Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2017-04-06)
Turiu draugą, kuriam norisi padėti. Suprantu, kad tai jo kelias ir jo liga, bet tikiu, kad galiu prisidėti prie jo sveikimo. Prieš kelis metus atsiradę nugaros skausmai, po to stuburo sustingimas, prieš pusmetį pradėjusi skaudėti koja buvo autoimuninės ligos pasekmės. Vaistais draugas nesigydo. Išėjo iš darbo, pradėjo domėtis teisinga mityba, nevalgo mėsos, mankštinasi, daug vaikšto. Deja, matom abu, kad to neužtenka. Tai labai geras, teisingas, šviesus žmogus, jei tik žinočiau kaip-pagelbėčiau nedvejodama. Gal jūs įžvelgiate šios ligos gilesnes priežastis? Ar gal tai laiko klausimas kada ateis sveikata. Ačiū Dovilė

Atsakymas (2017-04-09)

Taip, išities nepaprastai  šviesus, visuomeniškas, sakyčiau budistinės pasaulėjautos žmogus. Liga atsirado,astropsichologiniu požiūriu,  dėl kelių priežasčių. Pagrindinė - jo motina, aktyvistė, nedavusi to,ką privalo  duoti kiekviena biologinė mama mažyliui -  emocinį saugumą... duoti -krūties, kaip artumo kitam žmogui, pojūtį, šiltą motinišką glėbį, paglostymus ir pamylavimus. Ji buvo užsiemusi savo reikalais, jis nesijautė saugus. Joks tėvas negali komepsuoti moteriško jausmingumo, be kurio vaikas neužauga sveikas psichiškai ir somatiškai. Gerai, jei atsiranda auklės, darželio auklėtojos, močiutės, kurios atstoja mamą . Jei vaikas neužmezga glaudaus emocinio ryšio su mama, jei jis nepažįsta motinystės teikiamo jausminio konmforto, tuomet jis per anksti tampa suaugęs, jo stuburas neišvengiamai "medėja"  dėl  priverstinio storžieviškumo, kai nėra kam namie pasiguosti, iš ko gauti užuojautos, mamma nepaglosto, nenuramina.

Ši  viena priežastis , žinoma, neduotų tokių rimtų bėdų. Bet ji - neišdilldoma.Nors jo atveju mamos deficito informacinius blokus smegenyse sėkmingai "ištirpdytų" intensyvus dailės terapijos kursas pas patyrusią specę( lai klausia ,kokius sertifikatus turi,kad ant laisvo oro menininkės neužsirautų).

Kitas veiksnys - jo pasiaukojimas darbuose, gi dirba iki pamišimo - be laiko ribų  ir už kitus, kaip koks šventasis,  pamiršęs kūno poreikius, užsikrauna padidintą  atsakomybę ( kaip kokį kalnagūbrį ant trapių pečių) už pavestas užduotis.

Pirmiausia reikėtų koreguoti vertybes. Juk  samdomas darbas - dėl išgyvenimo ir socializacijos, profesionalumo ugdymo, o ne dėl nusialinimo ar fanatiško pasiaukojimo. Juolab pinigai jam nėra  svarbūs. Pamišimas dėl darbo - liga, psichinė, gydoma kaip priklausomybė. Jam negalima dirbti  vadovaujamo ar turėti vadovus virš galvos. Šios aplinkybės irgi smarkiai surakina nugarą . Kiekvienas  vadovo griežtesnis reikalavimas,riksmas ar jo paties , kaip vadovo, atsakomybės krūvių padidėjimas,  būtų kaip energetinė sunkiasvorė plyta,trenkta į jo trapią sveikatą, užkrauta ant jo nugaros.

Jo organizmo galios trapios, nėra iš prigimties sveikuolis, bet per sveiką gyvenseną , išpažindamas dvasinę gyvenseną jis galėtų kūną sustiprinti, suformuoti, net tapti pavyzdžiu kitiems.

Prognozės: ligos paūmėjimas, lydimas depresinių būsenų  2016/12- 2018/07, ypač prislėgtas  bus, patirs nežmonišką aplinkos spaudimą šį rugpjūtį-rugsėjį, tuomet tegu antidepresantus pageria , nepalikit vieno, kad ko sau nepridarytų.  Sekanti , sunkiausia skausmų banga bus visus 2025 metus, o po to stuburo problemos gali ir atsitraukti visiškai, jei iki tol sistemiškai dirbs su kūnu, ieškos optimalios, tik sau pritaikytos gyvensenos.

Kaip dirbti: maistas čia visiškai ne prie ko. Jam  labai padėtų  porinė balsanso  joga  su patyrusiu, atsargiu  treneriu, išmanančiu stuburo fiziologiją. Kaip žinia,mūsyse daugybė  greito parengimo trenerių promina jogą be jokios atsakomybės už mokinių fizinę sveikatą. Pati kažkada užsiroviau Impulso monopolijoje ( Viešpatie, kada atsiras  tas herojus, kuris imsis konkuruoti su drakoniškų kainų ir nuožmaus serviso, antiklubinės kultūros impulsais?!) ant jogos trenerės, kuri entuziastingai ragino kuo labiau persisukti ,pažadino senas išvaržas , apie kurias net neįtariau, pridarė skausmų, kurie kainavo laiko ir pinigų gydantis.

BASEINAS!BASEINAS! (Viliuosi, jog Šiimašius pastatys savo ir Viniaus garbei bent vieną viešą baseiną, įperkamą  visiems,  liaudies kainoms). Didžiausią dėmesį lai skiria baseine PĖDŲ pramankštai,jas išjudina, išmasažuoja, atpalaiduoja  vandens srovėse, plaukdamas. Mat jo atsakomybių, etinių pažeidimų įtampos kaupiasi pėdos, čiurnos srityje, o tai užspaudžia ir kojas. Štai kodėl ilgas vaikščiojimas, pėstieji žygiai  gali labiau pakenkti, nei pagelbėti. Lai įsigyja elektrinę masažinę vonelę kojoms(jos pigios) ir pasidaro dirbtinį  relakso baseiną kas vakarą namuose. 

Sėkmės randant savo gyvenseną. Palikti kaip yra, jam neišeis,mat sąstingiai,jei nieko nedarys, po 55 m ves į invalidumą. 

 

 « AtgalAnkstesnis | Sekantis