Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2016-06-22)
Sveiki, Saule. Neseniai užsisakinėjau pas Jus soliarą, klausiau ir apie tranzitus - esu dėkinga. Tačiau išklausius informaciją apėmė neviltis. Paminėjote, kad susiporavimui ir aplamai žmonių pritraukimui trukdo komunikacija ir intelektas, tai laikysis dar ilgą laiką. Tą supratau dar paauglystėje, bet šis įspėjimas sukėlė prieštaringus jausmus. Intelektinis tobulėjimas man visada buvo vienas prioritetų , o ir tėvai skatino lavintis ir bendravo nuo mažų dienų su manim kaip su bendraamže. Skaitant ir žiūrint filmus jaučiu pasitenkinimą ir manau, kad bendraujant intelektas išlenda nesąmoningai. Iš kitos pusės, jaučiu, kad savyje turiu daug šilumos ir rūpesčio, bet kaip jūs sakėte, intelektas ir arogancija netgi stabdo poros radimą. Niekada nemėgau būti kažkuo kitu ir apsimetinėti, kad esu kvaila. Visada maniau, kad teisingiausia būti savimi ir tai pritrauks tikrus žmones. Visgi, ar toks kelias veda į vienatvę, nes nemanau, kad esu iš žmonių, kurie sutverti vieni praleisti visą gyvenimą. violin

Atsakymas (2016-06-25)

Arogancija - tai visada atskirtis nuo aplinkos ar aplinkinių iškeliant vieną ar kitą savo bruožą aukščiau kitų. Liaudiškai - pasikėlimas.Dažnesnė,stipriau žeidžia kone kiekvieno žmogaus orumą viršesnių, valstybės tarnautojų, turtingesnių arogancija. Jos priežasčių, kilmių  - daug,skirtingų, čia nesigilinsiu. Jūsų konkrečiu atveju - genetika. Močiutė, mamos mama yra išskirtinai arogantiška asmenybė. Taigi užduotis -  sąmoningai, per vidines transformacijas laisvintis iš neparankaus kraičio, blokuojančio  laimę asmeniniame gyvenime. Kiek pamenu iš horoskopo analizės, tai nėra tragiška ir beviltiška, mat komunikacijoje turite galimybę naudotis keliais skirtingais elgesio modeliais - ir  tuo paveldėtu,  pašiepiamu, ir įsiklausančiu, pagarbiu, kuris padėtų plėtoti bet kokius partnerystės ryšius, neprarandant savasties.

Arogancija - tai bruožas, naikinantis moteriškumą. Iš  šiuolaikinės moters visi tikisi supratingumo, atjautos, psichologinių įžvalgų, jausmų, nuginkluojančio grožio. Tad atvirai  ir pabrėžtinai hyperintelektu besididžiuojanti moteris dažniausiai yra pasmerkta vienatvei. Šiuolaikiniai romanai įsivažiuoja per susikalbėjimą, bendrų  patirčių ir interesų sankirtas kalbant, pasakojant apie save. Ką gali papasakoti apie save jaunuolis merginai, kuri jo nenori suprasti, o šaiposi iš jo netobulumų, aikštingai, poviškai demonstruoja  intelektinį pranašumą? Na taip,jei ji neeilinė  podiumų gražuolė ar jos tėtis milijonierius, vargšas jaunuolis kaip nors ištvers pasikėlusios proto galiūnės tiradas, kad pasiektų ambicingą tikslą. Tačiau dažnu atveju pasijaus sudirbinėjamu, atstumtu  asilu kaip Rūtos Jusionytės (šiųmetinio ART Vilniaus žvaigždės) skulptūrose. Kaip gali nusisekti pirmasis , kertinis susipažinimo dialogas,  apsikeitimas viltingomis žinutėmis, prisistatymo pokalbiai, jei mergina vietoj flirto ir įdomaus, betarpiško pokalbio grūzina juodai  jo smegenis savo genialiu mąstymu? Moteriškumo menas - prie vyro, kuris  žiauriai patinka ir traukia, tapti smalsia  blondine. Ir tik susipažinus labiau, spręsti - ar jis vertas , kad atskleistum savo širdies paslaptis, įsileistum į vidaus pasaulį ( jei toks, žinoma,  yra).      

Taip, arogantiška moteris yra pasmerkta vienatvei. Nes arogancija yra priešingybė meilei, širdies šilumai, kuri žavi ir traukia  kaip magnetu, jungia žmones. Kitą žmogų privalu humaniška gerbti, mylėti kaip patį save, nes  visi žmonės  - tai vienas jungtinis porūšis, kur kiekvienas kuria ar griauna kito gyvenimus. O arogantiškieji atsiriboja, atsiskiria nuo žmonių pasikėlime, taigi išjungia save iš žmonių bendrijos, iš visuotino bendrystės, širdžių lauko, gadina žmonėms Šventę, vardu gyvenimas? Jų norai ir siekiai, bėdos ir prašymai nebejaudina daugumos lygiai taip pat, kaip arogantiško asmens nejaudina, kodėl gi jo pašnekovas toks intelektualiai atsilikęs ar neišprusęs? Gal jis mokėsi lietuviškoje prasčiausioje mokykloje, o jo bedarbiai tėvai neturėjo pinigų brangioms knygoms, laptopams ir kelionėms? Gal jis nuo mažens įnikęs giliai į savo sritį, tobulai išmano  Gamtą, matematiką ar automobilius, bet jam nebuvo kada skaityti Folknerio, niekas net neįvedė į kultūros zoną, kurią valdo  Šalčiūtės papai, Bui vizitai į kalėjimus ir Grigaičio skudurai? Gal jam reikėjo išlaikyti nuo paauglystės ligotus giminaičius ir jam nebuvo kada lavintis?

Kai myli, gerbi  žmones, savo intelektinio pranašumo niekada nerodysi paprastame bendravime, ne konferencijoje ir ne universiteto auditorijoje. Tai-  menkos, žemos kultūros požymis. Aukštoji kultūra - kalbėti ta kalba,kurią supranta kiti.

Pavyzdžiai iš gyvenimo.Velionė geriausia draugė. Buvo lygiavertė intelektu  pašnekovė, literatūrinių naujienų ir medžioklių bendražygė.Tačiau, kai pamatė mane jaunamartę, užsikuitusią prie puodų ir mažų vaikų, paniekinamai  atvirai viešai pasijuokė, kad degraduoju kaip naminė višta, kad jai su manim neįdomu,nes nėra intelektualių stimulų, atia.Prispjaudė į draugišką,atvirą širdį. Kaip tą poelgį vertinti Jūsų požiūriu? Ji liko savimi, sau nemelavo ? Ar su intelektinio tobulėjimo fetišu, nežmogiškai arogantiškai nužudė draugystę? Kai vėliau jai reikėjo specifinės,žūtbūtinės pagalbos, nesureagavau, draugiškų jausmų nebeliko, ji bumerangu gavo iš manęs,iš kitų tą patį paniekinamą šaltį,abuojumą, atsiribojimą, kurį skleidė. Mama po jos ankstyvos mirties guodėsi, kaip dukra kentėjo nuo vienatvės.Žmonių santykiuose galioja geležinis atoveiksmio dėsnis: su kuo eini į kitus, tą ir gauni,nebūtinai iškart. Norit meilės - tai ir eikit su simpatija, žingeidumu,o ne su pranašumais, paniekinimais , išspūstu "Ego" į priešingą lytį, į įvairias partnerystes .

Gerasis pavyzdys. Kultūrinio olimpo stulpas, poezijos everestas E. Mieželaitis. Jo erudicija, intelektas švyti neprilygstamu deimantu jo poezijoje, filosofiniuose esė. O štai bendravime buvo paprastas, šiltas ir mielas, su visiems suprantamu humoru, nesididžiavo ir nesiaikštijo. Prajuokindavo ir praskaidrindavo nuotaikas, dosniai apdalindavo širdies šiluma, kas būdinga  brandžioms, didingos dvasios asmenybėms.

Nagi nei vienas žmogus netoleruoja paniekos, pažeminimo savo atžvilgiu,juolab romantiniuose santykiuose , jei tik  jie nėra grindžiami sadomazochizmu. Poriniuose ryšiuose vyrui labiau įsimins ta , kuri aktyviai ir nuoširdžiai domėsis jo idėjomis, veikla, siekiais, o ne pūsis, kokia ji protinguolė visažinė, t.y. visomis išgalėmis kels save virš jo ir kitų. 

Į  temą - komedija "Džeinė nori draugo" ( Jane wants a boyfriend,2015).Apie merginą su Aspergerio sindromu. Išoriškai jos elgesys su namiškiais, su kavalieriais smarkiai neša į ego-intelektualės arogantiškus selfius pirmuose ( dažnai - ir paskutiniuose) pasimatymuose.

Astrologiškai arogantiškumą diktuoja planetos Vandenyje arba akcentuotas Uranas, ypač  Vandenis ASC, Saturnas Vandenyje 1-ame ar 3 iame būste. Tai - negatyvi šių planetų, Vandenio ženklo apraiška. O pozityvi - atvirumas,  stiprus nepriklausomybės poreikis. Juk tai gražios savybės - tada, kai jos išreiškiamos su meile kitam žmogui, jo neatstumia,nepažemina, neišjuokia.   

     « AtgalAnkstesnis | Sekantis