Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2018-12-12)
Sveiki Saule, Labai idomiai susiskaite Jusu atsakymas apie sapnus ir religijas. Mano klausimas gal labai primityvus… Meditacija visiems dabar vos ne kaip isganymas (man asmeniskai kazkas panasiausio i tai – kai bunu gamtoje, vienatveje ten; siuo metu beveik visai neturiu tam galimybiu). Pasiekus ribá, kai jau nebeeina kitaip nurimti, ir atrasti atsakymú, norejau paklausti, o KAIP medituoti? Kaip pradeti zmogui, kuris to niekada labai tikslingai nepraktikavo..? Nuo kai kuriu “guided meditations” man kosmarai sapnuojas. Kazkaip neina uzsikabinti ant tú tradiciniú budú… Keliskart bandziau, nelabai sekmingai. (asmeniskai man gamta, muzika tam tikra labiausiai padeda nurimti, isgirsti save, taciau tai nera sisteminga). O norisi labai eiti intuicijos, ramybés, savés keliu, vis labiau girdéti, ko tikrai noriu ir ko reikia. Bútú labai idomu Júsú mintys siuo klausimu. Nuosirdziai aciu:) Namaste ;))) Svajokle. Svajokle

Atsakymas (2018-12-14)

Išties mokytis meditacijų iš  instrukcijų, vadovėlių,knygų - sunku. Kiek bandžiau skaityti šia tema svetimus aprašymus, tiek protas užsikabindavo už techninių detalių, jas refleksuodavo.Taigi gaudavo dar dozę naujos informacijos, kurią tekdavo virškinti vis abejojant -  ar viską teisingai išpildau? Tuo tarpu didžiausia meditacijos prasmė  ir netgi tikslas - atjungti protą, kaip pajautą, atsiriboti nuo aplinkos informacinių srautų, nuo mentalinių laukų, kuriuos generuoja aplinkinių žmonių, dvasių, daiktų mintys. Taip, net ir daiktai, ypač seni yra kaupykla istorinės informacijos. Štai kodėl meditacija į kokį indišką varpelį, praėjusį per laikmečius ir  daugybės šeimininkų rankas, bus to varpelio sukauptų  žinių įsiskaitymas, o ne kelionė į save. 

Galima mintyse prisikviesti, išmelsti švarų mokytoją, kurio kelios pamokos ir tikslios pastabos parodys - KAIP. O tada teliks tai kartoti diena iš dienos. Mat meditacijose  labai svarbi patirtis, įgūdžiai, atsirandantys iš nuolatinių,kasdienių uolių ir kryptingų praktikų.Kokybiniai virsmai-šuoliai įvyksta kas 3,5 metų. Iki tol kaip lipimas į kalną,  be emocijų, be kvapą gniaužiančių vidinių pasaulių panoraminių vaizdų. Iš pirmo karto, netgi po pirmojo mėnesio nieko savyje stebuklingo neatrasite - tik lįs į paviršių iš pasąmonės įvairūs  baubai, kuriuos sukūrė mūsų baimės , vidiniai demonai, ydos. 

Siūlyčiau prieš pradedant reguliariai medituoti - kažkur apsivalyti vidų. Tai galima daryti atsiskyrimuose kokiame nors  atokiame vienuolyne. Arba per ilgą išpažintį Tikram Šventuoliui, kuris gali atsirasti iš niekur pats, kaip kokia miela bobulytė ar jautruolis kaimynas, kaip atsakas į prašymus. Arba pražygiavus ilgą žygį į  Šventas, piligrimų įmelstas ir garbinamas vietas. Prisiminiau ta proga, kaip naktį kopiau į Mozės kalną su sąsiuviniu kuprinėje, į kurį  surašiau visas prisimintas gyvenimo nuodėmes. Tai buvo  cirkas su juokingais nuotykiais, mat kopė minia turistų, kurie stumdėsi alkūnėmis ir keikėsi suklupę . Taigi išsipažinti kalnui neišėjo,atkentėjau už seną aroganciją , jog niekada niekada nevažiuosiu sausakimšame troleibuse. Kopimas į Mozės kalną su ta minia - tai vertikalus troleibusas, tik su adrenalinu, nes koją liuosiai įmanoma nusilaužt.

Esmių  esmė - medituojama vienatvėje, ne grupėse. Mat grupinėse meditacijose vietoj kelio į save dažniausiai atrandama ilgalaikė astralinė priklausomybė nuo meditacijos vadovo  ar jo religinio egregoro valios. Tai kaip sielą parduoti nežinia kam  ir dar už tai primokėti.

 Man pasisekė, sutikau jogos studijoje gerą mokytoją Godą Azguridienę. Jos kelių pamokų užteko. Ir Jums siūlau pasiieškoti pasitelkus intuiciją. Mokytojas visada atitinka Jūsų sąmoningumo lygį. Negausite nei blogesnio, nei geresnio nei  tokia, kokios dvasinės sąrangos esate.

Išsilavinusiems europiečiams  meditacijos sunkiai įkandamos. Mat Apšvietos amžius įtvirtino ilgam Racionalaus Proto kultą. Europos civilizacijoje gali būti beširdis ,bejausmis, aklas ar kurčias , bet tik ne kvailas ar neapsiskaitęs ( t.y. prisisiurbęs kitų protų išnarų). Nors budizme  protas tėra lygiai tokia pati pajauta,  viena iš 6 erių vedanos skandhoje,  kaip antai -  rega,  klausa, skonis, lytėjimas, uoslė. Užkemšame nosį nuo blogo kvapo, valome nuo išskyrų. Užsidengiame akis, kad nematytumėm baisybių, traumuojančių tyrą sielą. O protui kažkodėl leidžiama it šiukšlių dėžei kaupti bet kokį šlamštą svetimų citatų, minčių, pamokymo ir kitokių mentalinių nuodų pavidalu. Retas europietis pamąsto, jog knyga gali būti tokia pat toksiška kaip šungrybis, o meno kūrinys, tarkime, Larso Triero perrūgusios gašlios vaizduotės filmas - žudantis  dvasią it  triukšmo ataka , kurtinanti ausį. 

Žinių visuomenėje informacijos srautai užgriūna smegenis kaip cunamiai. Jei jiems atsivertumėt be išlygų, sunkiai beatskirtumėt, kas ten kasdienių minčių makalynėje ką sufleruoja - ar godus šefas patarinėja apsinakvoti  po darbo stalu dėl viršvalandžių, ar mamos manipuliacijos  stumia viską metus jai ieškoti zefyrų vietoj ananasų, ar Tapinas verčia aviniškai mojuoti jo vėliavomis, ar V.Landsbergis įsako  balsuoti už jo sėbrus, ar Grigaitis graudžiai ragina tikrintis nuo vėžio? Vartotojų minia virsta  paklusniais avinais, nes jų proto pajautos yra beprotiškai išdirgintos, užterštos ir sujauktos,manipuliuojamos  propagandistų ar pasamdytų kebabinių "in-FLU-encerių". Nuo  tuščios, asmeniškai neaktualios ir padrikos informacijos pavargstama, ji sekina, atima gyvybines jėgas.  Šiuolaikinis įvadas į meditaciją gali būti diena miško trobelėje  ar savo kambaryje be  išmanaus ir interneto ,dirbant ramiai savo darbus . Ohohoho kokios energijos po to sukyla!

Kokybiška meditacija neįmanoma daugiabutyje mieste. Čia kaip bandyti suplasnoti  tankiame svetimų minčių narve.Viena iš šiuolaikinių dinaminių meditacijų -  bėgimas, ypač rytinis. O dar geriau - maratonai kasdien. Na bent valandą bėgt susitelkus  į kvėpavimą, užmiršus kas  ir kur, dėl ko esi. Svarbu tai daryti  vienai, reguliariai tuo pačiu metu,   teisingai kvėpuojant, kad kūnas išsidresiruotų atsipalaiduoti  toje pačioje pozoje, tam pačiam judesiui  ir ritmikai. Tačiau be  vidinio išsivalymo, be ligtolinio trenažo nuolat pozityviai mąstyti -  pasinėrimas į meditacijas  gali sukelti  vidinių demonų spiečių ar net prikviesti tamsių astralinių būtybių.  

Mano geriausios meditacijos -  vasaros rytais sode, arba kelių valandų pasivaikščiojimai žiemą rudenį su šunim miškais ir giriomis, kur nėra tikimybės sutikti žmonių, ar haikinimas  be  tikslaus maršruto kalnuose, ar rymojimas vienai ant mūsų piliakalnių tada, kai ten nebūna žmonių ir kt. Laukinė gamta, kalnai, piliakalniai,  tyla ir ramus oras, be abejo, idealiausia vieta. Bet tai gali būti ir žygiai laukinėje gamtoje, su vidiniu ritmišku maldos skambesiu mintyse. Nušvitimą per  meditacinius pojūčius patyriau  visai "atsitiktinai" Bafe, nors iki tol reguliarai tvarkingai meditavau bene 10 metų. Kas rytą  tuo pačiu metu eidavau į  Bafo autobusų stotį kelis kilometrus palei kanalą, su sausu daviniu dienos žygiams po  senovės alkavietes. Ir kažkur po savaitės rytiniame rutininiame maršrute atėjo nušvitimas: esu judantis  link pažinimo tuščias taškas beribėje Visatos erdvėje. Tėra judėjimas ir nesustojamas vyksmas, kuriame viskas, kas materialu, yra minimaliai - tiek kiek būtina, o viskas kas pažinu ir gyvybinga - yra  akinamos  dvasinės šviesos trauka. Na sąmonės transformacijos būsenos sunkiai nusakomos žodžiais. Jas lengviau nutapyti ar išdainuoti:))) Tą potyrį naudojau nuo tol kaip etaloną meditacijose. Nagi ir Jūs kažką savo rasite. 

          

Kam reikalingos  meditacijos? Kad nepamestumėt savęs aplinkos smogiamose įtakose ir infoatakose, kad nenukryptumėt nuo savo svajonių kurso, kad pasimetusi  dvejonėse ir pasirinkimuose atrastumėt  savą , tuo  metu vienintėlį teisingą  sprendimą, kad pasisemtumėt energijos iš Aukštybių, iš  visagalės Visatos, kad pajustumėt  savojo Laiko ritmą ir giliąsias prasmes, kad ištrūktumėt iš proto varžančių apribojimų, kad nusimestumėt dirbtinų problemų naštą. Kasmet Ožiaragio periodas  yra visuotinai tinkamas aktyvioms meditacijoms. Ne veltui  pulkai plūsta į kalnus  slidinėti. Meditatyvios būsenos mus ištraukia iš spiralinio rutininių veiklų rato, iš  įsigalėjusios ydingos gyvensenos voratinklių,  neleidžia tapti vovere pareigų rate, atveria vartus į nematerialų absoliučios laisvės ir meilės pasaulį, prikelia  dvasią aukštybėsna. Neseniai radau šviesų rusakalbį Svamį DADA, jo vaizdo pamokos išties vertingos ir visiems suprantamos.  

https://xn--80ahclcbajtrv5ae6c.xn--p1ai/steps/%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9-%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81/1 

Jums konkrečiai meditacijai būtina ugnis (koncentracija į žvakę,ugnį, Saulės diską patekant ar nusileidžiant), karštas oras ( kone Afrikinis karštis patalpose ar gryname ore, kad atsipalaiduotų krūtinės ląstos raumenys ritmingam kvėpavimui), balsinis garsas ( išdainuokite garsiai tądien gimusią  autorinę melodiją). Bandykite pati  apšiltintoje patalpoje nuo Saulės pasveikinimų ciklų pradėt , tik po jų, kai kūnas įšils - 10, 15 min lotose be įtampų. Kaupiat pasąmonėje pyktį, kuris realybėje turėtų virsti kryptingu ryžtu ar fizine veikla . Tad reguliaros meditacijos padėtų  subalansuoti Marso energijas, įžvelgti savo klaidas santykiuose su vyrais ir grupėmis.                 

Kažin ar reikia ieškoti meditacijoje panacėjos ir ramybės... Čia labiau ir greičiau padėtų psichoterapijos  ar meno terapijos kursas, raminamos arbatos, kokybiškas poilsis, turiningos, įdomios, dinaminės atostogos, pilnavertis miegas, pajautų pamaloninimas spa centruose,  klasikinės muzikos koncertuose, gražių parkų promenadose. 

 Laikas  ir įvykių srautas iki kovo vidurio -  lekia kosminiais greičiais, kaip bolidas. Išties  pakrikusius ar pasimetusius gali nublokšti įvykių greitajuostė nežinia kur.  « AtgalAnkstesnis | Sekantis