Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2011-03-03)
Sveika, Saule. Norėjau paklausti ar užsibrėžiau teisingą ir tinkamą kryptį gyvenime. Pasak Gogolio, "teatras - tai katedra, iš kurios pasauliui galima pasakyti daug gero". Ar toji katedra yra mano pašaukimas ir namai, ar realizuoti savo sugebėjimus ir stipriausiai paveikti kitus pavyks stovint po tos katedros stogu? Iš anksto ačiū.Saulius

Atsakymas (2011-03-03)

Kada Gogolis gyveno?19-ame amžiuje. Koks dabar amžius? 21-as. Net ne 2 šimtmečiai judu skiria, o epochos. Gogolio laikais ir kelis tūkstantmečius atgal  klasikinis  dramos teatras - su tamsia sale-užuolaida-ne save vaidinančiais aktoriais -  tikrai buvo įtakingiausia  ir populiariausia meno rūšis, prabylanti į pasaulį. Šiuo metu ši tradicinė forma menkėja, netenka  visuotinos paklausos ir įtakos. Teatras bus labiau reikalingas mokiniams -visuomenės papročiams, etnoso tradicijoms ir klasikams įtaigiai perteikti,  sužadinti ir praturtinti jų vaizduotės pasaulį, pažerti išminties. Taip pat -   komercijai,  kaip lengvas šou, pažvyginti  ar pakutenti fobijas kraujais -vaginų monologais  atbukusius nuo TV ir išgyvenimo  vartotojus,pinigų  darytojus ir prekių stumdytojus.  Teatras - siaurai mokių intelektualų grupei.  Taip pat teatras  bus -vaikams, studentams  ir pensininkams, socialinėms grupėms,  kurios turi daug laisvo laiko ir gali sau leisti 4-5 valandas kažkur nuvykti, sėdėti šalia riaugėjančio kamyno (nervai kokie!) ir dar sukti galvą, ką gi  ten režisierius tokio užkoduoto sumąstė, metaforomis užšifravo ...

Kurti teatrą vaikams - šventa, bet sunki  misija. Nerašys apie Tave "Žmonės", neatakuos su intervais žurnalistai, nebūsi viršelių žmogus.  Ar pasiryžęs tam? 

Bus - reginys, šokio teatras, muzikinis, autorinis ar laboratorijos, kuriame vaidina universalių gebėjimų, skraidančio-judraus-visada jauno kūno, kone cirko artistai. Bus - teatras, kaip savaitgalio intelektuali akcija (Fominas). Į tradicinę dramą žmonės masiškai neis, kaip anksčiau, kaip prie Gogolio, nuoširdžiai. Pati kažkada stojau- neįstojau į GITIS"ą, teatro kritiką, kliedėjau  specifiniu teatro kvapu, kaulydavau atliekamų bilietų. Laiminga, kad Dievas apsaugojo nuo užribinės profesijos. Dabar net dėl  savo kultinio M.Kadafio išgelbėjimo nuo USA energoteroro neičiau į  vadybinį dramos spektaklį. Kasdienybė intelektualėja, žmogaus sąmonė  pervargsta nuo informacijos  ir kontakltų gausos,  yra pagaulesnė vaizdiniams, muzikai, visas pajautas užburiantiems reginiams, cirkui,  nei žodžių labirintams.

Ar žinai bent vieną garsesnį Prancūzijos, Vokietijos dramos teator aktorių? Aš - ne, ir dauguma intensyviai gyvenančių, mintančių menu, o ne paveldo iškamšomis  - irgi ne. Išvada- tradicinė "užuolaidinė,užtamsinta" scena jau nėra pasaulio tribūna.   

Kinas - šiuolaikinis  teatras. Voltas Disnėjus apie tai: "Movies can and do have tremendous influence in shaping young lives in the realm of entertainment towards the ideals and objectives of normal adulthood. "
 

Kino aktorius?Bet  tam reikia turėti faktūrą, kinogeniškumą, talentą.  Naujos bangos režisieriai vis mieliau filmuoja neprofesionalus. Vaidyba užknisa, su visais Stanislavskio triukais.  Dievo pažymėtų bardemų ir cruz'ių - kelios dešimtys. Autentiškas žmogus kadre įtikina, tiki jo žodžiais. 

Parašyk sauleastrologe@yahoo.com - gimimo duomenis: miestas, metai/ mėnuo/ val/ minutė. Tik iš asm. astrogramos matysis gebėjimai, kurie "pavergtų pasaulį."   

            « AtgalAnkstesnis | Sekantis