Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2018-10-31)
Sveika, Saule. Turiu labai didelį rūpestį dėl sūnaus. Jam trylika, jis geras, mokantis užjausti, draugiškas. Mokytis motyvacijos neturi-nors galvą turi neblogą. Jei galėtų gyventų su telefonu ir kompiuteriu. Megimam leisti į papildomus užsiėmimus kompiuterininkų būrelį.... Bet ar tai gali tapti jo gyvenimo keliu aš nesuprantu... Būčiau jums be galo dėkinga, jei padėtumėte susigaudyti kur link ji kreipti. Ačiū. Irma

Atsakymas (2018-11-01)

Jis turi unikalų, įspūdingą balsą. KOdėl muzikoje neieškote jam galimybių?  Dar: neeilinis galėtų būti  ekonomistas, bankininkas. Draugai, komp. žaidimai  -jo  gyvenimo  stabdys, veda į priklausomybes, tempia į užribius nuo pašaukimų. Retas 13-metis turi motyvaciją mokytis  lietuvių mokyklos formate. Juk labai neįdomu atsėdėti privalomose pamokose dėl mokytojos (užengtos popierizmo) pamokinio   krūvio. Dauguma jaunesnių klasių moksleivių eina į mokyklą  susitikti su draugais, socializuotis, iš  bendraklasių daug  gerų dalykų perima, išmoksta, sužino. Nagi visai nebloga motyvacija. Stipresnė motyvacija natūraliai atsiranda vyresnėse klasėse, kai jaunuoliai, tėvų palaikomi, renkasi sritį ir gyvenimo kryptį. 

  Dauguma sūnaus draugų - tingiai pravartos gyvenimą malonumuose. Nedelskite, tapkite jo įkvėpėja ir Likimo lėmėja - intuityviai ieškokite srities, į kurią fanatiškai pasinertų. Kol vaikas - sukurkite motyvaciją iš pomėgių, kurie turėjo išryškėti dar darželyje. Jam įdomūs gamtos mokslai, viskas, kas susiję su vandeniu, vandenynais, kosmosu, fantastika. Yra gi fantastų klubai, filmai, autoriai.  Įveskite į šį pasaulį , kad  tyrinėtų,  nedykinėtų laisvalaikiu. Tai ne profesija, o turininga vaikystė, kurią kuria tėvai kartu su mokykla.Matote, jog valstybinė mokykla nebekuria, o tik raportuoja savo terpei apie "kompetencijų ugdymo ir emocinio intelekto lavinimo  statistinių rodiklių raidos efektyvumą bei smurto prevencijos programų įsisavinimo metodikas " :(((((((. Taigi šeimai tenka  dvigubas jauno žmogaus auklėjimo krūvis.   

Indigo sąmonės vaikų ypatybė: dažnas jų nežino ko nori siekti gyvenime, kol gyvai nepabūna, nepasibando, nepasimatuoja skirtingų veikų, neatsiduria savojo pašaukimo žmonių terpėje. Puiku, jog vyresnėse klasėse yra profesinio orientavimo programos, jos leidžia susipažinti su skirtingomis profesijomis. Tačiau dažnas berniukas iki tol  jau būna priklausomas nuo komp. žaidimų, atbukęs  naujų dalykų pažinimui. 

Be kompiuiterinių  būrelių  -  yra  fakultatyvinis kalbų mokymasis, sportas, Robotikos mokykla. Tai tos kompetencijos, kurios lieka mokyklos popierinėse ataskaitose, bet yra plačiai  ugdomos  neformalaus ugdymo mokyklose ir būreliuose. Pasidomėkite jais, pasitarkite su sūnumi, leiskite  pasibandyti viename, kitame. Yra gi krepšeliai tam skirti, tik  ne visi žmonės juos žino, nes kažkokie ūsuoti bebrai nesuinteresuoti to viešinti. « AtgalAnkstesnis | Sekantis