Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2010-10-14)
Neramina sunaus mokslai.Jis treciokas.Kiekviena diena padedu ruosti pamokas,aiskinu matematika,mokomes(jau ir as mokausi)anglu kalbos,bandau vaizdziai isaiskinti rasybos taisykles,bet viskas kazkaip sunkiai.Atrodo viska jau suprato,o mokykloje ir vel privelia klaidu.Kad ir daugybos lentele mokemes ,mokemes,o nuejo i pamokas ir neatsiskaite.Net nustebau,kad tiek suklydo.Fleita namuose atrodo taip graziai groja,net pats jau patenkintas,kad tikrai kita diena atsiskaitys.O grizta-vel suklydau ,mokytoja negali vertinti.As bandau ikvepti pasitikejimo,sakau stenkis ir vis viena pavyks,nepasiduok.Bet zinote,kai apciuopiamu rezultatu nera,tas ryztas po truputi garuoja.Sakykite ar mums pavyks kazkaip persilauzti,mokslus iveikti.Gal but yra kazkokiu paaiskinimu(tikrai turi buti).Patarkite kaip padeti.Labai Aciu,Daiva.

Atsakymas (2010-10-14)

Lėtokas, bet nuoseklus emocinis mąstymas. Nespėja klasėje. Ir apskritai geriau sekasi vienam pačiam ar su jumis drauge įsisavinti, įsiminti informaciją.  Ką įsisavina -  jau fundamentaliai, visam gyvenimui, per miegus pažadintas atraportuos. Klausimas-ar jis vertas visų žinių, privalomų mokykloje?  Ar į jo tokio tipo " kone cementinę"  atmintį reikia visokį šlamštą presuoti? Iki 6 klasės dažnai būdavau vaikų mokyklos  užduočių filtru su firminiu klausimu: |"ar tau to reikės? ar tai privaloma valstybiniam egzaminui? " Vėliau patys laviravo, taupė save vertingoms, bazinėms žinioms. Supaprastindavau taisyklių  džiungles iki kelių aiškių tezių, nes gaila  buvo vaikų laiko ir smegenų.  MOkytojams, patikėkite, retam kuriam jų gaila. Mama, tėtis, bendraklasiai  tegali užjausti. Kai kurie vadovėliai yra rašyti pasipuikuoti prieš pedagogus kolegas erudicija ar prakišti į juos partines politines pažiūras,  o ne vaikui  paaiškintin paprastai ir įdomiai  dalyko esmę.

Nesuvokiama,kodėl aprobuojant vadovėlius nedalyvauja TËVØ TARYBØ atstovai ?

 

 Naminiai pakartojimai – ok , su laiku ir pats jau prisivis , ką klasėje kartais  pražiopsos .Triukšme, strese,  naujos informacijos krušoje – protas atsijungia.  Dramatiška situacija: „reikia pristatyti gebėjimus, išmoktą medžiagą netikėtai, per trumpą laiką“ – stop,  jaudulys ir - jo atmintis užsiblokuoja. Pamėginkite tartis su mokytojais, kad  pakvietę atsakinėti duotų bent 4 -7 min ramiai susikaupti, prisiminti ir pasiruošti, neskubintų, leistų iš lėto įsivažiuoti . Vaikas neprivalo tilpti  į greituolių standartus. Ką jam reikės, jis gyvenime  ramiai pasieks.  Išsiblaškymas ir „mokymasis  poroje (kad ir su mama)“ : nuo 2008/10 iki 2011/02 –  sunku susikaupti ties vienu dalyku. Persilaužimas prasidės nuo 2011/02 , tada užkraukite sunkesnes užduotis, didinkite reikalavimus, bus pajėgus pranokti patį save ir nustebinti kitus

nuo 2009/04 iki 2010/12 – sąmonė ir valia nekontroliuoja verbalikos, mokymosi procesų, neprievartaukite šiuo metu,nevarykite kompleksų ,  palengva.

nuo  2009/12 iki   2011/06 – jis  nemėgsta mokyklos, o mokytojai nemėgsta jo, tą priimkite  ramiai, neverskite jėga pamilti vadovėlių  

 

nuo 2010/02 iki 2012/10 – jo kūrybiniai pedagogai ir treneriai,  pvz., fleitos mokytoja (-s) vaidina itin teigiamą vaidmenį,  jam gali paaiškinti,  padėti susitvarkyti  su minėtais keblumais.

 

Primenu, jog Indigo sąmonės vaikai labai paveikūs sąlyčiui su jiems artima stichija. Vanduo. Leiskite jį į baseiną, plaukimo treniruotes .  Akvariumas su žuvimis Labai teigiamai  veiks jo sąmonės tipą , skatins žingeidumą.  

Nuo 2012 rudens jau emocijos netrukdys atsiskaityti. Pats aktyviai-intuityviai dalyvaus procese. O nuo 2024 m  pradės žavėti, blizgėti intelektu ir iškalba, didžiuositės.   

Dar: maistas. Prieš atsiskaitymą lai pasmaližiauja, saldumynai jį nuramina visomis prasmėmis, ir fiziologine.  Ir  - vaizduotė visais palankiais-nepalankiais tarpsniais. Koks filmukų herojus jam patinka? Per jo prizmę ir nuteikite geram rezultatui: „Įsivaizduok, jog karalius Liūtas (ar kas ten jo hero?) stebi ir svarsto,  ar tau pavyks? Ar būsi jų draugas“.

 

Svarbiausia, kad jūs, kaip mama , tikėtumėt juo, neprimestumėt kaltės. Indigo sąmonės vaikai gimę individualizuotam mokymui, jiems sunku atitikti norminius standartus, jie nesupranta , kodėl vertinimais pažymiais lemia jų žmogišką vertę. Niekada nesu nei vieno privalomo eilėraščio atsiskaitymui padeklamavus ar kūrinio sugrojus iki galo, lengviau buvo eilėraštį ekspromtu sukurt ar mintinai išdainuoti tomus mėgiamų  poetų, (deja, kažkodėl jie nebuvo programiniai). Na ir kas tame kriminalinio?  Jam patiks gamtos mokslai, biologija, dailė –  ten nereikės kartotis. Nebijokite keisti mokyklos, jei dauguma mokytojų ten  – tik  šaltakraujai  pažymių statytojai.  Yra puiki rusų kultūrologo S. Averincevo mintis : "  didžiosios asmenybės iškilo 20 a. iš tų, kurios prasirgo mokyklą ir švietėsi pačios." 

  

 

 « AtgalAnkstesnis | Sekantis