, ligų, piktų akių... Ačiū. Domina

Atsakymas (2013-08-20)

Sudėtingą, nevienareikšmišką temą palietėte. Atvirai skelbti, ką manau apie mišių  dvasines galias,  dar nedrįsčiau, nes tai įžeistų krikščionių, nuoširdžiai tikinčių jausmus.

Didžioji mišių prasmė - sutelkti gimines, artimus žmones vieningam sakraliam  veiksmui. Artimųjų  didžioji sueitis turi nerealią įtaką palengvinti giminaičio vėlės anapusinę būtį, suteikti jėgų sunkiam giminaičiui ligoniui, pastiprinti dvasią  parpuolusiam. Įsiminė , kaip poeto J. Marcinkevičiaus dukra  vietoj mišių tėvo atminimui  sukvietė jam artimus žmones  sodinti ąžuolyno. Mano galva, tai nepalyginamai stipresnės,visatiškesnės (nuo žodžio Visata) mišios dabarties dvasioje...gal dar neįprastos vyresnės kartos žmonėms. 

Geras, ramus ir nušviesėjęs kunigėlis, nelygu monsinjoras K. Vasiliauskas, savo esatimi -  visada mišios, net neproginės,  kiekvieną  buvimo akimirką  nušviesėjame šalia aukščiausių dvasių tarpininko, spinduliuojančio gėrį ir ramybę.

Žmogus turi turėti dvasiškai aukštesnį, siektiną orientyrą, į kurį lygiuotusi, savo minčių  vedlį ir herojų. Mes - pernelyg silpni padarai, kad negandose rastumėm vien savyje stiprybės atsilaikyti.  Lygiuotis į Kristų - vadinasi, gyvenime patirti kančią ir nusižeminimus, susidurti priešpriešoje su  prigimtiniais blogiukais, nešti kryžius, atpirkti per save, subalansuoti negatyvių žmonių padarytą žalą žmonijai, Žemei, Visatai. Nenorėčiau tokio sunkaus kryžiaus  savo vaikams ir artimiesiems. 

Fr.Nyčės mintis į jūsų laiško temą: " Kuo žmogaus akiratis siauresnis, kuo menkiau jis išmano istoriją,gamtą ir filosofiją, tuo nuoširdžiau yra prisirišęs prie savo gimtosios religijos."

Malda - galingiausia apsauga ir ... ginklas. Mamos geraširdė nuolatinė malda išies turi stebuklinių, apsauginių galių. Nuolat mintyse dienos šviesoje, vairuodama ar  eidama gatve, sodininkaudama ar dirbdama kitus ūkio darbus (ne  pasislėpusi tamsiuose kampučiuose!),  meldžiuosi už savo vaikus, kurie toli, ne visada pasiekiami, už svetimus  nežinomus vaikus, kad jų vargeliai ir priespaudos būtų gerų žmonių  šalia išgirsti, pasibaigtų. Esu tikra, daug  geros valios moterų  širdies maldomis gano, globia  beglobius, nemylimus vaikiukus.  Tikroji  širdies malda  turėtų būti nepertraukiama, kaip minčių kamertonas, aukštas muzikinis ritmas.  Jai nebūtinos lėlių namelių  keliaklupsčios pozos.

Rusų šventiko, Kinešmos  vyskupo Vasilijaus, kurį sovietai nukankino Solovkuose,  "Pokalbiuose apie Mato evangeliją" (1996 m leidimas)  yra daug pamokamų aprašų apie maldos prasmes. Viena  reali istorija  pakeitė ir mano požiūrius, ko melsti  artimam žmogui. Perpasakosiu.Jaunos dvarininkės mažas sūnus  sunkiai susirgo. Virusinei karštinei įsismarkavus, kai sūnus jau  agonizavo, mama karštai  meldė Dievo, esą bet ką sutinkanti iškęsti, kad tik vaikas liktų gyvas.Maldos buvo išgirstos,sūnus pasveiko,užaugo, įniko lošti ir gerti, pralošė paveldėtas žemes, ėmė smurtauti prieš motiną, sykį  pagirių kamuojamas nusišovė. Vysk. Vasilijaus mintis: " melsti reikia ne pagal savo norus, o to, kas kitam būtų į gera. Vaikas aukščiausia valia būtų išvengęs prapuolenio Likimo, bet mamos egoizmas to neleido."

        Stpriausia apsauga nuo piktų akių , ypač nuo svetimos piktos valios - dvasios sanitarija, gerų darbų kraitis ir skaidrūs (sau asmeniškai, ne svetimiems) gyvenimo tikslai. Dvasios sanitarija - tai laikas, skirtas savityrai, švarinant mintis,valios pastangomis  kreipiant jas  į pozityvą. Įgūdžiai pozityviame mąstyme nesusiformuoja  ilgam niekaip. Juk bet kada  galime užtaikyti ant smurtininko , kuris  įžeis iki gelmių , sunervins, suniekins orumą. Taigi ir vėl reikės ieškoti , kaip atsikratyti nuosėdų (jos ir gamina ligas)  - bjaurių emocijų, neapykantos jausmų, kaip  išsivalyti minčių laukus nuo purvo, kad užmigtumėm ramia, švaria širdimi.

Kai vienkiemyje tenka vienai miegoti, tirtu naktyje moteriškai, kaip bailiausias kiškis. Taip žmogiška...  Atsipalaiduoti ir užmigti padeda kreipimasi mintyse, maldomis  į tuos, jau minėtus, šviesuolius, kurių realūs gyvenimai liudijo dvasios stiprybę.« AtgalAnkstesnis | Sekantis