Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2016-06-09)
Sveiki Saule, iskilo problema kai atejo laikas apsispresti del gyvenamosios vietos. Siuo metu gyvename tarp Airijos ir Lietuvos. Dukrytei tuoj bus 4 metukai, reikia apsispres del mokyklos, jei nutartume gyvent Airijoje reikes pradeti lankyti priesmokykline mokyklele, tik va, mano sirdis traukia i Lietuva, bet man rupi kas butu geriau mano vaikui, kurioje salyje jai geriau gyventi, eiti i mokykla? Mergaite yra gimusi Airijoje, Dubline. Sirdingai dekoju. Kristina Kristina

Atsakymas (2016-06-10)

Žinoma,kad Dubline,man net dvejonių nekyla.Ji atvira ir patikli, žingeidi ir nekonfliktiška, nepaprastai visuomeniška,  dėl bendro reikalo gali kalnus nuversti.Dabartinėje mūsų švietimo sistemoje tokioms  mergaitėms- šypsenėlėms būtų gera terpė lavintis nebent kur mažame Lietuvos kaime, kur mokytojai dar mato iš arti vaikų asmenybių veidus,dar nesurobotėjo,dar dega pamokose kūrybingumu,dar prisiima auklėtojų priedermes.O miestuose - žiauroka muštro atmosfera,kaip sovietų kariuomenėje,su diedovščina, įsigalėjusiomus patyčiomis iš kitokių ir nuoširdžių,su šaltu abuojumu atsiliekantiems ir skriaudžamiems,su giežtu suskirstymu vaikų pagal pažangumą,tėvų socialinę ir finansinę padėtį. 

Lietuviška mokykla uždeda abiturientams stiprią  pykčio ir paniekos aplinkai žymę.Tai eina tik iš mokytojų,ne iš tėvų.Ta žymė labai trukdo integruotis vakaruose į draugiškus kolektyvus, kurti meną,prasisiekti paslaugų sferoje,kur svarbus geranoriškas,malonus santykis su žmonėmis,pasitikėjimas vienas kitu,o ne siekis išpešti greitesnės naudos,sudirbti kuo bjauriau.Be abejo, stipri šeima tampa vertybiniu psichologiniu užnugariu ir skydu nuo mokyklos pykčio įspraudų.Pedagogų patyčių ir paviršinių etikečių įskiepis nenužmogina tuo atveju,jei tėvai išpažįsta atvirai gėrį, labiau tiki vaiko,o ne mokyklos tiesa,yra kaip vieningas pozityvys kumštis ,ginantis engiamo vaiko teises iškart,o ne pavėluotai,po savižudybių.

Kitokio,stipresnio ar nevaldomo,sunkaus charakterio vaikui mūsų tipinė ( ne atskiros gerosios išimtys ,ne gimnazijos su gerais direktoriais)mokykla gali patikti,tapti grūdinimosi,ekstremalios dresūros zona,kai kasdien darviniškoje atrankoje kone kumščiais ar replikomis tenka įrodinėti stiprybę, ginti orumą  bendraamžių tarpe.Mat auklėjamasis darbas nevyksta,tik popierinis ar per baudas drausminamasis,tad klases valdo ne mokytojų remiami lyderiai,o chuliganai su stipresne jėga. Tai tiktų psicholiogiškai ištvermingiems,kovingiems vaikams,bet tik ne jūsų dukrelei.

Turit galimybę gauti nesmurtinį švietimą,ir- džiaukitės,dėkokite likimui,kad turite gerą pasirinkimą.Nostalgijos jausmams sunkoka priešintis, jie kaip potvyniai tvindo širdį.Matyt,  jūsų vietoje irgi svajočiau apie gimtą išsilavinimą,tą  gimtosios kalbos pirmapradžio pažinimo  džiaugsmą,kurį visi prisimenam iš pirmųjų pamokų,iš pasišventusių lietuvybei pedagogų. Realybė jau smarkiai  kitokia, priešinga daugumos tėvų  prisiminimams, pasišventę dirba kaimuose,rajono miesteliuose,kur vargiai tėvai besurastų darbo.Švietimo sistema prie Steponavičiaus ir N.Putinaitės komandos  mutavo į politizuotą-katechizuotą  verslą,vaikai jame - viso labo statistiniai skaičiai, krepšeliai,tėvų piniginės ir pažangumo rodikliai,nagi bet kas dirbtino,popierinio,bet tik ne žmonės.Pakeisti sistemos pažangėjimo kryptis jau sugebėtų tik lyderiai profai su stipriomis valdymo galiomis, tik ne laikini,priešokiniai partijų statytiniai.Lietuvai,kaip šeimoms  gyventi patraukliai ir patogiai šaliai, didžiausi minusai - smurtinė,muštru ir gąsdinimais grįsta, vaikams nedraugiška  švietimo sistema ir korupcinis chaosas medicinoje.Paskaitykit šviežią publikaciją delfyje "13-metį sūnų palaidojusi mama.Jis ir komentarai patvirtina,ką jau seniai teigiu,kad mūsų švietimo sistema yra aklavietėje,žalinga  vaikų ugdymui.« AtgalAnkstesnis | Sekantis