Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2009-11-29)
678. Miela Saule. Suprasiu, jeigu Jums pasirodys, kad mano klausimas nevertas Jūsų laiko, kad aš turiu pati surasti atsakymus. Mane tiesiog begaliniai glumina mano mamos įtaka mano sprendimams. Būdama labai jauna palikau namus, nes nepakėliau jos despotiškų veiksmų dėl to, kad ėmiau susitikinėti su jai nepatinkančiu žmogumi. Ji niekada su juo nebuvo net bendravusi, tačiau pragaras namie nesiliovė, kol neišdrįsau išeiti. Keletą metų gyvenau su juo, kasnakt verkdama. Nes žinojau, kad įžeidžiau ją ir pažeminau. Niekada negalėjome būti laimingi, nes jaučiausi juos apleidusi ir išdavusi. Išdrįsau išvažiuoti į užsienį. Tikėjausi atsikratyti jausmų tam žmogui, nebepakėliau jos tylios kančios. Praėjo keletas metų. Ir aš, ir jis turėjome naujus santykius. Aš iki šiol esu su užsieniečiu. Tačiau jau aiškiai suvokiame, kad negalime gyventi atskirai, kad pamiršti nepavyksta. O aš taip nebeturiu jėgų vėl iš naujo skaudinti ją, nuvilti savo tėvą. Jie mane įsileido ir atleido man. Aš galiu aukotis, suvokiu, kad šioj situacijoj gali būti laiminga arba tik aš, arba tik ji. Todėl delsiu ir vis tikiuosi, kad praeis jausmai tam vyrui. Aš galiu pasiaukoti, galiu gyventi šitaip. Bet ar verta? Ir kodėl tokie stiprūs mūsų motinų 'kodai' priimant esminius sprendimus? Nuoširdžiai Jums dėkoju. Pagarbiai. Elena

Atsakymas (2009-11-29)

Mačiau jūsų aplinkybių filmuką-santrauką sapne. Dirbate su mada? Man irgi, kaip ir mamai, nepatiko jūsų mylimas vyras. Tėvai teisūs, priešindamiesi dukters klaidingam pasirinkimui.

Liūdniausia , jog pas jį suradote tai, ką turėjo duoti vaikystėje valdinga-visuomeniška mama – šilumą, švelnumą, glaudų emocinį ryšį. Jo atsiradimas  - jos formalios ir bejausmės motinystės pasekmė. Dar didesnė jos klaida – kad draudė, priešinosi. Kova su diktatore juodu suartino, esate lyg pasipriešinimo dalyviai , kurie dar nelaimėjo, dėl ko jaučia trauką vienas kitam. Ši trauka -   stiprūs jausmai, bet ne vienintelė MEILË...  

 Perėjusi be trukdžių, laisvai per tą žmogų, išbuvusi jausmuose iki galo  - išrištųmėt nuoskaudas su motina, kompensuotųmėt tai, ko trūko vaikystėje, kai mama dėmesį skyrė elitiniams pasaulietiniams santykiams, pašaliniams,  o jūs dažnai , grįžusi namo, nerasdavote, ką pavalgyti.

Su laiku, kai atstatytumėt jo supratimo dėka savivertę, įsitikintųmėt, kad jis vis tik – ne jūsų žmogus. Èia galėtų padėti jautri psichoanalitikė, turėjusi panašių problemų. Kad nekamuotų klausimai apie pasiaukojimą,  kad išsilaisvinusi iš praeities gniaužtų, eitųmėt  laisva toliau.

Mano sapne buvote  dar pilna įvairių vaikystės nuoskaudų mamai, jas turėtųmėt išlieti  kam nors, kas moka išklausyti,  paguosti. 29-30 metų amžiuje, per Saturno sugrįžimą, pati peržengsite reikšmingą  slenkstį  santykiuose su motina.  

 

Santykiai su mama – tai mūsų vidinis santykis su savo gabumais ir norais, primityvi forma - su maistu. Visos bulimikės ir anoreksikės turi komplikuotus santykius su motinomis. Ir gydyti reikia ne paauglės mitybos sutrikimus, o PORÀ, mamos-dukters

santykius.

Valdingos, egocentriškos mamos dukra turi rasti dvigubai tiek jėgų savyje, kad susivoktų  poreikiuose, apsibrėžtų norus, išreikštų sugebėjimus, atsivertų natūraliai motinystei . Yra daugybė dukrų, taip ir nepajėgusių išsiplėšti iš valdingos mamos asmenybės lauko. Vienišos, netikinčios savo sugebėjimais, vėliau priklausomos nuo diktatoriaus vyro, kuris tėra mamos psichologinė kopija. Jų paguoda ir alibi :“mudvi su mama labai mylime viena kitą.“ .

Tikra meilė, kai netrukdai kitam kurti jo gyvenimo, padedi dukrai rasti-išreikšti save. Egoizmas ir dukters likimo vagystė savo naudai – kai dukrą laikai  pririšusi prie savęs ir despotiškai reguliuoji kiekvieną jos žingsnį-žodį.

Laimėi,  būsite  pati ideali mama, nes iš skaudžios vaikystės patirties žinosite, ko labiausiai reikia  dukrai. Ne keptų garbiems svečiams sausainių ir elitinių drabužių, o švelnaus bučinio prieš miegą, nušluostytos laiku ašaros.

 

 « AtgalAnkstesnis | Sekantis