Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2016-06-27)
Labas Saule, Jus taip tiksliai ir issamiai visada aprasote globalias busimas tendencijas Lietuvoje ir pasaulyje. Noreciau si karta paklaust jusu nuomones apie busima Europos eiga po Brexit. Ar suvaldys ES saliu prezidentai kartu su Europos atstovais sia situacija ar del ambiciju izeistu teks visiems skirstytis ir vieningoji Europa isirs? Kaip isvis tada ekonomiskai atrodysime pasaulinese rinkose? (konkuruot su JAV, Azijos rinkomis juk nepajegsime po viena...). Kaip manote kokios salys issilaikys ne itin paliestos ir jei visgi isirs ta musu Europa, ar kursis kazkokios kitokios, moderniskesnes sajungos? Ar tiketis masinio lietuviu grizimo i Lietuva? J. J.

Atsakymas (2016-06-28)

 

Brexit'o žinia pradžioje šokiravo.Apšalau pirmiausia dėl asmeninių pirežasčių, kaip ir kiekvienas normalus žmogus. Savi marškiniai arčiau kūno.Juk abu vaikai ten gyvena. Psichologiškai pradžioje buvo  iki ašarų gaila mylimų anglų, kaip bet ko, paliekančio didelę grupę.Juk  jėga visada vienybėje, ne pavieniui.Tačiau pasianalizavusi, pasižvalgiusi po ES ir pasaulio žvaigždes, panaršiusi ekonominėje pasaulio spaudoje,pakeičiau nuomonę į priešingą. Šaunuoliai, britai! Pagirtinas strateginis sprendimas, kurio pasekoje jie ir pasaulio stabilumas tik išloš , o Europa be britų - kažin...yra paliekama  visiškoje nežinioje, kapstysis.

Esu anglosaksiško pasaulio fanė.JAV man asmeniškai  - šalis lyderė,į kurią galėtų lygiuotis kitos. Tik su JAV-NATO galia siečiau ir Lietuvos saugumą. Tik jis mane jaudina,ne LT pelėsinė-kurminė  politika ar ES  sumenkusios žydros galios. Ne veltui Putino pakalikai taip puola, menkina ir demonizuoja Ameriką. Po Brexit'o pasaulio valdymo ašys radikaliai pakinta. ES dabartiniame pavidale sparčiai virto 4-uoju Reichu,kurį faktiškai valdė Vokietijos verslas, artėjantis į atvirą aljansą su Putino režimu. Jei britai nebūtų išstoję, nenustebčiau, jei po 2019 m Rusija būtų priimta į ES. Tam pakaktų, kad  už Putlerio kliką nubalsuotų Rusijos draugeliai graikai, vengrai,vokiečiai ir postsovietinės šalys-narės, kurias faktiškai ( ne de jure) ir toliau valdo štazi-KGB  neliustruotos, finansiškai jėgingos struktūros,okupavusios ir Briuselio koridorius. Homoseksualų politizuotas  kultas,tapęs kone ES pagrindine vėliava, drįstu teigti, yra ne ES civilizuota  pirmaeilė kova už mažumų teisę, o KGB projektas liaudžiai išerzinti ir ant liaudies pykčio bangos prakišinėti ES šalyse  Kremliaus finansuojamus populistus.  

Pernykštė pabėgėlių krizė buvo tiesos akimirka, kurioje apsišvietė, kas gi valdo ES.Kaip prieš 2-ąjį pasaulinį karą Vokietija su Rusija jau slapta raikė pasaulį. Rusų žalieji žmogeliukai propagandine  apgaule išviliojo vargšus sirus iš jų sprogdinamų miestų, kad kare milijonų  aukų apmažėtų.Vokiečiai sirais sustiprino savo pramonę, o žmogiškąjį pabėgėlių balastą spaudimu liepė paskirstyti PRIEVARTA po šalis nares. Britų teisingumo jausmas tokiose totalitarinėse profašistinėse maklėse, pridengtose neva " krikščioniška, europine atjauta pabėgėliams",  turėjo pasišiaušti. Ir pasišiaušė.    

Dabar UK ir JAV sudarys stiprų įtakos bloką, kas teigiamai atsilieps ir NATO pajėgoms, antirusiškam  europiniam skydui. UK įtakos galias sustiprins ekonominis bendradarbiavimas su Kinija. Po 2015 Kinijos Prezidento vizito į Londoną prasidėjo fundamentalus UK ir Kinijos  ekonominis bendradarbiavimas. Kinijai UK tampa strateginiu partneriu, per kurį ji įgyja didesnių galių  ir Europos  šešėliniam valdymui. UK didieji  bankai, pašerti juaniais, tik sustiprės, ypač be Briuselio  siaurakakčių klerkų kontrolės. Kai su tavim nori draugauti, į tave investuoja milijardus Kinija, kam kankintis Putino  neformaliai valdomoje ES, gelbėti ją nuo vokiečių antiįstatyminio vienašališko diktato? Putinui britų sandrauga su kinais ir išstojimas iš ES - dūris į paširdžius, vienareikšmiškai.O kas Putinui blogai, Lietuvai bet kokiu atveju - į  saugumą.  

Pagal žvaigždes iki 2026 m. pasaulį valdo Kinija. Tik kinų strateginės partnerystės dėka atsigavo po Rusijos embargo  ir Lietuvos  nacionalinė pieno pramonė, į kurią ES buvo nusišvilpt.  Britai tą Brexit'u irgi įrodė. D.Cameronas - nepaprastai įžvalgus, drąsus politikas-asmenybė, darė orą ir  būdamas ES . Jo visi veiksmai yra nuoseklūs, politiškai ir ekonomiškai logiški, stiprina UK galias. Tai, kad jis surengė referendumą ( nors jo galiose  buvo  priešrinkiminius pažadus ignoruoti), įrodo, jog viskas pas lordus praskaičiuota ir pamatuota.Primenu, kad Elžbieta 2-oji valdo didžiulę britų  monarchiją,15 nepriklausomų šalių, įskaitant Australiją, Kanadą, N. Zelandiją, Jamaiką. Jos valdose -129 mln piliečių.

Pagal žvaigždes išėjimo procesas bus toks, koks ir numatytas pagal įstatus- keli metai.Išėjimo vyksmas sukels valdymo krizę pačioje ES, ji truks iki kito lapkričio.Per tuos metus tikrai keisis valdymo principai, kurie išsikristalizuos iš priešiškų nuostatų kovos. Beje, čia Cameronas, britai turės net didesnę  vertybinę, politinę  įtaką kurdami abipusiai lygiateisio tipo dvišalius susitarimus su ES.Cameronas įeis į istoriją, kaip politikas, sustabdęs 4 -ojo Reicho gimimą.

ES konsolidacijos ir federalizmo vėliavą iki 2018 m kietai laikys lenkai, juk jiems ES - fantastiška  didžiulė rinka.

Ne, ES nebyrės, bet segmentuosis  istoriniais įtakos blokais - skandinavai, prancūzai-vokiečiai-italai- čekai-austrai ir t.t.Po 2018 m. gali siekti atsiskyrimo Švedija, Danija, Austrija - šalys su stabiliausia ekonomika.  

Britai bene vieninteliai garbingai laikėsi ES teisinių susitarimų, jie laikė ir vertybines atramas. Europą, jos dvasią, radau tik Jungtinėje Karalystėje. Kitos  Europos šalys taikliai atvaizduotos vienu meniniu įvaizdžiu belgų režisieriaus P.Brosenso filme "Penktasis sezonas": Mokytojas gaudo triukšmingai gaidį  kapinėse, tarp antkapių, ant kurių užrašytos didžiųjų europinių filosofų pavardės.  Tam tikra prasme džiaugiuosi,jog britai davė akstiną virsmams Briuselio klerkų irštvoje. Antgamtiška, negyvenimiška, visiška nesąmonė, kai administracinis aparatas, popierių kilnotojai,  ima diktuoti politiką ir ekonomines strategijas  skirtingų kultūrų ir istorinio paveldo  šalims. Negali koncernui vadovauti sekretorė. Taip ir ES negali vadovauti, ilgai neišsilaikytų Šemetos tipo pilkieji, komisarai, pavertę ES  į verslo struktūrą, siekančią politinėmis priemonėmis kuo didesnio pelno administracijai, ne šalims narėms.

Nuoširdžiai pergyvenu dėl mūsų emigrantų saloje. Vis tik brexit'as grąžino gyvenimui logiką. Negalėjo ilgai tęstis nesąmonė, kai pašalpiniai migrantai parazitavo iš britų iždo. Labiausiai nukentės lietuviukai  abiturientai, kuriems taps neįkandamos JK aukštosios. Tačiau jau ne pirmus metus neformaliai jie yra atsijojami  geriausiuose  britų univeruose, tad nieko naujo. Gabiausiems  žmogiškiems ištekliams, neeiliniams protams ir profams visos šalys atviros ir prielankios, įskaitant ir UK. Šengeno zona juk pasilieka. Taip,  bemoksliams juodadarbiams ši rinka užsidarys. Tačiau yra kitų rinkų. Taip, jau šį rudenį , kitąmet plūstels banga reemigrantų į Lietuvą. Irgi puikus reiškinys. Rinkėjų gretas papildys jauni, atskies  senjorus, vis išstumiančius į valdžią konservų- socdemų impotentus. Britai sugriežtins imigracinę politiką tik po 2018 m, bet dar anksčiau sugrįš į gimtus sodžius mafijozai. Irgi gerai.Policija atgims, galbūt išeis į gyvenimą iš kabinetų, kur  dabar būriai sėslių  ex-patrulių seka ir kvočia internetinius komentatorius.Sustiprės vietos savivalda, kai apmažės ministerijose skėrių, aplipusių ES milijoninius projektus.

Brexit'as - tai ES , ne britų  krizė. Ją greičiausiai  pavyks suvaldyti Soroso ir C'o investiciniais-finansiniais  manevrais iki 2018m. Optimizmo dėlei siūlau pažiūrėti išmintingas "Chodo pasakas". Tai mano mylimo A.Chodorovskio  režisuotos pamokamos istorijos Les Contes de Jodo. Vienoje jų pirkėjas turguje paragavo vaisių, patiko, nusipirko iškart kilogramą. Prekijas suvyniojo ne tik patikusių vaisių.Apgautas pirkėjas raukėsi ir keikėsi , krimsdamas aštrius pipirus. Praeivis paklausė - kodėl jis tą daro, juk galima pipirus išmesti. Pirkėjas atsikirto: negaliu išmesti, juk tai mano pinigai, turiu suvalgyti.

Britai  smarkiai apsigavo , mat ES nauja centristinė politika kirto per jų šaknis, principus, pažeidė pirminius susitarimus. Jie nebevalgo aštrių pipirų, kaip Chodo pasakos herojus, renkasi kitokį, oresnį kelią, atstato lygsvarą pasaulio galios ašyse.   

   « AtgalAnkstesnis | Sekantis