Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2018-03-26)
Sveiki. Rašau dėl jaunesnio sūnaus. Jau keli metai jis susidomėjęs futbolu. Antri metai suradome nuostabią futbolo mokyklą, ypatingus trenerius, jų diegiamą ugdymą, kultūrą..Nieko geriau negaliu įsivaizduoti savo gana jautriam vaikui, kuris iki dabar išgyvena tėvų skyrybų pasekmes. Dabar gal labiau junta dualumą tarp tėvų nuomonių. Nes mano ir vaiko tėvo vertybės kitos ir aš niekaip neįtikinu jo kitaip (net treneriai kalbėjosi su tėčiu). Bet esminis klausimas visai kitas. Kuriu naują šeimą su kitu žmogumi ir visi svajojame persikelti gyventi toliau nuo miesto, labiau prie gamtos. Vilniaus užmiestyje namuko neįpirksime, o tolėliau keltis nesiryžtame. Baisu kaip paveiks vaikus pokyčiai. Abu vaikai turėtų atsisakyti bendraklasių, su kuriais nuo darželio laikų auga. O mažasis ir mėgstamos veiklos futbolo, savo idealų, kokybiško ugdymo. O gal tik mano galvoje, kad vaikas per silpnas atlaikyt didelius pokyčius?.. Ačiū už atsakymą Dovilė

Atsakymas (2018-03-26)

Kažkaip  radikalizuotai,  pesimistiškai, be  pozityvių alternatyvų strateguojate. Kodėl persikraustymas už miesto  būtinai reiškia atsisakymą būrelių? Pasiplanuokite vaikų mokslus taip, kad vakare parsivežtumėt po mokyklų, kaip tą daro sąmoningi tėvai. Tarkim, net iš Vievio, Elektrėnų į Vilnių vežioja į muzikas- krepšinius, bet priderina ir mokyklą Vilniuje. Kiek dirbau Šalčininkų rajone, prakutę ar pažangūs lenkai irgi leidžia vaikus ten, kur jų talentai atsiskleis, negaili pinigų. Be to,jie  kooperuojasi, kas atveža kaimynų  vaikų būrį pagal grafiką iš Rudaminos į miestelius.

O jūs dėl namelio esate pasiryžusi gabų vaiką įkalinti troboje miške ir ieškote pas mane užtarimo? Ne, niekada neužtarsiu ir nesuprasiu tėvų, kuriems namas svarbiau už vaiko gebėjimų ugdymą. Man tokie - nupušėliai egoistai  iš  viduramžių. Juk auginate Žmogų, ne kiaulę tvarte. Jūsų pareiga - ne tik išauklėti  jį padoriu,geru žmogumi,  bet ir kryptingai lavinti jo gebėjimus, kad užaugęs savarankiškai prasisiektų konkurenciniame pasaulyje. 

Sielojatės dėl jo psichologijos. Siūlau pataupyti investicijas ateičiai, kai jam reikės suaugusiam rimtos psichologinės pagalbos , nes - jei augs užkampio atskirtyse - sunkiai integruosis į sociumą dėl riboto akiračio,menkų gebėjimų ir marginalo kompleksų.  Šaunu, kai ūkininkų vaikai pasilieka kaime ūkininkauti, jiems privalu augti gamtoje, būsimoje "darbovietėje". Tai organiška tėvų ūkininkų dinastijoms. O kokia jūsų  strategija dėl vaiko ateities? Kaip žolė augs? Ar vis tik i nvestuosite bent kiek į jo ateitį?

Futbolas jam - idealus pasirinkimas. Galėtų užaugęs ir dirbti sporto srityje. Viliuosi, kad jo patėvis ras išeitį dėl gyvenamos vietos,  neatimant iš vaiko jo didžiausio malonumo ir gyvenimo aistros. Yra daugybė sprendimų, kaip suderinti šeimos interesus ir vaiko poreikius. Ieškokite. Jam patinka gamta, bet ir didelės šurmulingos mokyklos. Greitai ir lengvai adaptuojasi. Bet uždarytas vienas miške, be gyvo bendravimo su kiemo draugais kiauras paras - psichuoja, tampa depresyviai verksmingas. Beje,  bendravimas su biologiniu tėvu jam smarkiai pakerta pasitikėjlmą savimi, kaip ir jūsų griežta kontrolė. Yra gi namų bendrijų Vilniaus priemiesčiuose, kur krepšinio aikštelės ir daug vaikų. Jis komunikabilus, greit ras bendrą kalbą su bet kokių kiemų kompanijomis, kad tik būtų su kuo aplink.« AtgalAnkstesnis | Sekantis