Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2012-10-12)
labai dekoju uz straipsnius,labai idomu ka jus rasote..esu baigusi prastai apmokama specialybe,bet labai traukia menas,piesimas..Kazkodel tarytum jauciu,kad reik eit meno keliu,bet aplinka vercia dirbt nemegiama darba,ir nezinau ar pasiduoti,ar klausyt sirdies...gal galite ka patarti,lieku dekinga... nusivylusi

Atsakymas (2012-10-13)

Taip, esate ir charakteriu ,ir prigimtimi -  naujų laikų menininkė, šviesos ir  neįprastų mentalinių  įvaizdžių skleidėja. Tai - ne profesija, tai - gyvenimo būdas, išsilaisvinant nuolat iš aplinkybių ir žmonių, kurie arba smurtiniais būdais varžo laisvę kvėpuoti ir būti savimi, arba puola spausti vašką ir  rinkos naudą, gremžia sau medų kūrėjo sveikatos sąskaita, jį apvaginėja. Iš nuoširdaus  gyvo meno nepragyvensite,  namie apdovanojimų negausite. Tai - sunkus kelias, laukiant,kol galeristai atras, ištemps pas savus.O Lietuvoje jau NIEKADA neatras, nes čia šiuolaikinis menas vertinamas kaip niekalas, kaip kvailių išsidirbinėjimai ir vėjai, jo nemoko nuo mažens pažinti ir mėgautis. Čia dar , tarkim, A.Aleksandravičiaus liguistos, juodos, asm. projekcijų fotoišraiškos - valstybinės reikšmės menas:))))  Vos tik pradėsite socialiai gyventi iš meno, jį pardavinėti - vidinė šviesa užges ir tapsite bevertė Menui, bet paklausi pirkėjams, gerai parsiduodama. Darbuose, kurie bus populiarūs ir paklausūs, jau  nebebus gyvasties, emocijų ir oro. O gyvos kūrybos - amžininkams nereikės, jie dar nebus pajėgūs jos suprasti, nuolat jausitės nesuprasta ir nepripažinta. Esu išsaugojusi vieno pirčių eksperto laišką, supylė  atviru tekstu "esi niekas, lūzerė, nes esi nepripažinta ir nieko nepasiekusi ." Kai užeina silpnumas ir norisi platesnio atgarsio mintims, jį paskaitau ir nusiraminu: už dyką nereikia atgarsio masinių standartų sargybinių, kuriems svarbios etikėtės, o ne turinys, žmogiškas veidas.

  Ar esate pasirengusi ištverti kaip pilka ančiukė pajuokas ir nepripažinimą?Negrįžtamas nuopuolis- pardavinėti talentus turguje už kapeikas. Švariau:neutralus  darbas ir hobis- sielos atgaivai . Kas trukdo laisvalaikiu tobulintis? Nepamenu pavardės, auklė Niujorke, fotografavo miesto gatvių nuotaikingus vaizdelius, dėžės su juostom tampėsi visą gyvenimą su savimi,jas atrado netyčia, kai baigėsi galiojimo laikas saugojimo kameroje , kol auklė sirgo ir mirė vienui viena ligoninėje. Šios nuostabios fotografijos aukcijone eina už milijonus, jų reali  vertė - neįkainojama. Autorė liko GYVENTI jose, nemari dalis pasaulio gyvos kultūros. O realybėje - paprasta , vaikų mylima auklė, niekas net nežinojo apie jos hobį. 

  Gogeno, Van Gogo. Dž.Konsteblio  gyvenimai - tikrų menininkų golgota Gi negali sau meluoti, darai, ką jauti, nors galbūt niekam tuo momentu nereikia.

Galite pasirinkti  sėkmingą dailės amatininkės kelią: juvelyrika ar stiklo mažosios formos, lėlės.Iš to galėsite užsidirbti, būti žinoma, gerai gyventi,gauti premijas, sulaukti LT menotyrininkų monografijų. Bet tai bus dekoratyvus rankų amatas, interjero daili puošyba, ne menas. Numirsite - ir visi pamiš, kad kažką kūrėte )) NDG - daug tokių kabo pilkų tuščių drobių su kažkada žinomais vardais. Dėl jų anūkai nesistumdys eilėse, kolekcininkai neis iš proto. Didžiuosius menininkus tik po mirties ateinančios kartos ir supranta, nes jų sąmonė pralenkia laiką,jie gyvena ateities laike. 

Sėkminga dailininkė (ne menininkė) ar  juvelyrė-  irgi neblogas, realus  variantas. Rinkitės:)) Jau rašiau, kad bet kokie gyvenime pasirinkimai - reikalauja aukų, išsiplėšiant su tam tikrais praradimais iš įprastų gyvenimo vėžių ir aplinkos. Likimas laukiančių neišveža, o svajonės - toli nuskraidina. Jei aplinka trukdo, vadinasi, esate per silpna menininkės pašaukimo sklaidai.« AtgalAnkstesnis | Sekantis