Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2010-06-14)
Laba diena Saule, norėjau Jūsų pasiklausti, ar iš tikrųjų negalima iškąstų sodinukų kapuose vežtis namo? Ant mūsų artimųjų kapo auga dekoratyvinė eglutė, bet kitais metais planuojame ją iškasti ir pakeisti kapo apželdinimą, mat ji jau kiek per didelė, o tais laikais, kai sodinome, dar nebuvo tokio plataus dekoratyvinių augalų pasirinkimo. Ar galime eglutę parsivežti namo? Ar vis dėlto geriau persodinti ant nelankomo kapo? Sakykite prašau, gal kokių pastebėjimų turite dėl kapų apželdinimo, ar tai tik skonio reikalas, gal reikėtų laikytis kažkokių taisyklių, juk tai rimties vieta... Būčiau dėkinga už Jūsų pamąstymus. Gintė

Atsakymas (2010-06-14)

Sunerimote pagrįstai. Ant kapų augantis augalas yra ypatingas, mat perima tam tikrą dalį mirusiojo bioinformacijos, kuri veikia gyvųjų pasąmonę, aktyvina astralinius ryšius su mirusiaisiais.  Kaip yra genetiškai modifikuoti augalai, taip ir kapų želdiniai yra energetiškai modifikuoti, tampriai pririšti prie mirusiojo besiskaidančių po mirties banginių laukų. Perkelti augalus į gyvųjų gyvenamas erdves – pavojinga. Gyviesiems negalima sąveikauti kasdien nė su kuo , kas yra persmelkta mirties, ledo energijomis.

Daug ką lemia, griežčiau ar švelniau nustato tautos papročiai. Štai italams laikyti urną su pelenais  prie lovos – nieko baisaus, jie genetiškai turi stipresnes apsaugas , energetinį imunitetą mirties anapusiniams pasauliams. Etniniai lietuviai  itin glaudžiai sąveikauja su mirusiais, tarsi dalinasi su jais viskuo polygiai. Dėl ko medelis nuo kapų bus tarsi lygiateisis šeimos narys- ryšininkas su kapais, kur jis užaugo. Mūsų kapų augalai itin stipriai skleis  mirties dvelksmą lietuviams,  ir  visiškai neveiks , tarkim,  etninių latvių.

Idealu, jei pirmus  kelis metus po mirties nesodinsite medžių ir ilgaamžių dekoratyvinių krūmų, o vien vienmečius-dvimečius augalus.

Mūsų papročiai , etnoso energetinė pusiausvyra (senovės terminais – „tautos dvasinė sveikata“ )   reikalauja būtinai  dailiai apsodinti  kapus gėlėmis, medeliais, papuošti dailės kūriniais, dekoratyviais aptvėrimais, kažkaip pabrėžti   Svarstyklių archetipą,  oro stichiją –  per paukščių,dangaus, simbolinių tiltų , knygos įvaizdžius.Įdomu būtų atsekti, iš kur atsirado tiek geležies, metalo, mirusiojo asmenybės išryškinimo – kas visiškai svetima, netinkama mūsų  tautiniams kapų papročiams.  Privalomi elementai – užapvalintų kampų. lengvai banguojantis  kontūras ar aptvaras (iš gėlių ar medžio, dekoratyvinių krūmų, akmenų)+  medelis+ akmuo +  medžio inkrustacijos+ griežta  simetrija dizaine  + 2 grupės ar tiesiog 2 visžaliai augalai+ dominuoja rudenį žydintys augalai..Chrizantemos – tipinis  lietuviškas kapų augalas. Eglutė, maumedis,  kalnų pušis, kas augo mirusiojo sodyboje, giminėje? Liūtiškų energijų ąžuolas visiškai netinkamas, nes jaukia kapų ramybę, koncentruoja visus energolaukus į save. Netinka ryškiai raudonos , aitriai oranžinės gėlės (tulpės, aguonos, begonijos, raudonos rožės, erškėtrožės, saulėgrąžos , šermukšniai). Manyčiau, jos paplito iš lenkų kapinių papročių, kur įmanoma sodinti visų atspalvių neilgaamžius augalus, ne medžius .    

Idealu – šeimos kapavietė. Mūsų mirusieji turi gulėti po 2, poriškai.Tai – labai svarbu, Šalia vieno žmogaus kapo turi būti palikta vieta kažkam kitam – senelei, mamai ar dar kažkam. 2, 4, 6  velioniai kapavietėje , ne 1-3-5-7, mat nelyginis laidojimas lietuvių etnose „pasiima, išsiveda“ sau porą iš gyvųjų giminių tarpo.       

Metų cikluose, lietuvių  kapų  intensyviausias priežiūros laikas – ruduo,  ypač spalis, kai mūsų mirusieji  ypač prašosi pagerbiami, „padabinami“ gėlėmis.  

 Sujaudino „kriminalinis“ įvykis, kai sūnus viengungis palaidojo spontaniškai mirusią mamą vienkiemio sodyboje, po kriauše. Nesupratau niekaip, už ką ji nubaudė? Palaidoti po mylimu medžiu, ar pasodinti ant kapo velionio mėgtą medį, įkėlus į jį inkilą paukščiams  – toks jausmingai, grynuoliškai lietuviškas išėjusiųjų artimųjų pagerbimo aktas....

 « AtgalAnkstesnis | Sekantis