Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2018-06-01)
Sveika, miela Saule, labai vertinu Jūsų nesavanaudišką darbą ir patarimus. Gal galite pakomenduoti, kas darosi gamtai - dabar jau žydi augalai, kurie turėtų žydėti po mėnesio (pavyzdžiui, birželio 1 d. pamačiau ką tik pražydusias pirmąsias liepas. O mieste augančių jazminų žiedai jau iškepė nuo kaitros. Kaip gamta besidomintis žmogus suprantu, kad tokį augalų išprotėjimą lemia labai karšti ir saulėti orai. Bet kas toliau, ar ir ruduo ateis mėnesiu anksčiau, ar viskas iškeps šią vasarą? Kažkur skaičiau, kad biželis turi būti palankus žemdirbiams. Kol kas, atrodo, kad jau prasidėjo sausra. Ką rodo žvaigždės? Ačiū, jeigu galėsite atsakyti. Gražios Jums vasaros Viktorija

Atsakymas (2018-06-02)

 

 

 

Be galo smagu , kai gaunu laišką iš bendramintės. Irgi įdėmiai, su nuostaba,it fantastinį vyksmą, stebiu  sodą. Džiaugiuosi , kad šį birželį neiškeliavau toli: ramia sąžine  kasdien laistau gėlynus ir net vaismedžius. Visą gyvenimą laukiau jazmino pirmojo žiedo  gimtadienio proga birželio gale - cha, o Šalčios krašte( kur gamta vėlinasi 2 savaitėmis) jazminai šiemet pražydo mėnesiu anksčiau . Užtat  kaip svaigiai saldžiai  kveeeepia, kaip kokioj Ispanijoj, pirmąsyk toks intensyvus, saulės pritvinkęs jų kvapas. Karščius galima buvo prognozuoti iš kaštonų, putinų  ir gudobelių žydėjimo, jie suslėpė žiedus giliai lapijoj, medžių apatinėje dalyje, viršūnės net nežydėjo. Pirmąsyk nemačiau putinų karūnuotų žiedų.Eglėms per karšta, džiūsta. Pakalnutės, nors ir susislėpė paparčių paunksmėse , nudžiūvo.

Astrologiškai Lietuvos padangės augaliją veikia liepos Saulės užtemimas. Jis režisuoja stichines nelaimes,  bankų intrigas,  LT ekonomikos ir leisgyvių bankų varganą, bet nuslėptą būklę. Šis užtemimas įtakoja ir augalijos stebuklines, protu nepaaiškinamas anomalijas. Augalai  elgiasi lyg išprotėję, serga neaiškios kilmės ligomis, sveikieji nunyksta, o paliegè atsigauna. Dalis augalú bus prarasta ar nevegetuos tik šiemet. Jau praradau 3 kavalkus kauleniú gyvatvorės, apdegė ,kai miesčionkos kaimynės laužus pakūreno per akcijà Darom. Iki  rugpjūčio vidurio augalú natūralus metinis cikliškumas turėtų grįžti į įprastines cikliškas vagas. Pas tuos, kas  dabar pasiaukojamai , kaip A.Tarkovskio Aukojimo finalinėje scenoje, laisto, bus stebukliniai derliai. Pas tuos, kas nelaistys, derlius bus prarastas, itin menkas, augalai pasiligos. Paprasta  biologinė aritmetika. 

KItas biologinis motyvas: Šuns metais visame pasaulyje augalija išgyvena kritinį virsmą,  skausmingai prisitaiko prie vietos regionų klimato. KLimato atšilimas - faktinis procesas.Tik neišprusę  ar angažuoti  populistai ( pvz A.Užkalnis ar D.Trumpas) šį  faktą  vis dar aklai, infantiliai neigia. Šis užtemiminė sausra žemdirbiams turėtų būti paskutinis skambutis, kad  pertvarkytų savo ūkius į ergonomiškus, taupančius vandenį, pakeistų ir pasėlių asortimentą į  tą, kuris būdingas  Šiaurės Prancūzijos  ankstesnei klimatinei zonai.

Nuo gegužės vidurio iki rugpjūčio vdurio ir nuo rugsėjo vidurio iki lapkričio vidurio - šiais periodais mūsų gimtinėje orai atsipndi tolimą ateitį. Pagal juos galima pertvarkyti ir ūkius, kurie nori  dirbti į tolimą perspektyvą, o ne  vien dėl ES lėšų perdirbimo. Pagal savo sodą matau, kaip smarkiai bujoja vynuogės, net geibios jauniklės brandina dideles kekes. Ot bus gero vyno!Gausiai užsimezgė aktinidijos,  svarainiai, bujoja rožės, rododendrai  ir agrastai. Net ginkmedis su robinijom nenušalo, vadinasi, tapo savi mūsų klimatui. Deja, vardan ateities teks keisti daržo dislokaciją , arčiau pavėsio,mat žalumynai geibsta saulėkaitoje.    

Tie, kas seniai domisi gamtine žemdirbyste, jau seniai natūraliai derinasi prie gamtos laipsniškų virsmų, jos agresyviai nevadybina. Siūlyčiau gamtos mylėtojams neūbauti, o atsiverstti gamtinės žemdirbystės vadovėlius ir mokytis ūkininkauti draugiškuoju gamtai būdu. Man būtu gėda sodinti kažką dabar į šiltnamius ir laistyti , eikvoti vandenį, kai atvirame grunte pomidorai agurkai dera. 

2019 m augalija elgsis pagal ilgametes tradicijas, bet derliai visur bus - sunkaus darbo rezultatas, ne didžiuliai, kaip šiemet, tai neatsparių klimato kaitai rūšių nykimo metai. 

Asmeniškai man labiausiai gaila didžiųjų legendinių Viniaus liepų prospekte ir Sereikiškių sode, kurias barbariškai iškirto  A. Zuokas. Kaitrose jos  ne tk teiktų pavėsį mamoms su mažais vaikais, turistams , bet ir būtų priebėga paukščiams, sugertų miesto dulkes.   « AtgalAnkstesnis | Sekantis