Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2018-08-24)
Sveika Saule,prašau jūsų patarimo dėl darbo,nes jau galvą skauda nuo pletkų.Įstaigoje dirbu labai daug metų,viskas buvo kuo puikiausia,kol neatėjo nauja vadovė,kuri daro pertvarką visoje įstaigoje.Daug žmonių atleidžia,priima kitus.Iš kitų žmonių užgirdau,kad ir mane atleis,kad ieško žmogaus vietoj manęs.Man šokas,visi už nugaros kalba,bet tiesiogiai man nieks nieko nesako.Girdėjau,kad šiais laikais atleisti darbuotoją yra labai lengva,nors nusižengimų jokių neturiu.Tikrai labai neramu.Darbe yra viena žiurkė,kuri gali apkalbėti,prišnekėti bet ką,kad tik įtiktų valdžiai.Labai lauksiu jūsų atsakymo,gal žvaigždės mane nuramins.Ačiū. Aina

Atsakymas (2018-08-24)

Artėjantis  sausio pradžios užtemimas Ožiaragyje ( jo poveikis jau stiprėja) palies jūsų soc. padėtį, karjerą per įslaptintus  vadovų sprendimus.Nebūtinai blogai. Svarbu, kokius palaikysite  santykius su nauja vadove. Turėtumėt ją palaikyti, nepaisydama gautos  užkadrinės informacijos. Kai įmonę apima artėjančių atleidimų panika,prasideda vidinė konkurencija, na psichologinės kovos be taisyklių.Stipresni ima psichologiškai manipuliuoti silpnesniais, priešinti juos su vadovais. Retas vadovas norės pasilikti tą, kuri nežinia ką žino ir nežinia dėl ko piktai purkštauja, nusiteikusi priešiškai. Tokiais atvejais Šauliai lengviausiai išprovokuojami, sukurstomi, nes atvirai ir ugningai puola ginti kolektyvo interesus, netgi pakenkdami sau. Kai koks Šaulys karingai užsipuola  be jokio preteksto, lygioj vietoj, visada stengiuosi įžvelgti, kas jį sukurstė puolimui, kas užgavo jo jautriausią Teisybės stygą? 

Jei pulsite vadovę ir pasiliksite kolektyvo daugumos pusėje, 100 proc už poros mėnesių ji jus atleis kartu su kolektyvo lyderiais ir įtakingiausiais. Jei nepasiduosite provokacijomis, ir , prarijusi psichologinį priešiškumą vadovės jėzuitiškai vadybai, kūrybiškai ir noriai atliksite jos pavedimus, -  išvengsite  atleidimo.Juolab nebus jokio teisinio-administracinio  preteksto prie jūsų prikibti, jei dirbsite iš peties sąžiningai.Jūsų naujos karmos uždaviniai - išmokti galvoti apie pinigus, daryti viską, kad išlaikytumėt gerą  pajamų šaltinį.

Tai didelis iššūkis ir  skausminga krizė - prisitaikyti prie naujo vadovo reikalavimų ir atsiriboti nuo išeinančių kolegų skaudulių ir bėdų. Nagi kapitalizmas - kiekvienas kovoja už save, jei nėra stiprių profsąjungų. Tai nėra teisinga bendražmogiška, bendrabūvio  prasme. Juk kolektyvas susicementavęs, žmonės susisaistę daugiau nei emociniais ryšiais, prisirišę ir net pamilę vieni kitus. O vat ateina hiena mėsininkė ir juos dėl skaičiukų  sukarpo, dalį kaip šiukšles išmeta. Karmine prasme tokia vadovė sau užsiriša  itin kietą mazgelį. 

Jauni vadybininkai  dažnai daro šias  karmines klaidas: pasiskaičiuoja, ir šaltu veidu, ciniškai meta į gatvę vienišas mamas su vaikais, našles, neįgaliuosius. Viena, jei meta šalyje su stipria soc. apsaugos sistema ( UK , Švedija, Olandija, Belgija). Visai kas kita, kai meta puikiai žinodami, koks badmetis gresia išmestiems Lietuvoje, kur pašalpas įstengia prasimušti ragais nagais gebantys išsikaulyti ir prasisukti. Silpnieji ir taikieji čia pasuoja valdiškuose kabinetuose prieš patyčias, vaikymą dėl bereikšmių popieriukų... Karminių klaidų esmė : tas skausmas, kurį suteikei kitam žmogui ( nesvarbu kas jis bebūtų ) būtinai anksčiau ar vėliau tau sugrįš. Sugrįžta dažniau ne vienodomis situacijomis , o per vaikus. Tada staiga šaukiamasi Dievų.  Mat pačiam išties  labai sunku atsekti ryšį tarp karminės pasekmės ir  priežasties - poelgio, kuris įsiūbavo karminę švytuoklę.

Verslas išgyvena pakilimus ir nuopuplius, plečiasi ir susitraukia, žmonės priimami ir atleidžiami. Geras, sąžiningas, padorus  vadovas - tas, kuris elgiasi per atleidimus  žmoniškai, ne vien pagal  įstatymus, vienašališkai pritaikytus darbdaviams, geba gražiai atsisveikinti ir tauriai padėkoti už kiekvieno įnašą į bendrovės sėkmę. Jei vaikai dideli ir išsimokslinę, nepražūsite net ir blogiausiu atveju, kitą darbą susirasite, juk rankas kojas, o svarbiausia - galvą turite.      « AtgalAnkstesnis | Sekantis