Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2018-02-11)
Sveiki. Labai prasau Jusu patarimo. Esu paauksinta pareigose, iki paaukstinjmo su vadovu buvo viskas gerai, taciau nuo paaukstinimo esu pastoviai kritikuojama, kartais net zeminama. Nepakeliu atmosferos darbe. Noriu iseiti is darbo... patarkite ar tai laikina ar ieskotis kito darbo? Aciu. Ieva

Atsakymas (2018-02-11)

Tai  visų 2018 metų tema, pasieks visur,kur beeitumėt:spaudimas ir kontrolė darbe, kas brandina, suteikia patirtis. Tačiau naujose vietose spaudimas darbe bus dar  sunkiau pakeliamas., nes  nepažįstama terpė. Laukia ištisi lūžio metai - arba persilaušit į aukštesnį , šiuolaikinį vadybos lygmenį, į naujas patirtis - arba ne.  Tik intensyvus  įsikirtimas į naujas užduotis ir naują vaidmenį lems, ar įveiksit vidinį psichologinį barjerą. Barjerą, kuris skiria jūsų puikius, šeimyniškus  horizontalius santykius su kolegomis nuo  vadovavimo, kuriam reikia  priešingų savybių. Tikras šiuolaikinis vadovas nėra ir negali būti  mylintis tėvas  darbe. Nauja paradigma: jis nemalonus, šiurkštus, skaudžiai  baksnoja į silpnybes ir pražangas, yra  ultra sąžiningas ir gina saviškius kaip drakonas, tvirtai laikosi susitarimų.   

Susimotyvuokite, kam jums tos pareigos? Tik dėl atlygio? Ar ne per brangi kaina- kasdienis psichologinis diskomfortas? Jei turit didesnių ambicijų, mokykitės iš tiesioginio vadovo, konkuruokit, gilinkitės į šiuolaikinės vadybos vadovėlius ir  magines paslaptis, taigi aukit kaip vadovė.Tada kiekviena kritika iš viršaus  - bus it trąša ambicijoms , stimulas augimui, vertinga pamoka.

  Štai net kaimo vaikus mokau - kaip  atlikti, pabaigti darbus  bet kokioms ekstremaliomis sąlygomis, atsiribojus nuo aplinkos spaudimo ir antpuolių. Yra jautresnių mergaičių, kurias erzina keliamas berniukų triukšmas. Jos susigūžia ir kenčia , nesusikaupia tapymui. Tada pasakoju apie karą, kaip žmonės vedė ūkius, melžė karves ir maitino vaikus krentant bomboms, šaudant stribams ar siautėjant nepriklausomybės laikų banditams. Gebėjimas šaltakraujiškai atsiriboti nuo aplinkos dirgiklių  ir susitelkti į pareigas, privalomą  veiklą - išugdomas, kaip ir bet kokie kiti gebėjimai.

Nėra nepakeliamų atmosferų , yra žmonės, kurių  per jautri psichologija kažko nesugeba pakelti. Jūs sunkiai adaptuojatės prie pokyčių - pakrinka net biolaukai, prasideda nuotaikų svyravimai. Bet juk tai ne amžinai trunka, sulig Laiko tėkme priprantat ir perprantat aplinkybes. Jei per metus nepavyks adaptuotis ir persioreintuoti į konkurencingą vadybą, siūlyčiau pamąstyt apie savo verslą, be  samdomo pavaldumo.  Beje, visur Lietuvoje darbo kolektyvuose Šuns metais skorpiška, maksimaliai konkurfencinga  atmosfera: nepasitikėjimas vienas kitu, įtarumas ir padidinti reikalavimai, atsipalaiduoti neįmanoma, tad silpnesni dezertyruoja į ligas ar plūsta pas psichologus. O stipresni imasi sunkiausių kūrybinių užduočių, iškrauna  darbines įtampas aktyviame laisvalaikyje.      « AtgalAnkstesnis | Sekantis