Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2017-07-21)
Sveiki, neturiu savo gimimo laiko tikslaus, todėl negaliu apie save paklausti. Paklausiu apie savo sūnų. Esu vieniša mama, su vaiko tėčiu bendraujame telefonu, jis retsykiais mus remia būdamas užsienyje. Noriu paklausti, kur mano sūnui būtų sėkmingiau gyventi, Lietuvoje, o gal man verta planuoti emigruoti pas vaiko tėvą į UK? Su tėvu nusprendėme gyventi atskirai, nes nuolatiniai barniai veikė sūnaus elgesį su manimi... Nesu nuostabi motina, turiu trūkumų, su kuriais bandau kovoti, rinkti žodžius ir valdyti balso toną. Be galo myliu savo sūnų. Ar galima dėl jo gerovės derinti man savo gyvenimo planus? Asmeniškai svajoju apie bandymą gyventi Vilniuje, bet turiu įvairių baimių, menkavertiškai save vertinu, ir niekaip negaliu iš tos balos išlipti. Ieškau būdų, kur rasti žmones, kurie tinkamai padėtų užauginti sūnų, kad neperimtų mano kompleksų, bet ir išlaikytų pagarbos jausmą man. Šiuo metu bendraujame su mano šeima, kol kas man taip lengviausia, o ir sūnus jaučia turįs artimųjų kažkiek... Elena

Atsakymas (2017-07-22)

Sūnaus žvaigždėse atsispindi mamos ir tėvo charakterių trintis,  abipusis susvetimėjimas,atitolimas. Nagi užsifiksavo jūsų santykiai jam gimstant, tokie ir liks jo sąmonėje. Tad darniai sugyventi  poroje būnant visiems trims vienoje erdvėje jau nebeišeis. Reikėjo stengtis kurti porinę sandorą,  bendras jungtis, kai laukėtės. Nesyk apie tai čia rašiau, bet žmonės tiek egoistai ir trumparegiai, jog  retas pagalvoja, jog sutuoktinių sąmoningumas, jų tarpusavio harmonija kuria ne tik laimę abiems, bet ir būsimo vaiko žvaigždes.

Laikykit jį prie savęs Lietuvoje. Jį puikiai suprantate ir  esate pakankamai nuovoki, kad kryptingai ugdytumėt jo gebėjimus, kad dažnai besikeičiančiuose interesuose nenuplauktų paviršiais.Su tėvu brituose  mokyklinukas prapuls,užsikompleksuos.  Net nesvarstytinas  variantas - išsiųsti mokyklinio amžiaus. Apskritai, JK  padangė sūnui tinka tik  trumpam pasisvečiavimui, studijoms ar jau vyresniame amžiuje, kai bus pasidaręs vardą. Jis - Talentas, naujų laikų menininkas ( beje, labai panašus horoskopas kaip M.K. Čiurlionio). Tokie gimsta itin retai, po 2-3 savo kartoje.Kaip pilkšvi gulbiukai jie  yra skaudžiausiai   gnaibomi, drausminami vištidėse ( giminėje, mokykloje, bendraamžių tarpe), kol juos atpažįsta  to paties kirpimo meno kūrėjai. Reikia patyrusios akies, kad vaiko kūryboje įžvelgtum savitą braižą, savitą stilių, vaizduotės žaismes.

Dauguma vaikų kūrybos ugdymo sistemos pedagogų apskritai neskiria meno nuo amato,meninių vaizdinių nuo tikslaus amatininko išpildymo ( dėl jo labaiusiai aikčioja supermamos-superbabytės-supertėveliai), neskiria išskirtinės  mažojo kūrėjo vaizduotės nuo  padrikų, emocionalių vaikiškų fantazijų. Tai ypač ryšku Vilniuje, kur modernaus meno su žiburiu reikėtų paieškoti, o meno studijose - ir su žiburiu nerastum. Tad į Vilnių nevažiuokite būtent dėl sūnaus. Dėl jo verta važiuoti į Kauną, kur vaikų meninins-kūrybinis ugdymas padeda atsiskleisti vaiko talentams, jų neprievartauja, neužnuodija per gilių prasmių ieškojimais, nespaudžia jo rodyti cirkus , kad žiūrovai suaugę  aikčiotų - "vajej, koks keistuolis, kaip primislijo, prifantazavo!". Meniškas vaikas niekada nepieš dėl suaugusiųjų , o užsisklęs giliai savyje, jei kas mygs piešti ir dainuoti pagal standartą.     

Šiauliai žymūs  savo menininkais. Ten greičiau rasite terpių, kuriose sūnus lavins įgūdžius savo vaizduotei išreikšti. Ir Kaunas - gerai, nes mokytojai jautresni, geba apsaugot  gabesnį vaiką nuo patyčių. Būtent jautrius talentus reikia saugoti nuo smurto labiausiai, mat jie greičiau palūžta. Visai kaip išėjęs ką tik Linkin Park solistas. Jo visa nemari kūryba persmelkta skausmu dėl patirto vaikystėje  smurto. Jo muziką reikia duoti klausyti, analizuoti priverstine tvarka mokyklų direktoriams,  nesusitvarkantiems su išvešėjusiomis patyčiomis, "bizūno tėvams" - kad klausytų smurtininkai iki pamišimo, suvoktų į ką ateityje  veda kiekvienas jų kirtis, pažeminimas, patyčia. Indigo vaikų sąmonė nėra to paties "minkomo" sukirpimo kaip senolių, kuriuos  kasdien tėvukai  vanojo skalbimo mašinos šlangu , ir  neva dėl to jie tipo "užaugo padoriais žmonėmis".Kame tas padorumas, jei pikti ir be gailesčio seniai  ūdo silpnesnius, kontroliuoja ir reguliuoja visus, kas jiems neįtinka, daro tą patį, kaip juos kažkada daužė suaugę. Smurtas, patirtas vaikystėje, jau 100 proc. gimdo  arba ligotas aba smurto ateities visuomenes.

Rami, gamtiška  provicialaus miesto aplinka sūnui padės susitelkti į savo talento ugdymą. Pavyzdys - broliai Gataveckai. Esu tikra, jog jie tokie visapusiškai laisvi ir modernūs kūryboje, nes joks "genijus" didmiestyje jų nelaužė ir nemaitojo orumo, nesukirtinėjo dėl profilaktikos. Mylinčios vaiknamių auklėtojos apgaubė juos meile,  parodė kelią ir šventai tikėjo, kad jie prasisieks. Ir jūs tą galite. Tik įduokite priemones, įkvėpkite,  suteikite jam  saviraiškos laisvę  ir laiku valgyt paduokit, kai įnikęs į kažką. Jis tylenis, nepasakys, ko nori. Tad vedžiokite pati, žiūrėkite, už ko užsikabins. 

Negalėčiau nukreipt į  vieną sritį. Pradžioj nuveskite į dailės būrelį, lai lavina ranką piešime, kad įgustų mintis greit ranka išreikšt. Padovanokit gerą fotoaparatą. Nūdienos vaikai, jei jiems įdomu, patys greit visko išmoksta,  net ir be mokytojų, o vedami smalsumo. Šiuolaikinis menininkas yra universalus - gali ir IT technologijomis, ir pagalbinėmis programomis , šiaudais ir vielomis, performansais ir vaizdo instaliacijomis siųsti žmonėms žinutes apie juos pačius. 

Daug laiko skiriu jūsų sūnui, nes jis - deimančiukas, kuris sužibės tik tuo atveju, jei pradės lavintis vaikystėje. Man skauda ir ne vis vien, kai  matau, kaip  regionuose kultūrą užsėdusios melžia ir raportuoja sovietinio raugo veikėjos ar įgudusios ES projektų rašytojos, abejingos žmonių poreikiams, ...kai matau,  kiek talentingo jaunimo lieka neatpažinti, neatrasti,neužvesti ant kelio, nesulaukia  geranoriškų postūmių iš aplinkos. Taip pasaulis netenka šviesuliuko, kuris žmonėms parodytų juos pačius kaip Dieviškame veidrodyje, leistų pasimatuoti, kiek jie nutolę ar priartėję prie Žmogaus paveikslo, pradžiugintų ir nustebintų, parodytų didiįj Grožį, kuris vienas pajėgus stabdyti karus ir išgelbėti pasaulį. Kokiu būdų? Taurindamas sielas.  Pažįstu agresyvių ir lėkštų, vampyriškų moteriškių, kurios dvasinasi  nevienąsyk per metus jogos stovyklose gražiausiose kampeliuose, šlifuoja savo moteriškumą, valosi ir švytrinasi iki  atbulo nušvitimo. Ir nespinduliuoja jokio grožio. Mat sielos -  komercinės arba plėšrios.

Priešingai, reikia pamatyt, kaip nuoširdžiai, lyg per atviriausią išpažintį, sriūbauja salės, kai griežia ar dainuoja, šoka ar vaidina reto talento vaikai. Be talentų visuomenės tampa žiurkių lenktynėmis ar piktais burokų/bananų augintojais.    « AtgalAnkstesnis | Sekantis