Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2009-10-16)
Dirbu mokytoja, bet dažnai suabejoju, ar čia mano tikrasis pašaukimas, nors studijų metais man buvo sakoma, jog turiu mokytojos talentą.Deja, pati tuo tikra nesu ir kuo toliau , tuo labiau.Be to, toks įspūdis, kad ne tik ne tą darbą dirbu, bet ir gyvenu ne ten, kur turėčiau gyventi.Atvirai pasakius, esu pasimetusi. Ką patartumėt? Esu gimusi 1961...

Atsakymas (2009-10-16)

Taip, turit ir mokytojos, ir rašytojos, ir žurnalistės, ir dokumentalistės režisierės  talentų.  Dėl profesijos ir pašaukimo dvejosite-nerimausite visą gyvenimą. Amžinas nepasitenkinimas pasiektais rezultatais ir yra stimulas, verčiantis veikti maksimaliai kūrybiškai. Matau problemą : konfliktas tarp raacionalaus pragmatinio mąstymo ir savo vidinio aš“. Kai Likimas periodiškai nušviečia galimybes, vedančias į pašaukimą, jas išanalizavusi  atmetate, nes gaila įdirbio, patirties, neįžvelgiat  logiškos karjeros tąsos.Trumpai: neklausote širdies, nuslopinate jos balsą darydama  esminius pasirinkimus gyvenime.  

 

 

Psichologė  ar  pedagogė-reformatorė labiau tiktų . Vaikų amžius – ikimokyklinukai ir nuo 7 iki 14. Autistai ar net dauniukai. Šviesūs, geri, nepiktybiniai, bet – kitokie  vaikai. Daug vaikų tampa autistais  ne dėl psichologinių ypatumų, o dėl dėmesio ar meilės  trūkumo ankstyvame amžiuje, šeimoje.  Kaip juos suprantu....Neišgirsti, neišklausyti, užrėkti ar perauklėti, užstumdyt  kaip daiktai ir surikiuoti  ir nuolat paliekami vieni ar mėtomi pakampiais ...Jie užsidaro savo sukurtame pasaulyje, kaip kokone, niekam neužkliūva , kažkaip prisitaiko,  pramurma mokyklą, ... tragiškai  vieniši,. negyvenantys, o stebintys gyvenimą iš šalies , kaip vaizdą TV  ekrane. Jų daug, beveik kiekvienoje klasėje yra tokių su  nusuktu į šalį žvilgsniu, susigūžusių ... Esate  gabi kalboms, galite rasti bendrą kalbą su bet kuo, raktą į labiausiai užsidariusio autisto širdį, nutiesti jam tiltą į žmones.

Nuo 2005 iki 2011m, mokykla ,  pedagoginė veikla jums – nesaugi, stresus varanti vieta, na lyg esate  nematomoje karštos įtampos zonoje tarp savo mokinių ir juos dresiruoti mėginančių valdingų pedagogų . Panašiai ,  kaip šiame filme http://www.imdb.com/title/tt0425235/

http://www.cinema.lt/movie/4862/?MES%20NUGAL%C4%96SIME

Per 2010 metus keisis jūsų bendravimo būdas, kalba, ind. pedagoginis stilius, pasikeis jūsų požiūris į mokyklą, pedagogiką, santykis su jomis. Tapsite tylenė, įžvalgi ir intuityvi.

 

Dabartinės mokyklos nebaigčiau, laisva dieviška valia bėgčiau iš pamokų, kad išsaugočiau guvų protą ir gyvastį. Suprantu  ir net pateisinu vaikus, kurie bėga arba priešinasi smurtinio pedagogo diktatui. Tokių daugės. Indigo sąmonė mokymąsi ir mokytoją priima atvirai, nuoširdžiai, miksuojasi su juo Saulės energijomis, įsileidžia jį į širdį. Štai kodėl mokykla vis labiau tampa energetinių vampyrų priebėga . Koks  kaifas: ateini į klasę, o ten 30 atvirų širdžių, atvirų energijos bankų. Užrėki, prigąsdini, pasityčioji  – ir siurbi jų energiją , diplomų dar gauni už drausmės pasiekimus ir puikius rodiklius. Kai kurie mokytojai turėtų vaikams mokėti    tai, kiek gauna iš jų ne tik energijos, bet ir informacijos, atsineštos iš išsilavinusių technologizuotų šeimų.

Rašau tą būtent  jums , nes esate pajėgi keisti metodikas, diegti pažangius dinaminius –kūrybinius-praktinius  pedagoginius modelius vietoj atgyvenusių - statiškų, paremtų  nuolatiniu  nuobodžiu  istorinės infomedžiagos atkartojimu dėl geresnio įvertinimo . Kai žmogus eina koja kojon su pažanga, alsuoja laiko dvasia,  rezonuoja į Visatos energijas,  nekyla  ir klausimų „esu pasimetusi“ .    

 

 Štai – idiotizmo viršūnė. Pinigai skiriami vaikams adaptuoti prie jiems netinkamos, net žalingos  archi- mokyklos, o ne  pačiai mokyklos sistemai ir konceptui  keisti:

  http://www.delfi.lt/news/economy/ESparama/mokykloje-nepritampantys-vaikai-nebus-nurasomi.d?id=24748807 

Juk turite bendraminčių komandą, gerų ryšiu. Ką, nenuvairuosite šitų lėšų iš biurokratų-formalistų  garbingam, šviesiam  reikalui?   

 2009 metais visi  Dvyniai nepatenkinti dabais, skubotai juos meta arba yra išmetami, o realiai, tai  cikliškas laikas , reikalingas rasti naujas atramas veikloje, pagilinti profesijos psichologines žinias, kad 2010 m. dirbtųmėte kūrybiškiau. « AtgalAnkstesnis | Sekantis