Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2014-05-19)
Sveiki, Saule, gal jūs galėtumėt man pagelbėt. Pastaruosius pusę metų nebe esu tikras dėl savo specialybės, esu trečiakursis psichologijos studentas. Jau nuo mokyklos laikų siejau savo gyvenimą su psichologiją, o pastaruoju metu pradėjo kirbėti mintys ar čia tikrai mano pašaukimas, ar čia mano vieta, ar tai yra tai ką norėčiau veikti visą gyvenimą ir iš ko pragyventi, į ką sudėti visas viltis bei jėgas. Jei taip tai ar greitai baigsis mano abejonės ir ateis minčių praskaidrėjimas bei tada kokį magistrą rinktis sveikatos ar organizacinės psi, o jei ne tai į kokią kryptį orientuotis, kokią profesiją rinktis? Labai Ačiū, Saule. T.

Atsakymas (2014-05-19)

Pernai-šiemet - padidintų krūvių laikas, kai reikalavimai - tiek išoriniai, tiek asmeniniai - ant kritinės pajėgumų ribos, kai sudėtingiausius gyvenimo rebusus tenka spręsti dažniau, nei kitiems, nėra kaip atsipalaiduoti. Ir kirviai dėstytojai laužia įsikalti žinias, kurios yra šviesmečiais pasenusios, kaip istorinis sukalkėjęs balastas. IKi 2015 rudens laikykitės griežtai suplanuotos prioritetinės dienotvarkės, reitinguokite kontaktus - taip reikalų slėgis sumažės.

Be abejo, psichologas!Ar pastebėjote, kad nuo mažens prie jūsų glaudžiasi, gauna savaiminę psichoterapiją visi,  traumuoti konservatyviose ar "tironiškos hiperkontrolės" šeimose, augę be tėvų globos? Būti psichologu jums diktuoja  ir diktuos pati  realybė, nepriklausomai nuo jūsų išsilavinimo ir gautų teorinių žinių.         

Magistrantūra - psichologija, ne organizacinė. Būtų tikslinga - klinikinė, bet  abejonių kelia jos vadovė D.Gailienė. Paskaitau jos vertinimų viešumoje -nedovanotinas atotrūkis nuo realaus gyvenimo, nuo visuomenės raidos ir poreikių, taigi ir programos, tikėtina, ten bus "atitinkamai šviežios ". 

 Siūlyčiau tiesioginį darbą sieti su tiriamaja, eksperimentine psichologija, su mokslu, daryti ir akademinę karjerą, pasisemti patirties užsieniuose, rengti  ateityje temines tarptautines konferencijas, daryti revoliucijas metoduose. Profo psichologo vietoje negalėčiau ramiai miegoti, kai kaime kone kas mėnesį pasikaria paauglys. Juk tai - nacionalinė katastrofa, bet visi sulindę kaip stručiai į smėlį, padejuoja ir nutyla.         « AtgalAnkstesnis | Sekantis