Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2018-03-13)
Sveiki, Saule. Gal ir keistas klausimas, apie praeities prisiminimus. Niekaip nesuprantu, kodėl viena vertus kankina labai skausmingi prisiminimai įvykių, nutikusių prieš tris metus, ir niekaip negaliu jų paleisti, palaidoti, tiesiog judėti į priekį. Kartais atrodo, kad jau primiršau bet vis sugrįžta, lyg turėčiau kažką išmokti? bet labai skausminga tai prisiminti, kaip paleisti? kita vertus grįžta ir kai kurie geri prisiminimai, labai šviesūs, ir atrodo, kad vakar vyko, taip pat iš to paties pavasario prieš trejus metus... Lyg vėl ir vėl išgyvent tą patį. kažkoks besikartojantis ratas, kaip inkaras, neleidžiantis judėti pirmyn. Kada visa tai baigsis? l

Atsakymas (2018-03-13)

Labai rimtas klausimas.Aktualus,nes rezonuoja į jau įsibėgėjantį  liepos 13-tos užtemimą Vėžyje. Užtemimas smarkiai įtakoja ryšius su praeitimi, giluminę atmintį. Štai ką tik grįžau iš Maskvos, kur amerikiečiai organizavo astrologinius sertifikacinius seminarus. Kažkada mokiausi Maskvos univere, turiu jo prestižinį diplomą, keturis metus ten gyvenau. Šįsyk net ilgėliau pasilikau po seminarų, kad  pamaloninčiau atmintį - perėjau studentavimo gatvėmis. Sukilo anuometiniai pojūčiai, atsikartojo būsenos, troškimai iš anų laikų.  Išgyvenau tarsi kitos, sau svetimos jaunos polėkinės merginos invaziją į mano  dabartinės sąmonės erdves. Patyriau akistatą su praėjusiu Laiku. Apie tai genialaus prancūzų rašytojo M. Prusto romanų ciklas "Prarasto laiko beieškant". Rašytojas pamėgino žodžiais užkonservuoti, išsaugoti amžiams  efemerišką sodo kvapą, užgimstančių jausmų neapčiuopiamybę.

 

  Praeitis stipriausiai nepaleidžia Vėžių ir Taurų, mat jų dvasinę sąrangą smarkiai įtakoja Mėnulis - jis ir valdo žmoguje  AtMINTĮ, prisiminimus. Jūsų asm laike yra periodas  2017/05-2019/10, kai atsiminimai yra itin įtaigūs, infiltruojasi į kasdienybės emocijas, ypač romantiniuose santykiuose , būnant namie, vaikystės vietuose, sąlyčiuose su vaikystės dalykais. Tą reikia priimti kaip aktyvią trumpalaikę savo gyvenimo dalį, ieškoti praeityje - tarsi raustis močiutės skrynioje - akimirkų ir užmuomazgų, iš kurių išsirutuliojo kompleksai, tam tikros nepatogios nuostatos įvairiose gyvenimiškose srityse. Nagi idealus laikotarpis vaisingai psichoanalizei.

 

 

Prisiminimai, reminescencijos - neišsemiami menininkų įkvėpimo aruodai. Be refleksijų ir nardymo į praeitį, į išgyventas patirtis ir patirtus neišdildomus įspūdžius neįsivazduoju šiuolaikinio menininko kūrybos. Tačiau nemenininkui tįsiami į ateitį atsiminimų lagaminai yra - bereikalinga, kartinanti gyvenimą našta, skausmingas BALASTAS. Būtina išmokti gyventi Esatyje -Čia ir DABAR. Toks  tiesus gyvas sąlytis su realybe teikia  didžiulių energijų, mat visais syvais jauti, kurlink veda asm. gyvenimo  raida, augimas. Be to, atviru protu priimi visa, kas naujo ir dieviško ateina  kasdienybėje kaip vertinga pamoka, kaip Kelio nuoroda ar net ženklas.  Nauja draugė Avinė vaizdžiai tą  apsivėlimą praeitimi iliustravo sapnu. Po art-seanso , kur buvo tapomos gydomos mandalos, skirtos paleisti smaugiančią praeitį, ji sapnavo, kaip iš savo vidaus, iš kiekveinos kūno dalies , tarsi iš seniai nevalyto klozeto kuopia maurų ir dumblų gumulus,  traukia kaip nešvarumus laukan apipelijusius ir voratinkliais apėjusius, sudulėjusius britkius raizgalus. Štai taip atrodo energetiniai neišrefleksuotos praeities dariniai, kurie veikia kaip toksinai, gamina naujų laikų marą - VĖŽĮ. Be streso, kita svarbi vėžio atsiradimo priežastis - kamuojantys skaudūs prisiminimai, užkonservuotos giliai pasąmonėje nuoskaudos ar neišdildytos vaikystės traumos. 

 

Kaip prisiminimus paversti kuriamaja galia ar net jų atsikratyti? Naujų laikų privaloma higiena -  detoksikuoti ne tik kūną reguliariais pasninkais, bet ir sielą- reguliariomis autorefleksijomis. Tauro ir Vėžio periodais atrasti bent pusdienį laiko savityrai -  iš kur kilo , tarkim, vidinė agresija ar nepaaiškinamas liūdesys? Kas praeityje liko nesuvokta, kokia nuoskauda ar trauma buvo nukišta giliai po kilimu. ? Žinoma, geriausia detoksikuoti  atsiminimų  dumblus pas psichologus. Jie tai daro meistriškai, profesionaliai. Tačiau jie ne visada pasiekiami. Puikus būdas - išlieti kamuojančią praeitį dienoraščiuose. Žodžių diarėja veikia kaip galingiausia psichoterapeutė. Štai skaitytojų pulkai dirba astraliniais psichoterapeutas naujiems komerciniams autoriams, kurie  be skrupulų ir kūrybinių filtrų supakuoja savo skaudžias  praeities patirtis į dienoraštinius romanus, kepamus kaip pusžalės bandelės. Pagal Karmos atoveiksmio ir teisingumo dėsningumus realiai tie autoriai turėtų mokėti skaitytojams už savanorišką psichoterapiją, už tai kad į skaitytojų dvasią kibirais supylė mėšlą apie skyrybų, orgijų ar depresijų juodas  patirtis.

 

KItas būdas "supakuoti" praeitį, kad ji netrukdytų kurti gyvenimo - išmokti pilnai išgyventi,įsisąmoninti, paleisti SIELOS skaudulius, kuriuos mumyse  palieka išėjęs ar išdavęs žmogus, prarastas pamėgtas darbas, paliktas gimtas miestas. Tai nėra lengva, bet būtina, jei norim, kad  prisiminimai netemptų atgal, neišlįstų ligomis ir psichinėmis negaliomis. Man, tarkim, talkina Jūra, sąmoningos maudynės jūroje, kai atiduodi galingai stichijai sielovartas ir kančias. Kitam tai gali būti - miškas, jis irgi "pasiima" negatyvius prisiminimus , aktyviai apvalo. Trečiam tai gali būti nuotraukų plėšymas ir deginimas - nuostabi psichotgerapijos praktika, atėjusi dar iš pirmykščių genčių laikų. Ketvirtam tai gali būti persikėlimas gyventi į naują namą, į naują vietą, užbraukus praeitį, atsikračius daiktų ir rankandų, kurie turi savybę kaupti informaciją, taigi ir mūsų išgyventas emocijas.

 

Lietuvių vyrams mentališkai būdingas prisvilimas, nuolatinis kapstymasis praeityje, gręžiojimasi į istoriją. Dėl to dauguma jų paniurę ir pikti, kažkuo prislėgti, vis užpila  ar gyvenimą pašvenčia kovai su užpilimu. Nors nei velnio lašų, nei kovų su jais galbūt nereikėtų, jei įgustų - saugiai paliesti praeitį, apsivalyti nuo slogių prisiminimų. Čia jiems gali veiksmingai padėti mamos, draugės, sesės, žmonos.« AtgalAnkstesnis | Sekantis