Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2018-12-01)
Sveiki Saule, Ka jus manote apie vaiku atiminejima Lietuvoje? Ar galima tiketis kad situacija aprims ar reiks isties drebet kiekviena karta pasirodzius viesai su vaikais? Kiek tai tesis? Kaip elgtis? Taip pat, ka manote del mokytoju streiko? Ar taip ir toliau nebus gerbiami mokytojai? Juk jie zmones, neisgyvena is tos gaunamos ismaldos, taip pat yra priversti dirbt nemokamai prailgintose grupese (pradiniu klasiu mokytojai), jiems uz tai nemokama. Turiu savo seimoje ir tarp giminaiciu mokytoju, ir labai skaudu matant kaip pvz dabar mokytojai streikuoja ir miega svietimo ministerijoj, kad issikovot geresni uzmokesti. Lietuva yra viena saliu kur mokytoju atlyginimai yra perdaug mazi, nors mes nesam labai jau ekonomiskai silpni. Ar yra kokiu vilciu mokytojams? J.

Atsakymas (2018-12-02)

Esu dabar pasinėrusi į Tibeto mandalų savarankiškas studijas, tačiau žmonių nerimo ir nevilties  liepsnos  naktimis  pramuša ramybės kiautą. Jautriai išgyvenu dėl  jaunų mamų, kurios prigąsdintos, dėl tėčių, kurių ryžtas mitinge  - apšmeižats viešai  visuomeninio transliuotojo, kuris išlaikomas iš tų pačių tėčių pinigų.  

Prieš 20 m, kai rengiau kaip redaktorė Bobų vasaros TV laidą  apie smurtą prieš moteris, susidūriau su vaikų teisių skyrių kietakaktėmis "ryklėmis". Tada ten strategavosi vienas pelningiausių pasaulyje verslų: prekyba vaikais įsivaikinimui užsieniečiams. Žinia, pagal apyvartas  šis verslas pranoksta net šešėlinę prekybą narkotikais ir ginklais.

Tuosyk laidos herojė, mano klasiokė, guodėsi, kaip ją terorizuoja vaikgrobės bobos dėl trijų prižiūrėtų, išmyluotų ir puikiai išauklėtų vaikų. Jos apsireikšdavo  paryčiais apie 6-tą ir puldavo  it maitvanagės virtuvėn prie puodų žiūrėti, ar yra paruošto maisto ( tada dar nebuvo Šakalienės-Majausko drakoniškų pataisų dėl vaiko svorio, mėlynių ir kitokių netobulumų, dėl anonimų skundų). Mama įsigudrino iš vakaro virti puodą sriubos ne vaikams, o pėdsekėms, kad tik neprisikabintų. Ir vaikų mokytojai, ir mamos draugai supratom, jog jos vaikai yra  tikslingai medžiojami įvaikinimui, kaip verslo grobis. Ji buvo pažeidžiama - be paramos, po skyrybų, skurde,  neremontuotame kambarėlyje, buvo psichologiškai terorizuojama tame pačiame bute gyvenusio ex-vyro. Bet tai buvo tobula mama vaikų  auklėjimo požiūriu. Patariau jai bėgti kuo greičiau iš Vilniaus. Neužilgo jos mama išsikeitė butą ir juodvi persikėlė į mažą miestelį, kurio tarnybų kailiniuotos ponios nepasiekdavo. 

Vėliau irgi dažnokai teko susidurti su  šių tarnybų darbu. Pastebėjau, jog jose daug jaunų  nepatyrusių merginų (kaip antai A.Jakavonienė), kurios visiškai neišmano realaus šeimų gyvenimo, nesuvokia  elementarių dalykų, tiesiog mėgaujausi šilta valdiška tarnyba. Štai Trakų rajone, kur vasarodavom,  prieš 15 m įsimylėjusi pusamžių bomžų pora pagimdė miške, netoli mūsų, palapinėje iš šakų. Jie iškilmingai nešdavo kas vakarą kūdikėlį, suvyniotą į rankšluostį, apiprausti į landynę, kur rinkadvosi apylinkių chroniai. Madona mama  sėdėdavo tarp jų  irgi su buteliu ir žindydavo. Porasyk  pas landynės šeimininkę buvo atlėjusi trumpam, su  naujutėlaite   vaikų teisių mašina ,jauna  darbuotoja. Matyt, jai viskas tiko, nes benamiai visą vasarą taip gyveno. Gal šitas vaikelis kaip prekė jos bosams buvo nepaklausus? Spėju, neteigiu.

 Šalčininkų  rajone situacija pagerėjo prieš kelis metus. Asocialių šeimų vaikais tikrai pradėjo rūpintis, juos išveždavo iš smurto namų, kur mama neprasiblaivydavo ir vaikų nemaitindavo savaitėmis. 

Neteisinga, jog visuomenė nesužinos, kokia yra tikroji padėtis dėl iš šeimų išplėštų vaikų. Mat žiniasklaidininkai (sprendžiant iš gėdingai melagingų reportažų apie  įsibaiminusių tėvų mitingą) matomai,  atidirbinėja Kukuraičio ir Šakalienės piaro pinigus. Judo darbą čia atliko ponia Prezidentė, uždraudusi vaikų namus išretėjusioje skurdo šalyje, kur  nėra  pakankamai  tinkamų, sąmoningų ,tėviškų  globėjų, kurie priimtų visus vaikiukus, išplėštus  pagal Majausko-Šakalienės  gestapines instrukcijas.

Pagal žvaigždes tai tik pradžia , kai tarnybos represyviai veržiasi į šeimas  jas išdraskydamos ir traumuodamos. Tai Uranas Taure - nuo 2018 gegužės iki 2026 metų. Jo tema: mėginimas aukštyn kojom apversti ne tik kultūrą, sunaikinti  paveldą, eksperimentais preparuoti papročius,  bet ir - išdraskyti šeimą,  lįsti su įvairiom karingom ideologijom į  PRIVAČIAS ŠEIMOS ERDVES. Įsivaizduokite šeimą - kaip ramų vaisingą  sodą, į kurį su fakelu įsiveržia pikti klounai. Įsivaizduokite šeimą - kaip tautos šaknis ir tvirčiausią pagrindą, kurį vienu įsiveržimo pjūviu suardo fanatiški,i Šakalienės tipo ideologai. 

Tai vyks visame pasaulyje - tik skirtingai pasireikš. Lietuvoje šeimų ardymą inspiruos eksperimentatoriai  politikai ( Majauskas, Tomilinas) , VIP'ai (Pvz Jazzu), ideologijų apakinti LGBT teisininkai. Tarkim, Vokietijoje - feministės ar  karingų moterų organizacijos, finansininkai. Jungtinėje Karalystėje - socialinės tarnybos ir t.t. Pasipriešnimas tam - operatyvus kiekvieno grobimo viešinimas ir  savo teisių žinojimas. Labai nudžiugau, kiek jaunų  ir pilietiškų teisininkų tuoj pat sureagavo į Kručinskų dramą patarimais viešumoje šeimoms, kaip elgtis įsiveržus tarnyboms. Šaunuoliai!!! Didžiausia pagarba  nuoširdiems, neabejingiems piliečiams!!!! Tačiau skurdo šeimos, kovojančios dėl išgyvenimo, patarimų portaluose neskaito, o jų žiūrimos televizijos, atidirbinėjančios  tarnybų viešinimo  pinigus, nesuteiks Šakalienės oponentasms tribūnos. Teisinga- įjungti į įstatymo vykdytojus ir bendruomenes, kurios laiduotų už šeimą, neleistų pusmečiui atplėšti vaikų nuo netyčia prasižengusios ar  piktavalių anonimų įskųstos mamos.   

Stebiu teisingus, alternatyvius  uraniškus vyksmus. Tėvai vienijasi, kovoja dėl  įstatymo peržiūrėjimo.  Iki kovo vidurio visiems vaikų temos  karštai ir nuoširiai rūpi, visiems  staiga atsiveria akys,  aiškėja tiesa, kas čia iš tiesų vyksta. Nagi kaip gali tūlas tomilinas, metęs šeimą su 4 vaikais, juos išgelbėti?  Mane jaudina, kas bus po   metų, kai visuotinas, vieningas užsidegimas  apginti draskomas šeimas atslūgs, o vargšių vienišų  mamų ar nepasiturinčių šeimų kasdienybę stresins baimė, jog tarnybos su policajais įsiverš ir mamas grūs į dabokles.  Tokios šeimos - neturi lėšų advokatams, yra pažeidžiamos pagal visus punktus - neturi gero maisto, tinkamos vaikų aprangos, pakankamų sąlygų. Gi pusė milijono už skurdo ribos - tai visas jas  Tomilinas-Majauskas-Šakalienė išdraskys po kilnia vėliava "gelbėkim  vaikus nuo smurto?" 

  Esu kategoriškai nusistačiusi prieš fizines ir psichologines bausmes vaikų atžvilgiu, esu be išlygų nepakanti bet kokiam smurtui prieš vaiką, nesyk čia rašiau.  Manęs niekas niekada nėra mušęs ar pakėlęs  prieš mane rankos.  Mačiau, kaip  smurtas  skaudžiai sužalojo , sumenkino gyvenimus artimiems žmonėms. Vaikas, kurį tėvas lupo, užauga tobulas pavaldinys ir priklausinys. Jis  bijo gyventi pakelta galva,  bailiai ir vergiškai paklūsta valdingesniems ir viršesniems, tirta kaip lapas iššūkiuose. Vaikas, kurį lupo mama, kuro  egoistė mama nemylėjo, išauga arba potencialus savižudis arba žiaurus ir piktas,  agresyviai puola ir baudžia aplinkinius, naikina meilę.  dėl to pasmerktas nepažinti gražių porinių santykių laimės.

Vaikai turi augti be smurto - tai neginčytina. Tačiau ten, kur beržinė košė  yra vis dar  gaji tradicija, pirmiausiai reikia investuoti į frontalų švietimą - platinti skrajutes, apdovanoti  ir skatinti geriausius tėvus, na bent metus užsiimti visuotina pozityvios  tėvystės propaganda, kad ledai pajudėtų. Ir tik tada skelbti radikalų   tėvų nuožmaus baudimo  įstatymą.  Skelbti įstatymą, užsitikrinus jo vykdytojų pasirengimą. Kukuraitis - yra portfelių nešiotojas, jis vaidina ministrą prieš kameras, neįgalus suvadybinti krizę ir operatyvią , humanistinę įstatymo korekciją.  Tiesą sakant, baudimai  dar nieko niekada  neperauklėjo, o tik įbaugino ir paskatino keršyti.

2019 metai - lemiami LR vaikų teisių apsaugoje, kurios galutinė struktūra įsitvirtins 2020 m ir galios bene 20 metų. Arba  visus vaikus pakiš po padu ( po gaubtu)  vaikgrobiams naudingi reglamentai. Arba , su profesionalių teisininkų, advokatų, jungtinių tėvų tarybų pagalba bus patvirtinti įstatymai, ginantys vaikus nuo tarnybų  baudžiamojo teroro. Kur tai matyta - mamą  be teismo vežti į daboklę kaip kriminalinę  ???? Net prie  Stalino taip nebūdavo. Kas įvertins , kiek tokia trauma vaikui yra žalingesnė nei tradicinio auklėjimo metodai? 

Dėl mokytojų - būsiu nepopuliari. Nepalaikau protestuojanćiú, nes negerbiu daugumos  (su retom išimtim) . Jie geba pakovoti tik dėl pinigo ir bonusú, pažadėtú užkulisninių  destruktyvių politikų .Dėl vaikų jie taip niekada nesivoliotų ant grindų ir nešaltų su plakatais. Turgininkai ir tiek. Didžiausią žalą mano vaikams padarė mokykla, mokytojų cinizmas ir patyčios, bukinimo programos ir kalimo metodai, antihumanistinės jú vertybės. Jie niekada nekovojo dėl  gerų vadovėlių ir teisingų abitūros egzaminų, dėl vaikų orumo.  Manau ( bet netvirtinu),jog  ministerija užsiima  ES pinigų plovimu. Spėju, jog Ten  niekas , užsėdęs pinigų srautus, nenori rizikuoti savo kailiais. Todėl vietoj adekvačių reformų  dedami pašildantys kompresai ant gangrenuojančio švietimo kūno. Realybė tokia, jog tiek mokytojų, kiek yra - NEBEREIKIA, nes vaikų ženkliai sumažėjo. Jauni mokytojai bėga iš mokyklų,nes neatlaiko senų kadrų destruktyvaus spaudimo. Kas jiems išvalys kelią nuo pedagogikos mumijų? Pedagogikos studijos sugriautos . Viena iš priežasčiu - banko berniukams prireike LEU pastato, užsimanė užsidirbti iš daugiabučiu pastatu vietoj jo. Kodel protestuotojai negyne savo Alma Mater?Nes iš tokiu protestu nepasipinigausi.

Tikroji švietimo reforma turėtų kone perpus mažinti mokytojų skaičių, tuomet ir atlygiai jauniems ir paklausiems,kvalifikuotiems kadrams padvigubėtų, o tas  priešpensijinis pulkas  įniršusiú dejuojančių "pedagogių" galėtų stoti greton su savo mokiniais Maximose ir UK paukštynuose. Iš jų  net ne nauda - o piktybinė žala vaikams. Jos formaliai atbūna klasėse dėl algos ,joms vis vien - ką mokyti, kad tik soc. garantijas gautų ir  kvalifikacijų antpečius išsitarnautų dėl didesnio kąsnio. Tokių - DAUGUMA. Ir jos lengvai nepasiduos, kovos  ragais ir kanopomis dėl savo etatų, prisidengdamos aukštom frazėm apie mokytojų prestižą. 

Pagal žvaigždes iki kovo vidurio visame pasaulyje mokytojai turėtų šuoliškai kūrybiškai progresuoti kurdami naujus metodus, panaudodami išmaniausias technologijas, kažkuo nustebindami vaikus. Pas mus jie progresuoja reketuodami nevykėlę , paliktą  politikų ant ledo, ministrę.  Nors dalis jų jau seniai turėjo būti atleisti kaip nereikalingi,  kaip perteklinis sistemos balastas. Taip, ministrė neįgali, per silpna Tikrajai reformai, kuri LR švietimą pastatytų ant realių , tvirtų perspektyvių bėgių. MInistrės  pirmtakai marinavo problemas, jos užgriuvo ant jos visu savo kritinės masės svoriu.

Be to, 2019 m dėl Jupiterio-Neptūno konflikto, visame pasaulyje  paaštrės konfliktai tarp visuomenių ir šešėlinių finansinių struktūrų. Lietuvoje tai reikšis  kaip konfliktas  tarp valdininkų  ir įstatymdavių, tarp daugumos  dirbančiųjų ir -  neskaidrių įstatymų, šešėliniais bankeliais virtusių ministerijų.   

Dažnai galvoju - kas kalčiausias pastarosiose  valdymo krizėse. Neabejotinai - makiaveliškas, nemarus intrigu meistras, viešai prižadėjęs, jog per rinkimus bus kraujo. Be to visomis prasmėmis destruktyvaus senolio, kaltas ir  Darius Gudelis, juodasis piarščikas , ciniškai išstūmęs  link anú rinkimu pergalės Naisių dvarininko margą neišmanėlių svitą. Ant piaro, viešųjų ryšių vedlių krenta juodžausias šešėlis dėl valstybės regreso. Jie papirkinėja žurnalistus, jie dėl savo verslo, be pilietinės atsakomybės, iškreipia faktinę tikrovę  lengvatikių geraširdžių šalyje, jie plauna mundurus  korumpuotoms ministerijoms ir mafijiėms partijoms, jie  sukuria feikinį kolosą ant molinių kojų,  fantasmagorinį valstybės muliažą, po kurio luobu pūliuoja daugybė  rimčiausių valstybės soc. sistemų žaizdų. 

   « AtgalAnkstesnis | Sekantis