Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2017-12-04)
Gerb. Saule, jausmas toks, kad ateinantys metai bus sunkūs visiems. Visomis prasmėmis... Kiekvienam savaip ir kiekvienam savo... kam finansai, kam šeima, kam karjera, kam tarpusavio santykiai... kiek vaikų, paauglių, sergančių depresija, nenorinčių nieko, užsidariusių savyje, šaukiančių/klykiančių kurčioje tyloje pagalbos, išsigelbėjimo nuo tėvų, pertekusių visko, ypač pinigų... viskas slepiama, maskuojama, nutylima... kas tai ? tyla prieš audrą ? pasaulio pabaiga/apsivalymas? visų mūsų išsigimimas/apsivalymas ? tikrųjų vertybių paieška ... Gerb. Saule, stiprybės, meilės ir kantrybės Jums, matote ir suvokiate giliau... Švieskite visiems, bet nepamirškite ir saves... A

Atsakymas (2017-12-04)

 

Ačiū už palaikymą, nuoširdžiai ir su meile... Jau Šuns metai įsibėgėjo nuo spalio vidurio, nagi nieko tragiško, priešingai, daugialypis palaikymas ir palankumas augimui, apsivalymas daugumoje sričių, žmonėms  skausmingai atsiveria akys, kas kokiame mėšle ar  rojuje gyvena, priklausomai nuo jų  viršininkų/valstybinės  valdžios valdymo pajėgumų. Manau, ta tragiška tonacija jūsų laiške atspindi daugumos lietuvių tylų siaubą, susivokus, kiek mūsų - lietuvių  mažai belikę  čia, savoje žemėje, ir kad nelabai kam viršuje rūpi mažo žmogaus socialinis saugumas. Tiesa, vasario užtemimas papurtys žiemą pavasarį Lietuvos padanges šeimų krizėmis (bet ir atgimimu, prisikėlimu naujam gyvenimui), netikėtomis  artimųjų mirtimis,  turtiniais išsilaisvinimais, revoliucingais savo istorijos suvokimais.

Siūlau įdėmiau perskaityti straipsnį svetainėje apie Jupiterį Skorpione.Ten pabrėžta,jog metai nėra grėsmingi, suteikia visiems šansus daugiau užsidirbti, atrasti savo pašaukimą,kažko išmokti. Tereikia nebijoti rizikuoti ir maksimaliai susitelkti į  kertinius  gyvenimo siekius. Tereikia mažiau žiūrėti į pasaulį pro degantį, aprūkusį, siaurų interesų  žiniasklaidos langelį. Mano žiniasklaida - LRT radijas, CNN , BBC, Gazeta wyborcza   ir  jaukūs, kūrybingi, žvalūs  mūsų regionų leidiniai Man  labai patinka gyventi naujais laikais, kol dar esame laisvi ir dar leidžiama kvėpuoti privačiose erdvėse. Vis daugiau šviesaus, socialiai aktyvaus, įkvepiančio, dvasiškai stipraus  jaunimo sutinku, jei būnu  ir atsiduriu ten, kur veda širdis, o neužsibūnų ten, kur laikas stovi ar klampina , kur karaliauja nauda. Iš jaunų mokausi ir pozityvaus mąstymo,  naujų technologijų, eko-gyvensenos  ir harmoningo bendradarbiavimo.

Ozonu pripildo, išvalo plaučius mokslo pažangos sparta. Net nespėjau apšalti iš mamiško siaubo, kaip gi blondinas sūnus haikins  su pavojingais apgamais per atostogas po Dominikos vėžine saule, o draugė moment siunčia nuorodas, kur įsigyti  spec. aprangą  su `+50  apsaugos nuo saulės faktorium. 

Dar vakar fantazija piešė tragiškus vaizdinius, kai išsigandusi kaimynė įspėjo, jog gretimame  sklype iškirsti medžiai, jis bus užsėtas. Pasirengiau tradiciškai  ūbauti ir gailėtis, ką praradau - ožkarožių plantacijas ir stebimas  paukščių perimvietes, stirnų ir lapių slėptybes miškapievėje. Tačiau nauja realybė išmokė - nedelsiant veikti, pačiai susidurti akis į akį su naujos tikrovės faktais, juos vertinti pozityviai,atmesti išainkstines nuostatas, nepasiduoti fantazijoms. Ogi nuvykusi radau atsivėrusią patrauklesnę girios panoramą, daugiau saulės šviesos gaus sodas, ir brakonieriai nešmirinės  naktimis pakrūmėmis,nepašaus netyčia. Labiausiai nudžiugino, jog kirtėjai paliko senų liepų rikiuotę, be to -  skiriamąjį medžių ruožą , kad turėtumėm aiškesnį kelią. Waaau, jie pagalvojo apie mūsų saugumą, apie liepų vertes kraštovaizdžiu.i Jie irgi ekologiškėja ir sąmoningėja! 

Baubai siautėja  ir neduoda nusiraminti mūsų galvose, kur gimsta visos apokalipsės. Gi grėsmingiausia apokalipsė - tai ekologinės problemos, jos valstybiniame lygmeny sprendžiamos,taigi viltis neatimta. Gi žmonės, kurie eis koja kojon su laiku, priims  netikėtus pokyčius kaip iššūkius, o ne pražūtis, tokie -  nepražus. Tik įstrigę praeityje - puls dvasioje,bus atskirti nuo gyvybinės energijos šaltinių, taigi jiems, žinoma,  atrodys, jog pabaiga artėja. Jų pabaiga, ne visuotinė.   

Mokykimės nepasiduoti niūriausioms fantazijoms, nenuleisti rankų, mąstyti pozityviai. Taip.laikas dega, skubina, greitėja, bet kiekvienas esame jo vairininkai ir kuriame savo ASMENINĘ ateitį sąmoningais pasirinkimais ir pozityviomis mintimis. Kai kažką prasmingo veiki, nėra kada pastebėti, kas ten tūno pasislėpęs siaubo kambariuose. Kai išgyveni akimirką  atvira širdimi - šiandien, čia ir dabar - ateitis visiškai  nebaisi, nes sąžinė rami: padarei viską, kas  tau priklausė pagal visas turimas jėgas.    

Šalinuosi, vengiu žmonių, kuriems šiandien - blogai,  rytoj bus dar blogiau, nes  geriausia buvo vakar ir nebegrįš. Nihilizmas  ir destruktyvas - užkrečiami. Taip, ir  pati dažnai čia sutirštinu juodesnes spalvas, kad išprovokuočiau kritinį skaitytojų mąstymą, paskatinčiau neabejingumą pavojingiems reiškiniams. Taip, ir man gelia širdį, maudžia pilietinę sąžinę, koks tragiškai subjaurotas, tankiai užkimštas   Vilnius naujosiomis dargių-avulių daugiabutėmis statybomis, kaip atgrasiai  sumaitotas dešinysis Neries krantas padrikomis ir ciniškai lėkštomis  betono sangrūdomis. Tai matyti nuo Karoliniškių  ozo kalvų , nuo Trijų kryžių kalno. Krantinės Vamzdis tą taikliai, meniškai atspindėjo - štai kokia dabar šito miesto archetipinė  arka - asimetriška, negraži,  su tarybinių liekanų rūdimis, it perlaužtu stuburu.

Bet ir  poklaikėje, atgrasioje, kičinių kuorų Vilniaus urbanistikoje  įžvelgiu pozityvius privalumus - pasaulio turistai mieliau rinksis gražėjantį  puošnų Kauną, o mano gimtame mieste  kažkada bus tyku  ir pigu kaip mažame  provincijos kaimelyje, be globalizacijos  paketinio turizmo ištryptų takų,  fast-foodo prišnerkštų valgyklų. Ir vėl neblėstanti senamiesčio romantika džiugins debesis, paukščius ir vietinius čiabuvius  dugiabriauniais  čerpių stogais ir jaukių, apšepusių gatvių labirintais. 

Per pozityvaus mąstymo prizmę pasaulis atrodo viltingas ir spalvingas. Nagi norisi gauti dovanų dar tris gyvenimus, kad visas svajones spėtum pavyti ir suspėti jomis pasimėgauti.« AtgalAnkstesnis | Sekantis