Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2009-11-25)
Laba diena, Saule. Dažnai užsuku į Jūsų svetainę. Vis rūpi paklausti Jūsų apie vaikų tarpusavio santykius. Aš iš savo namų "atsinešiau" supratimą, kad gyvenime didelė vertybė yra geri brolių ir seserų tarpusavio santykiai, jų tarpusavio supratimas. Tarp manęs ir sesers visada buvo ypatingas ryšys, kurio negali lyginti su jokiais santykiais su draugėmis. Tą mačiau ir mano močiutei bendraujant su jos broliais ir seserimis. Pati turiu du sūnus, kurių tarpusavio santykiai manęs nedžiugina. Suprantu, kad tarp jų yra didelis laiko atstumas, bet jaučiu, kad ne tik tai lemia jų šaltus santykius. Vienas iš jų gimęs <..> kitas - <..? Kaip reikėtų elgtis, kad būtų galima sustiprinti jų tarpusavio ryšį. Pagarbiai R.

Atsakymas (2009-11-25)

Pirmiausia, turite pati sumažinti abipuses įtampas santykiuose su vyresnėliu, išmokti šalia jo valdytis, nepasiduoti provokacijoms. Nuo judviejų ryšio ir tarpusavio supratimo priklausys ir jo santykiai su broliu.

 Vyresnėlis  –  ambicingas, garbėtroška, artimųjų rate jis siekia dėmesio ir geriausių įvertinimo bet kokia kaina, nori būti žinomas, jaudinasi dėl studijų – ar pakaks, ar neteks konkuruoti su broliu. Susitelkite į smulkiausias santykių problemas su juo, kad nejaustų pavydo, dėmesio stygiaus, gerų įvertinimų, būtiniausių materialių poreikių suvaržymo, kad jis šeimoje būtų vertinamas kaip centrinis, geriausias,  atsakingiausias, šeimos pažiba , į kurį lygiuosis ir brolis.

 Išsiaiškinkite jo poreikius, skatinkite ambicijas, formuokite požiūrį į brolį, kaip į silpnesnį, su kuriuo reikia elgtis pagarbiai, kad negarbinga, slapta , kai tėvai nemato, su juo peštis.

Vyresnėlis kaip laidininkas atsineša santykių energetiką iš kontaktų namo. Jei su bendraamžiais – smurtas – jis tą smurtą transliuoja ir į santykius su broliu, jam tai nepavaldūs , nekontroliuojami dalykai. Èia – jo konkreti ypatybė. Tai, apie ką š 8-tus metus vis rašau. Neatsitversime nuo visuomenės sienomis, vaikai visus mus sulygins. Vaizdinys, kad suprastųmėt apie ką. Įsivaizduokite kad iš mokyklos ir gatvės  jis pareina su naujomis soft programomis, kurias iškart instaliuoja  ir broliui. Geras, taikus išsilavinęs mokytojas ar bendraklasis – sūnus parsineša geras programas, ir – atvirkščiai.

 Užsklanda  (antispaminė programa) galėtų būti kryptingas vertybinio skydo formavimas. Indigo mažai skaito, jiems reikia knygų, kurių nežino tėvai, seneliai ir senos bibliotekininkės, labiau iš fentezi žanro arba keičiasi tarpusavyje. Sekiau vaikams iš paskos, sužinojau dugybę naujų įdomių autorių .  

Kinas, kinas ir dar kartą kinas. Parenkate repertuarą, komentuojate kartu, aptariate, sekate, ką jis žiūri. Ir muzika, kurią klauso- neturite teisės kištis-reguliuoti, bet vertinti,komentuoti – privalote, jis atidus vertinimams.  Jums tai turi rūpėti, nes tai tiesiogiai įtakos mažylį, kuris brolio žodžius,  interesus, bendravimo manieras kraunasi giliai širdin.  Vyresnis brolis ugdo jame žmogų.   

Trečias veiksnys  - vyresnėlio santykiai su bendraamžiais, jis linkęs juos slėpti, ignoruoti . Tačiau išstumtos į pasąmonę jo bendravimo problemos prasiveržia santykiuose su broliuku. Spectarnybų verta užduotis - sužinoti, kokie santykiai  pas jį su klasiokais, kaimynais, ar nėra rimtų konfiktų?   

Kai su vyresnėliu harmonizuosit santykius, tapsite jo nuoširdžiausia atrama ir psichologė, jis ims  aukoti laiką, žaisti, ginti  ir auklėti brolį, geriau už tėvus.  

 

 « AtgalAnkstesnis | Sekantis