Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2018-10-25)
Laba diena,Saule. Būčiau labai dėkinga,išgirdusi Jūsų įžvalgas apie sūnų. Jam 11 metų. Yra labai jautrus žmogutis,nedrąsus, susikaustęs,pravirksta nuo kiekvieno garsiau ar griežčiau pasakyto žodžio. Nenoriai eina į mokyklą,jam ten per daug triukšmo,nesiseka susibendrauti artimiau su kitais vaikais. Vienišius,tylenis, pergyvena,kad nepasiseka vienas ar kitas dalykas,jaučiasi menkesnis nei kiti. Kaži kaip jam klostysis tolimesnis gyvenimo kelias,ar įvyks persilaužimas, ar sugebės pastovėti už save....Ačiū Jums, kad esate. Mama Daiva

Atsakymas (2018-10-26)

Oj nepažįstate savo sūnaus, sprendžiate apie jį tik iš komunikacijos, bendravimo. Matau Jūsų kaip mamos didelius trūkumus- vertinti vaiką pagal mokylinės sėkmės kriterijus. Sekasi, lengvai bendrauja - tai pirmarūšis. Verkšlena, prašosi užuojautos - tai trefnas, į atliekas, negi ne taip?

Nuostabus vaikas, kupinas atjautos, kolektyvistas, draugiškas, gebantis padėti ir gelbėti kitus, neeilinio matematinio, tiksliuko mokslininko  proto. Labai protingas, kuriam patinka mokytis aiškių ir tikslių dalykų. Tiesiog jam nepasisekė su mokykla,  kurioje jovalas, palaida bala, imituojamas mokslo procesas. Dėl to jam per sudėtinga suprasti užduočių tikslingumą. Protingas vaikas braido .kaip patamsyje,  nekvalifikuotos gero būdo   mokytojos  "bile kaip", "pagal nuotaikas" metodikų pelkėje. Dėl to graudenasi, atsilieka, klimpsta vis giliau į "mokslo proceso" dumblą, pralaimi konkurencijoje, nesupranta žaidimo taisyklių, prie kurių reikėtų taikytis. O yra lyderis, kovotojas už teisybę, už kitų pažeistas teises.   

Ar žinote, jog net privačiose mokyklose pradinukų tėvai jau samdo korepetitorius?Mat dalis vaikų nepagauna kampo, ko nori mokytoja, nesusigaudo jos pateikiamoje medžiagoje, paknopstom , su  klaikiom raštingumo spragom peršoka  bile kaip testų barjerus. Skųstis nėra kam, nes  direktorės bet kokia kaina siekia išlaikyti bent kiek padoresnius pradinių mokytojus, gina jų klaidas. Pradinių pedagogės žino savo rinkos vertę, nebijo nei tėvų nei direktorės, kuriai geriau bet  koks mokytojas, nei joks.  Pagal žvaigždes 2021-2023 m Lietuvos mokyklas užgrius katastrofiškas kadrų deficitas, teks iš pensijų grįžt pedagogams profesionalams. 

Esate savo sūnaus sėkmės kelių tiesėja. Taigi sėskite prie jo vadovėlių, pratybų  ir pati tame jovale  padėkite vaikui  susiorientuoti,  padėkite jam suplanuoti laiką užduotims, ruošti namų darbus, pasidžiaukite kiekvienu geresniu įvertinimu,pamokykite, kaip racionaliai gauti maksimalią naudą pamokos metu. Elkitės taip, kaip dauguma dorų tėvų, mąstančių apie savo atžalų ateitį, o ne atsainiai numetančių jį valdiškai sistemai, kuri yra purtoma agonijos (dėl ES milijonų popierinių įsisavintojų dominavimo ir diktato ministerijoje). Arba samdykite  sąžiningą korepetitorių. Kai sūnus pasivys geriausius ,atsiras daug norinčių su juo draugauti, pakils vaiko populiarumo reitingai klasėje, ir jo nuotaikos iš liūdnų pasikeis į pakylėtas. 

Štai savo sūnaus pavyzdžiu suvoksite, dėl ko pozityvios  šeimos  keičia gyvenamus miestus, net  emigruoja. Ir dėl prastos švietimo sistemos, kur nelaimingi, atsiliekantys vaikai niekam nerūpi, tik mylintiems tėvams ar profesionalams, išimtiniams pasišventusiems mokytojams. Sūnaus komunikacija pasikeis 2045 m, taps atviras ir lengvai komunikuojantis. Iki tol- tylenis, taikysis prie aplinkos. Jei pasiliks klasės  atsiliekančių grupėje, su prasto pažangumo štampu, nueis šunkeliais, nes draugai bus  atitinkamo "nepažanguolių" tipo. Tik nuo jūsų pastangų ir tikėjimo jo gabumais priklausys jo ateitis, ar padėsite išbristi iš pelkės, kurioje jau klimpsta. Tylenis - nėra diagnozė ar neigiamybė. Tiesiog mamai daugiau reikia laiko įsiklausyti į jo poreikius. Mokytojai nėra tam laiko, jos klasėje tokių - ne vienas. « AtgalAnkstesnis | Sekantis