Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2018-08-21)
Laba diena, Saule. Vyras neteko darbo. Turbūt nereikia pasakoti, kad virš 40-ties LT darbo rinkoje nepageidaujami ir nurašomi į seneliukus. Taigi, teks ieškotis darbo svetur... Kur didesnė galimybė pasisekti: UK, Norvegijoj ar verčiau likti LT? Nuoširdžiai dėkoju ir linkiu sėkmės. E E

Atsakymas (2018-08-21)

Išsakote  5 metų senumo ir dar senesnius stereotipus. Apsidairykite aplink, darbo rinka esmingai psikeitė.Per emigraciją nukraujavusioje Lietuvoje akivaizdi kadrų krizė daugumoje sričių, išskyrus  valstybinę tarnybą, kur seni išmetami, kad užleistų vietą jauniems partinių ar politinių  giminaičiams , ir išskyrus privatų verslą, kurį stumia į priekį jaunų vadybininkų "mėsa" ar žaliasnapių kaimietukų ambicijos bei gražios  svajonės  greičiau atsistoti ant kojų ir tapti nepriklausomais nuo tėvų, patiems save išlaikyti. Konsultuoju verslininkus parenkant kadrus. Pastaraisiais metais jie kreipiasi  dėl potencialių darbuotojų su tragiškais lūzerių horoskopais. Klausiu - iš kur tokius traukia? Jie bėdavoja, kad nėra iš ko rinktiis, griebia studentus, derinasi prie jų reikalavimų O daugmaž gabesnį kadrą kaipmat pervilioja konkurentai.

Nežinau, kaip Kaune, bet Vilniuje darbo rinkoje paklausūs ir pensijinio amžiaus. Paslaugų sferoje jau įgudau talkinti jiems, nes gaila kai virš 70 seneliai pamainos gale vos pajuda kasoje , prie vairo, kai virš 70 metu puiki specialistė medikė dėl amžiaus prisnūsta. Gi skaitėt statistiką,jog vidurinis mokytojų amžius - virš 50. Gi matot, kokios žilagalvių  brigados pluša statybose ir prie kelių. 40 metų negeriantis , sveikas ir  su patirtimi - jau daug kur laukiamas išskėstomis rankomis. 

Šį rudenį ir visus 2019 m vyks pasaulinė ekonomikos ir pardavimų  krizė. Iš dalies  ją inspiruoja atskirtys ir skurdo visuomenių kritinė masė,  socialinės rūpybos sisteminės  klaidos ( pabėgėlių išlaikymas), internetinė prekyba ( keblu aprangos tinklams atsilaikyti prieš aliexpress frontalų vartotojų šturmą, prieš  tiesioginius pirkimus iš gamintojų ), bitkoinai, net - ekologinės idėjos. Vis daugiau žmonių  principingai nusiteikia saugoti gamtą, taigi kuo mažiau vartoti perteklinių daiktų. 

Taigi įžvalgūs verslininkai mažina kaštus, orientuojasi į vietos  vartotojo poreikius. Šuns metais  daugiau moterys prarasdavo darbus, išeidavo dėl šeimos ir asm.  aplinklybių iš ilgalaikių darboviečių. O Kiaulės metais analoginiai  procesai ( išėjimai iš darbų į privatų verslą , mirtinos ligos) labiau palies vyrišką giminę. 

Darbo praradimas bet kokiame amžiuje - unikali proga  pakeisti profesinius orientyrus. Darot didelę klaidą, jog iškart skubinat vyrą kažkur lėkt dėl duonos kąsnio.  Permąstykite prioritetus. Štai auksinė profesija - santechnikas. Beveik Dzeuso rango  Lietuvoje. Šią vasarą turėjau unikalią patirtį maldauti jų paslaugų. Vienas atvirai pasakė: duosi natūra, į tavo kaimą atvažiuosiu.  Neatvažiavo...Įsivaizduoju, kiek vienišų moterų pasirašo tokiems pasiūlymams. Kitas atvyko išsikvėpinęs su sexy marškinėliais, laidė dviprasmes užuominas. Liko nepatenkintas net auksiniu uždarbiu, kitam kartui nepasirodė. 

Jaučiat,kurlink suku? Būdamas santechinku jis ir čia gyvens karališkai. Kam trenktis  pas snobus anglus, kurie reikalaus sutarčių ir kokybės?   Statybų sektoriuje yra ką veikti  ir čia darbštiems.

Nepalankus laikas jam visur Europoje  su darbais iki 2020m, o čia lengvai gaus  paklausiausių darbų ne pagal išsilavinimą lapkritį-gruodį.           « AtgalAnkstesnis | Sekantis