Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2016-07-18)
Sveika, Saule. Norėčiau paklausti Jūsų patarimo. Šiuo metu auginu dukrytę ir nedirbu. Iki susilaukiant dukrytės Lietuvoje dirbau keletą darbų, kurie buvo labai varginantys psicholigiškai ir fiziškai. Mokykloje ir universitete (baigiau istorijos bakalauro studijas) buvau viena geriausiai besimokančiųjų. Deja, tas nepadėjo atrasti savojo kelio, praktiškai pritaikyti žinias ar suvokti, ką moku geriausiai. Toks jausmas, kad iš tiesų niekam nesu gabi. Darbai, kuriuos dirbau, buvo susiję su bendravimu, klientų aptarnavimo srityje. Kartais atrodydavo, tarsi savaime taip susiklosto, kad rasdavau tik tokį darbą, kur reikia būti moterų kolektyve ir bendrauti su žmonėmis. Dabar, viena augindama dukrytę, sau nebegalėčiau leisti būti pikta ir išsunkta kaip citrina po darbo ar eksperimentuoti bėgiodama iš vieno darbo į kitą. Ar vertėtų imtis kokių praktinių kursų ar tebūtų laiko gaišatis, nes net neįsivaizduoju, ko norėčiau imtis. Ačiū. Renata

Atsakymas (2016-07-19)

Jei taikysitės  kaip gyvsidabris prie gyvenimo ir bandysit dirbti " normaliai, kaip visi", seksit sėkmingųjų pėdomis bei klausysit kitų patarimų,  tokiu atveju - jausitės  darbo kolektyvuose balta varna, astidūrusi svetimame filme, na kaip paukštis, skęstantis svetimų patirčių ir filosofijų vandenyne. Mokykitės gyventi  savo galva, iš širdies, iš savo norų, o ne nardykite aklai svetimų išminčių jūrose, jums ten - pragaištis.

Visuose samdomuose darbuose moterų kolektyvai skandins, kaip protingesnę ir sumanesnę, dėl ko gali greitai pašlyti nervai,atsirasti genetinė depresija ( tėvo linijos genai). Jūsų vaizduotė tiesiog netinka, neprisitaikys prie samdomų administravimo pobūdžio darbų.Kažkokiu būdu grįžkit prie istorijos, prie pašaukimo. Tai gali būti monografijos, radijo ar TV, web laidos, teminės autorinės ekskursijos  ( anava kaip Vilniuje zuja savaitgaliais  smalsuolių būriai paskui išmoningus gidus). Taip pat - muziejininkystės  ar kraštotyros šviečiamosios programos.Tam reikės įgusti  rašyti projektus, pritraukti lėšas. Būtumėt neeilinė naujos kartos muziejininkė.Jaunojji karta turi kuo greičiau pakeisti  sovietinės muziejininkystės iškasenas, kaip antai "muziejininkę"  Birutę Kulnytę, nežinia iš kokių paskatų pasišovusią  naikinti istorinį paveldą - Gedimino kalną.

Lietuvoje muziejų svarba auga it ant mielių, gi emigrantų atžalos atvyksta susipažinti su kraštu. O ką  įdomaus randa istoriniu požiūriu?Mažai ką. Puikiai tvarkosi gamtosaugininkai, miškininkai - kiek įdomiausių Pažintinių takų ir informatyvių draustinių. O  miestų muziejai vis dar primena apdulkėjusias spintas ar bereikšmių,nevertingų daiktų sandėlius.

Kokia gėda, jog Vilnius vis dar neturi Miesto muziejaus, savo svetingų namų! Valdovų rūmų ekspozicija - kitas, versališkas žanras. Palyginimui - Paryžiaus jaukus, kamerinis, kaip gerų draugų namai, Miesto muziejus. Negi Villnius tokio nenusipelnė? Kam kam, bet istorikams naujais laikais yra ką veikti ariant kulktūros dirvonus. Žinoma, jei lauksit, kol atsiras patogus etatas, ir gyvenimas praeis. Jums etatai nesukurti, pati juos visuomenei naudinga veikla prasimuškit.                      « AtgalAnkstesnis | Sekantis