Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2018-10-14)
Sveika, Saule. Norėčiau Jūsų patarimo. Esu, mano manymu, negeroje, situacijoje. Savo noru. Pati suvokiau, kas manęs laukia, bet noras turėti savo šeimą, vaikų - viską užgožė. Prasidėjo nuo to, kai pasirįžau išvažiuoti į Rusiją. Meilės emigrantė. Tik manęs čia laukė ne kaip marčios, o kaip įmotės mano (dabar jau esamo vyro) dukterėčiai. Suprantama, vaikas turi augti šeimoje (auga su seneliais, mama ir tėtis nesirūpina vaiku). Pradžioje maniau, kad galėtume ją auginti. Po to kažkas pasikeitė. Nuo aktyvus vaiko man "brūkimo" pas mane įvyko tarsi kažkoks užsiblokavimas. Nieko nebenorėjau girdėti šiuo klausimu. Visama tame, manau, dalyvavo mano dabar jau vyras. Mums gimė vaikas. Laukiuosi antro. Jaučiu nepasitikėjimą sutuoktiniu, kad man už nugaros buvo rezgami planai. Su vyru šiuo klausimu bandydavau kalbėti, bet jis nesileisdavo į kalbas. Mano charakteris, užsispyrimas, aišku, dėl daug ko kaltas. Šiuo metu gyvename visi karu. Mano šeima ir seneliai su anūke. Vis galvoju apie šią situaciją, jos amoralumą. Taip pat neapleidžia mintis, kad reikia grįžti į Lietuvą. Nežinau, kaip elgtis... Dėkoju už atsakymą.

Atsakymas (2018-10-14)

Situacija nėra  amorali, na gal kažkiek neetiška, nes su Jumis nebuvo sutarta dėl įdukros iš anksto. Sakyčiau, stoja piestu Jūsų didelis "ego", mat visur pati sprendžiate-vadybinate, o čia kažkas netikėtai nusprendė už jus , tas žeidžia savigarbą. Patekote į stiprią  šeimą, kur rūpinamasi vaikų ateitimi, jie nepaliekami likimo valiai valdiškuose namuose. Jūsų žvaigždėse yra stipri  vidinė priešprieša tiek bendruomeniškumui, tiek uždaram ankštam šeiminiam gyvenimo būdui. Mergaitė - ne prie ko, tiesiog nepakeliate gyvenimo klasterinėje erdvėje, kur niekas nepaklūsta jūsų vadybai ir tvarkai, o derinasi  tarpusavyje natūraliai kaip bendrabutyje drauge,  išvien. 

Palyginimui perduodu  anoniminę šviežią istoriją, kuri man ir morali, ir etiška,ir labai humaniška - na tokia, kokiai jūs niekada nepasirašytumėt dėl  sureikšmintos savimylos. Žymaus žmogaus sūnus atostogaudamas užtaiso netyčia vaiką  tolimo salyno  kaimo merginai. Po kiek laiko ji atsiunčia nuotrauką ir šokiruoja vaikino tėvus žinia, jog tai jų anūkė. Iškart po to ji atskrenda su mergaite ir palieka jiems kūdikį pasiaiškindama, jog salose neturės galimybių ją materialiai išlaikyti. Kadangi jis jos neketina vesti, tuomet ji paliekanti Lietuvoje dukrą - lai pasirūpina jos gerove ir ateitimi. Pasakė ir išskrido. Gražu, jog visa naujai iškepto tėvelio šeima, jo tėvai nepuolė darytis DNR, aiškintis tėvystę, o žmogiškai ėmėsi rūpintis su meile maža mergaite, civilizuoti jos laukinį elgesį, padiktuotą mamytės genų.  

Garsūs žmonės, žvaigždės rodo pasauliui  kilnų pavyzdį įsivaikindami įvairių rasių ir spalvų vaikučius iš neturtingų šalių , suteikia jiems unikalų šansą ir laimę užaugti išsilavinusiais, pasisemti kultūros, prasisiekti. Suaugę išpildo svetimų vaikų svajones. O jūs boditės, kratotės artimos mergaitės, savo vaikų pusseserės.

Man nesuprantamas  ir svetimas toks požiūris: atstumsiu, nes man perša. Jums jos negaila? Kam darėtės savo vaikus, ar būsite jiems gera, rūpestinga  motina? Ar irgi aikštysitės, jei jie augdami pasielgs kaip nors ne pagal jūsų karūną? 

Lietuvių  senovės kaime buvo gražus paprotys. Seniūnas pasirūpindavo likusios našlės namais - surasdavo jai vyrą, supiršdavo, kad vaikams duonos užtektų, o mama nepaliegtų viena ūkio darbuose, kad kaimo bendruomenėje nebūtų bedalių. Jūsų manymu tai amoralu? Nejaugi našlė turėjo rodyti ragus, kad be jos žinios, jai įpiršo jaunikį? 

Manau, jūs nesutverta  darniam šeiminiam gyvenimui, kuriame visada  privalu pasirūpinti silpnesniais giminės nariais, pasidalinti duona nuo sotesnio stalo su  vargingesniais, paremti vienišų mamų vaikus moksluose, bėdose. Tai ne tik žmogiška, moralu. Taip stiprinami giminiški ryšiai, kurie tampa tvirtu užnugariu nestabiliame pasaulyje, kur aukštesnio rango  vilkai  akimoju sumedžioja aveles, neturinčias tvirto  šeimos palaikymo. 

Gerą vyrą gavote. Klausimas, ar jam labai nuskilo su žmona, kuriai jos savimeilė svarbesnė už   paliktos mažos mergaitės saugumą ir laimę.... Nepykit ,kad atšiauriai  atsakiau.  Tiesiog mes iš skirtingų planetų vertybių  ir moralės požiūriu.       « AtgalAnkstesnis | Sekantis