Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2018-02-01)
Laba diena Saule, sūnus jau lanko pirmą klasę, tampa brandesnis. Kaip ir sakėte, susirado draugų, tapo grupelės lyderiu. Mokytoja, tikrai gera, kantri, motyvuojanti vaikus. Sūnus nesenai pažėrė naują įžvalgą: "mama aš labai bijau pasimesti, bijau, kad vieną dieną pasimesiu ir manęs neberasite". Saule, vėl prašau Jūsų patarimo. Aš Jums labai dėkinga už patarimus. Mama

Atsakymas (2018-02-02)

Šiuolaikiniai vaikai, jaunimas yra visuomenių veidrodis. Jų žaidimuose, tarpusavio bendravime kaip veidrodyje atsispindi visuomenių papročiai,  dominuojanti kultūra. Jūsų sūnus turi ekstarsensorines pajautas gyvenamosios vietos, žemės, namų, šeimos narių atžvilgiu. Pastebėkite, kaip skirtingai miega ir elgiasi skirtingose nakvynės vietose, gali jausti vietovių magnetines anomalijas.

Šiuo atveju jis kalba už visus savo žemės mažus vaikus.  Jiems  čia jau baisu, nes neveikia nei jų apsauga, nei gelbėjimo tarnybos, gebančios surasti pasimetusį vaiką. Policijos reforma sugriovė policijos pamatus - ji nebesaugo paprastų žmonių, jie nebėra mūsų Angelai sargai, o tik  valdžios nurodymų vykdytojai ir baudų surinkėjai.

Ir mažo vaiko lūpomis ši rūsti tiesa nuskamba. Šviežias ekstrymas - dingęs Rokiukas Panevėžyje. Žmonės skuba iš visos Lietuvos, nes tarnybos neatlieka savo privalomo darbo, už kurį surenkami mūsų visų , mokesčių mokėtojų, bendri pinigai.  Įsivaizduokite,jei jūsų berniukas paklystų miške ar kur kitur? Kokia tikimybė, jog pareigūnai jo sąžningai ieškotų, skubėtų į pagalbą taip, kaip skubėjo gelbėt saviškės Strazdauskaitės? 

Sūnelio prigimtyje-  nerasti namų, pasiklysti miške, mieste, nerasti kelio iš toli namo. Tam pati ,nesitikėdama, kad  valdiški baudikai jo ieškos, pasirenkite, įspėkite mokytojus, kad nepaleistų vieno toli iš ekskursijų.  Jei kur vienas toliau važiuoja , pasirūpinkite , ar pakrautas mobilus, ar ten įvesti šeimos narių telefonai.Juk su 112 tarnybos protokolistais vaikas nesusikalbės... tiek tie klausimynai nelogiški ir robotizuoti, skirti ne žmogui ekstra gelbėti, o  popierinėms ataskaitoms pateikti. 

Ką tik irgi išlipau iš policijos mašinos. Įspūdis, jog lankiausi 50 m senumo taupkasėje. Mat bankuose jau nebėra tiek popierių, e-sistemos puikiai veikia. O mūsų įmitę raumeningi, sotūs laimingi   pareigūnai užsiknisę popieriuose, apsistatę lauko sąlygomis printeriais 15 min ramiai (kaip sanatorijoje, vogdami mano darbo laiką`!) pildė valdininkų sukurtus dubliuojačius protokolus. Taip , nusižengiau įstatymams, perėjau per šviesoforinę perėją per raudoną šviesą,  mat labai skubėjau, o kilometro spinduliu nebuvo mašinų. Iki vasario 16-tos turiu sumokėti  10-eu baudą. Ok, tvarka yra tvarka. Tačiau tai nėra eismo saugumo prevencija, o įžūlus baudų medžiojimas neturtingųjų rajone.Darbo metu per tą perėją skuba skurstantys Krasnuchos senbuviai, vargšės bobulytės, aklųjų rajono neregiai, ir vaikai iš mokyklų. Taigi medžiojama iš pačių pažeidžiamiausių, kažkodėl ne Senamiestyje, ne Žvėryne, kur turtuolis vienu skambučiu "kažkam"  vargšą policininką nupūs nuo posto. Prie mokyklos perėjos pareigūno nepamatysi, nes pelno iš to reketui neturės. 

Totalitarinės santvarkos pirmuosius ryškius ženklus įžvelgiau ir tame, jog kelių policijos eilinis net neklausęs gavo prieigas prie mano darbovietės. Tai rodo, jog paprastas pilietis  yra kišamas po kelių policininkų  totalitarinės kontrolės gaubtu. Jie imasi kaupti visus duomenis - apie jūsų įmones, skolas, sąskaitas, galbūt ir apie susirašinėjimus.Kas paneigs? Kas kontroliuoja VRM? Kam ji atskaitinga? Savo generolui? Jų teisė : išrašyti man baudą, bet nesikaisioti po mano asmeninius duomenis. Jie nėra  nei STT ,nei  VMI, nei privatūs sekliai.   

Gėda, bet  mašinoje emociškai pratrūkau, kaip nekenčiu   policijos, kokia ji dabar yra. Jos neprisišauksi bėdoje.Ji  greit medžuose pradės slapstytis, kad iššoktų prieš nosį su kvitu: mokėk, o už ką sužinok atbuline data.Juokinga, jog žiemą net mažiau važinėju iš baimės prieš policiją ir jos drakoniškas baudas vairuotojams. Užsnigtuose Vilniaus keliuose nesimato sužymėjimų, o jie daug kur  tyčia - dėl baudų- keičiami kone kas pusmetį.  Be to, bijau , kad prisikabins dėl netobulai valytų langų, o ne visada yra laiko juos nugremžt....Dėl tų baimų dažnai bėgioju pėstute, bet ir čia bauduoja...

Taigi, kai jūsų vaikas pasimes, bijokite ir baudų, kurias jums skirs , tarkime, už vaiko nepriežiūrą. O jį  turėsite susirasti pati. Mentuva čia, kur vaikai pagerbiami kapeliuose dėl piaro ,o gyvi nerūpi valdininkams,išskyrus vaikų artimuosius ir geros valios žmones. Vaikai rūpi kaip taboro vizituotojai, nes, kyla pagrįstų įtarimų,jog  taboras  yra saugomas ir pareigingai valomas nuo lavonų tam, kad kažkam byrėtų procentai. Procentai, kuriais žudomi vaikai-narkomanai. Manau ir alkoholio draudimai sugalvoti tik tam, kad biudžetas prisipildytų baudų pinigais. Opričnina įsisiautėja, kaip Ivano Rūsčiojo laikais. Tuoj programeriams barzdas rėš. Juk gaują (!!!!!!) grafitininkų sugavo.  Ačiū Dievui, nespėjome  kaime  apleistos karvidės sienos išdailinti grafičiais. Dabar būčiau pasodinta 5 metams, kaip GAUJOS NARĖ.Ir kas mane išgelbėtų? Niekas. Irgi, kaip jūsų sūnus, tuoj bijosiu čia žingsnį žengti, nes nespėju sekti  įstatymų pakeitimų.  

 Pirmąsyk į vaiko jautrumą aplinkos saugumui atkreipiau dėmesį Ispanijoje, Costa del Sol pajūrio palūdimiuose. 8 -metė dukra ten atsiskirdavo ir valandų valandas kažkur pati su vaikiškais ledų-žaislų reikalais nužygiuodavo, net neprisišaukdavome. O jau Varšuvos stotyje  vėl prilipo it prisiūta baikščiai prie sijono. Lietuvoje tas prilipimas  atrodė kaip jos bailaus charakterio bruožas. Jautresni vaikai, kaip ir šunys, visais syvais jaučia , ar aplinka jiems saugi. 

Baisoka net pagalvoti, kaip jaučiasi vaikai kaime, kur nebeliko įgaliotinių. Suprantu tėvus, kurie nebeleidžia vaikiukų į dailės pamokas, jei vakare nėra kam parvest į trobą. Jei kas atsitiktų, gi niekas nei ieškotų, nei  surastų. Kaip nebesuranda tų, kas užmušė gimnazistą Panevėžyje. Jo ir neieškotų, jei ne žurnalistų dėmesys. Kam tarnauja mūsų policija? Galiu prisiekti - tikrai ne paprasto žmogaus saugumui.

   « AtgalAnkstesnis | Sekantis