Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2014-05-13)
Laba diena,Saule,norėčiau jūsų patarimo dėl draugės sūnaus.Problema ta,kad susikalbėt neįmanoma,mokslai nusivažiavo,pradėjo rūkyti,jokio susidomėjimo kažkuo,ateitis neaiški.Jis dabar devintokas,nežino ką toliau daryt-ar eit į dešimtą klasę ar dabar po devintos klasės eiti į proftechninę mokyklą.Dvylika klasių matosi nebaigs,nes jokio noro mokytis nėra,išskyrus kompiuterį(prie kurio leidžia visą laiką).Jokie patarimai,prašymai,ašaros ar barimai nepadeda,jis tarytum negirdi ir gyvena savame pasaulyje.Tėvams baisu,nes nežino ką daryt.Prašau patarkit ar jam likt gimnazijoje ar eit į prof.mokyklą?Tiesa-gal vertėtų nuvest pas psichologą,nes jis ir pats prašosi,bėda tik ta,kad pas mus miestelyje nelabai jų rasi.Ačiū. Asta

Atsakymas (2014-05-14)

Eiti į proftechninę mokyklą, profiliuotis link elektromechanikos, telekomunikacijų. Paauglio atsiribojimas - tėvo  netinkamo elgesio su juo  atspindys. NOrs būtent tėvą sūnus labiausiai myli, su juo ryšys jam svarbiausias, juo labiausiai pasitiki,  dėmesio ir  meilės laukia. Nauja tėvystė - tai  ne  žodiniai pamokslai laužant bizūną ar vytelę, o pirmiausia - jausmai, glaudūs emociniai santykiai, bendros vakarienės, bendri vyriški amatai.

Kone balsu rėkiu tekstuose - kalbėkitės, raskite laiko bendravimui su vaikais,  atsiplėškite nuo TV, prievarta  raskite langų užimtose dienotvarkėse tiesiog parymoti, apkabinti paauglį,  pabūti ramiai šalia jo, PASIKALBĖTI,  apie bet ką, kad tik būtų ryšys. Kitaip kontaktas prarandamas negrįžtamai. Vaikai tampa svetimi amžiams, nes  nesukūrė santykių, neužmezgė emocinio ryšio su tėvais. Šiuo metu vaikinukas išgyvena laikiną depresiją ( nėra įgimta). Pikas, kai gali impulsyviai ką nors negero sau  ar kitiems padaryti - vasara, liepa.  Kažkokie  vyksta  grupių lyderių gąsdinimai, konfliktai, į kuriuos ir jis įveliamas. Psichologas būtinas, ir kuo skubiau. Gerai, kad berniukas sutinka, ieško  vidinių problemų patikėtinio. Idealu, jei vyktų abu su tėvu, ne su mama.

Kai nėra noro, tai ir patekti pas specialistą sunku. Išsireikalaujate nukreipimo  iš šeimos gydytojo , užsirašote pas geriausią ir nuvykstate sutartu laiku. Lietuvoje, mano asm. nuomone ( iš patirties)   stipriausi šeimos, paauglių  psichologai - Kaune. Vilniškių kritinė masė pataikauja tėvams, jų padėčiai.     

Sakykite, o kas meninių polinkių, žingeidžiam, bendraujančiam , kolektyvistui, muzikaliam  vaikui gali būti įdomu  dabartinėje LT provincijoje? Formalios mokyklos programos? Na tikrai, ne. Daržų ravėjimas? Fotelio trynimas prie kolūkietiškos lietuvių TV? Plastmasiniai, dirbtiniai jaunimo radijo stočių bajeriai? Bažnyčios babyčių poteriai?   Nėra klubų, muzikos mokyklų, sporto salių,  kultūros centrų, aktyvios bendruomeninės  ir humanitarinės veiklos, verstinės įperkamos literatūros. Nėra bendrų žygių ir stovyklų socializacijai, kuri  savaiminė, aktyvi didmiesčiuose . KOmpo žaidimuose bent kažkoks veiksmas, dinamika, jaunatviško adrenalino dozės. Natūralu, kad  veiklus  hormoninis vaikas nuo dusinančios rutinos ir  naujų įspūdžių  stygiaus depresuoja. « AtgalAnkstesnis | Sekantis