Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Klausimai - atsakymai

Jūsų klausimas (2009-10-23)
Laba diena. Skaitinėju apie pozityvų mąstymą. Dabar apie tai visi mėgėjai kalbėti.Kiek mūsų gyvenime lemia mintys, kiek žvaigždės? Jei vis dėlto nulemta, kad tuo metu kažkurioj srityje mums kažkas nesiseks, ar mes galime tai pakeisti kitaip mąstydami? Jurgita

Atsakymas (2009-10-24)

Ačiū už gerą klausimą. Nepriimu “pozityvaus mąstymo” idėjos. Nauja žinių visuomenė, naujas Žemės energijų laukas, greitėjantis ir individualėjantis Laikas  verčia žmogų keisti įprastą gyvenimo būdą. Žmonės  energetiškai sąveikauja žymiai intensyviau, jų mentaliniai laukai (mintys , mąstymas) stipriau veikia aplinką, ypač vaikus. Globali ekologija reikalauja švarinti mintis, mąstyti teigiamai, geranoriškai kito atžvilgiu, nes tai sugrįžta, cirkuliuoja kolektyvinės sąmonėse lauke, veikia bendras informacines erdves.

Vis tik žmogaus esmė, branduolys  – jo širdis, jo dvasia (Saulės energijos). Širdis (Saulė) valdo protą (Merkurijius) . Jei širdyje nėra Dievo, jei ji – šalta ar pikta, neatliepianti ir nemylinti kito, pozityvus mąstymas tampa šaltakraujišku abejingumo, arogancijos, atsiribojimo nuo kitų  skydu. Pavyzdys. Pokalbis su media projektų vadove, jos tikslas - numušti paslaugų kainą. Ji psichologiškai įgudusiai provokuoja, mėto kablius, presinguoja, “daro savo verslą”. Kai pašnekovas ima  adekvačiai atsimušinėti ir netyčia pasiduoda provokacijomis, ji meiliai nusišypso:”Na ko taip pykstat?Kas nepatinka?  Mąstykim pozityviai”.

Dažniausiai pozityvų mąstymą fetišizuoja ir juo kaip alibi prisidengia, kaip sau artimą gyvenimo filosofiją priima agresyvūs pragmatiški individai ar valdingi manipuliatoriai, kurių esmė - pajungti aplinkinius  bet kokiais būdais savo interesams.

Štai varo “bloga mergaitė” kaip tankas per kitų galvas su šypsenėle ir  “pozityvaus gyvenimo “ knyga, prispausta   prie krūtinės,  ir …įsivazduoja esanti "gėrio flagmane". Jos pozityvas: šypsotis ir jaustis komfortiškai,  nereaguojant, kai jos suniekinti žmonės emociškai sminga, depresuoja ar frustruoja.  Realiai: pozityviu mąstymu ji prisidengia sąžinės nebuvimą .

Štai jūs įžeidė kažkas iki širdies gelmių, sutrypė orumą viešai, įskaudino, išdavė, apgavo ar išdūrė  – be abejo, sureaguosite ir parodysite smurtautojui ribas. O šis “pozityviai” prie visų nusišypsos : “Na ką tu,  ką tu čia dabar. Ajajai, kokia gėda, kaip nepozityviai mąstai, kokia bloga, kokia necivilizuota ir konfliktiška esi šyza ”.  Šiuo atveju pozityvus mąstymas tampa kaip amoralumo, antihumanizmo, net - sadizmo -  vėliava.   

“Pozityvus mąstymas” yra antiidėja natūraliam žmogaus GERUMUI. Jei esi gera, tai ir kiti su tavim elgsis gerai , rodys savo gerąją pusę, net pamils. Va, pasirodo, ir jie gali būti geri, ir jiems  patinka gerietiškai bendrauti. Kai širdis - jautri ir gera - nereikia dirbtinai  kontroliuoti, pozityvinti minčių. Širdis valdo protą, o ne priešingai. Kai jauti kito širdį, jausmus kaip savo – ir mintys savaime būna pozityvios. Apie tai puikus norvegų  filmas: “Negatyvaus mąstymo menas” (  http://www.imdb.com/title/tt0945356).  Dar -  rusų multikas apie Barankiną . Jo sloganas:”Barankinai, būk žmogumi”. Vakarų komercine-psichologine kalba: “mąstyk pozityviai.”

Geros mintys kuria gerą psichoklimatą, rezonuoja į kitų geras mintis (pozityvius mentalinius laukus), pritraukia geresnius žmones. Naujos tarpusavio sąveikos, žinoma, keičia ir ateities kryptis.   Astrologija irgi reikalauja “darbo su energijomis”, “darbo su savo horoskopu, su savo vidumi ” . Štai Marso kvadratas vieniems atneša guzą ant kaktos, muštynes ar galvos skausmą, kitiems – produktyvią veiklą, konstruktyvius debatus.  Skirtumus lemia ne tik žmonių dvasinis ir kultūrinis lygmuo, bet ir bendras visuomenės kultūros, dvasingumo  lygis.

Sunkiais periodais (nulemtais ne vien žvaigždžių,  bet ir ankstesnių pasirinkimų)  pozityviai mąstantis žmogus greičiau randa išeitis,jo pozityvumas veda  į palankias perspektyvas, sąmonė  aktyviau "kabliuoja" į gyvybingus žmones ir reiškinius.

Tačiau tikrovės esmę  tiksliausiai regi širdis. Ir joks pozityvus mąstymas jos neapgaus, kas ir kodėl vyksta, už ką esame baudžiami ir kenčiame, už ką gauname dovanas, ir kas mūsų laukia poryt. Nuoširdžiam  žmogui nereikia dirbtinių  mentalinių karkasų. Žymių šventųjų-atsiskyrėlių-vienuolių deinoraščiuose kaip sunkiausa dvasinio augimo užduotis įvardinama: "nuleisti protą į širdį".|  « AtgalAnkstesnis | Sekantis