Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2014-05-12)
Labas vakaras. Mano sūnus ketvirtokas, nebetoli išleistuvės, kai visi vaikai atsisveikins su savo pirmosiomis mokytojomis. Deja. šiandien supratau, kad mano sūnus pilnai to džiaugsmo nepatirs. Tris metus jis buvo pirmūnas, labai gerai mokėsi ir buvo paklusnus. Žinoma, kad buvo ir neigiamų dalykų, dėl kurių jis iš mokytojų gaudavo pastabų, bet tai juk visiems vaikams būna...Aš nesu ideali mama, nesirūpinu savo vaiku tai kaip galėčiau, bet ginti ir neleisti jo žeminti visada esu pasiruošusi. Prieš savaitę per dailės pamoką, klasiokė mano sūnui nukirpo sruogą plaukų. Mokytoja sureagavo ramiai pasakydama, kad ataugs, net neinformavo tėvų. Aš sužinojusi puoliau skambinti mergaitės mamai, vėliau gražiai parašiau kas atsitiko. Taip ir likau nesupratusi mokytojos pozicijos šioje situacijoje. Negana to, ketvirtadienį ji pamokos metu iš klasės galo į priekį nuspyrė mano sūnaus kuprinę, visi vaikai sužiūro, o mano sūnus pasijuto pažemintas. Neskambinau mokytojai, iškart nuėjau pas direktorę (buvo pakviesta ir mokytoja) pasikalbėti dėl mokytojos tokio elgesio. Niekada nesijaučiau tokia drąsi, išsakiau viską ką galvoju, ir kas mane neramina. Mokytoja sumelavo, kad apie nukirptus plaukus nieko nežino, o kuprinę nuspyrė dėl ekspresyvumo. Na, ji labai paprastai pasiaiškino, padėdama sau melu. Direktorė palaikė mano pusę, ir dėkojo, kad atėjau. Vėliau mes su mokytoja kalbėjomės klasėje. Gailiuosi truputį išsakytų žodžių, ir bijau, kad tai ateityje pakenks mano sūnui. Tikiu savo vaiku ir bet kokiu atveju jį palaikysiu. Galbūt Jūs man ką nors patarsite peržiūrėjusi jo horoskopą. Ačiū. Lijana

Atsakymas (2014-05-13)

Pasidavėte  mamiškoms emocijoms, užaštrinote konlfliktą tarp mokytojos ir vaikų, faktiškai nepalikote šanso jai saugiai išeiti iš situacijos, įstūmėte į gynybos kampą. Esu sužavėta direktorės elgesiu. Ji parodė, kad panašius konfliktus visada galite spręsti per ją. Jos pozicija rodo, kad sūnui tikrai nebus jokių grėsmingų pasekmių. 

Nukirpta sruoga - tik pirma kregždė. Rodo, koks bus sūnus populiarus merginų tarpe,  kaip merginos domėsis, lipte lips prie jūsų sūnaus ir ateityje. Manyčiau,  mergaitė  taip  grubiai paflirtavo, durnai išreiškė simpatijas. Būčiau nuleidusi juokais, o su jos mama draugiškai . žmogiškai pasikalbėčiau, kad pamokytų naudotis žirklėmis ir suvaldyti emocijas. Pradinėse mano ilgas kasas bendraklasis buvo  sykį priklijavęs prie suolo. Atsilupau, apsižodžiavau, nagi tai ir yra vaikystės šėlionės ri acharakterio grūdinimasis. Vaikų išdaigos, bus ką prisiminti. Tuos, kurių mamos dėl mažmožio lėkdavo į mokyklą, izoliuodavom, pašiepdavom, t.y. padėdavome mamyčiukui socializuotis, kol galų gale išdrįsdavo ir mamai kietai pasakyti: "pats kaip nors susitavrkysiu".Juk turi išmokti pastovėti už save bendraamžių grupėje. Kai gyvenime jam kas kirps  tyčia kirpčiukus, direktorės ir mamos  nebus šalia, teks išmokti pačiam apsiginti orumą, parodyti vyrišką jėgą  "nelįsk".

Apie tikrąsias , tas baisiąsias patyčias vaikas tyli.Tėvai , net jo geriausi draugai nenutuokia, kas jį išties psichologiškai ir kitaip terorizuoja. Mat psichoprievartautojo  paniška baimė ir bauginimai tarsi paralyžiuoja vaiko valią, jis užsisklendžia aklinai savyje , taip  tarsi pabėgdamas nuo išorinio pasaulio, kuriame kažkodėl nebaudžiama tarpsta agresija.Ji palieka neišdildomus randus jo psichikoje, socialiniame elgesyje. Jūsų situacijose to nėra nė kvapo   

Ir portfelio paspyrime nematau didelės dramos. Geriau, kai mokytojas išlieja pyktį ant daikto negu psichologiškai sugelia vaiką. Keliate jai reikalavimus kaip tobulai, nes neįsivaizduojate, kokius emocinius krūvius veža mokytojai nepersitvarkiusiame, visiems žalingame mokyklose formate.  

Dukters dailės mokytoja pasilikdavo ją po pamokų patyčiom: pasisodindavo vieną klasėje ir žemindavo : 'esi nevykėlė, negabi, nieko nepasieksi, tokių kaip tu niekas nekenčia, ir kaip tokios gimsta." JI buvo padariusi slapta  įrašą, kad patikėčiau, jog taip būna. Niekam nesiskundėme,  ramiai tai priėmėme kaip visos klasės patyčių prevenciją, kaip sutrikusios asmenybės iškrovas ir nukenksminimą. Mat ta  vargšė moteris su sužalota psichika  buvo gera direktorės draugė. Abi su dukra  supratome, kad  geriau  tegu ji frustruotas libidines energijas,  asm kompleksus dėl nenusisekusios menininkės ir sumauto gyvenimo išlieja ant lyderės,  tvirtos morališkai  mergaitės, negu  žaloja, žlugdo silpnesnį vaiką.         

Nepritariu jūsų poelgiui  panašiose situacijose. Na ,demaskavote mokytojos  melą, parodėte viešai klaidas.  Kibote  į atlapus lyg pardavėjai, kuri blogai aptarnavo. Manote, kad tai ją pakeis? Jokiu būdu, tik padarys abuoją, nepakančią jūsų vaikui . Juk mokytoja -  viso labo stresų iškamuotas žmogus.Brandžių  pavyzdingų, etaloninių asmenybių pedagogų tarpe lygiai toks pat mažas procentas, kaip ir kitose specialybėse. Pakeičia -žmoniški pokalbiai su meile,  abipusiu susirūpinimu dėl bendros  klasės gerovės, motiniški prašymai. IŠMINTINGA motinos nuovoka, o ne isteriški reikalavimai, be išmąstytų pasekmių.

Reikėjo be emocijų pasitarti su sūnumi, ką panašiais atvejais turėtų daryti pats, be jūsų tarpininkavimo, į ką išmokti vyriškai nekreipti dėmesio. Reikėjo įsigilinti į situaciją, kiek joje būta vaikiško išdykavimo, kiek piktybiškumo, rasti konstruktyviai  OBJEKTYVŲ sprendimą kartu su direktore, klasės auklėtoja.O nulėkėte akis išdegusi, tuo pačiu pažemindama sūnų  prieš jo grupę.

     Mes visi turim personalinę atmintį. Jūsų sūnus mokyklą,mokytojus, bendraklasius prisimins  visą gyvenimą kaip šiltus, artimus, globėjiškus  žmones, kaip šeimą suformavusią jo etiką,  tautinę pasaulėžiūrą  Bandymai jį supriešinti su mokyklos aplinka tik atitolins  nuo vaiko, jis įgus  nuslėpti ir gražiausius mokyklos įvykius.« AtgalAnkstesnis | Sekantis