Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2018-09-23)
Laba diena. Pastaruosius pusę metų, nerandu ir neranda, kaip suprantu man vietos darbe. Pradedant, kad neturiu kabineto, baigiant, kad anot visų turiu per mažai veiklos, prideda darbo, kuris nesusijęs su mano pareigomis. O dabar žada perkelti kažkokį skyriu... Taip džiaugiausiu darbu, su tokia motyvaciha eidavau, dirbdavau ir kitiems padėdavau, o dabar jaučiuosi tokia nereikalinga, stumdoma vis kažkur, nevertinama. Ir dabar bijau, jau vieną kartą patinkantį darba mečiau dėl to, kad buvau nevertinama, labai gailėjausi, dar patekau į baisią įmonę, kuriuoje su darbuotojais pasielgė nežmoniškai. Ir nežonau ar nuolankiai vis sutikti su visom sąlygom nors jos netenkina, bet labai daug stengiausi grįžti į mėgstamą darba, ar ieškotis darba kitur, nes čia kaip suprantu vietos man nėra, nes tai ten, tai kitur mėto. Darbas, darbo sąlygos man yra labai svarbios, kai darbe viskas gerai, stabilu, atrodo visas gyvenimas puikus. Hmm

Atsakymas (2018-09-23)

Žvaigždėse nesimato jokių išmetimų  darbų pabaigų. Tiesa, nuo liepos iki lapkričio vidurio eina etapas, kai darbe nelabai sekasi, nes esate mobinama šešėlinių grupės lyderių,  užnugariniai asmenys, turintys savų finansinių interesų, priešina su kolegomis. Dėl to gali būti pojūtis nereikalingos, kuri neįsipaišo į kolektyvą.  Spalio vidury bus didžiausia priešprieša su darboviete. Siūlyčiau prakentėti, o nuo lapkričio, kai planetos suteiks pasitikėjimo savimi, kai sugrįš sėkmė, pakovokit už save. 

Yra toks darboviečių tipas, kur vadovai apsiriboja algų mokėjimu, nesiima vadovauti žmonėms, kolektyvui tenka pačiam spręsti vadybines ir organizacines problemas,remtis vien žmogiškais veiksniais, be reglamento. Tuomet naujokai jaučiasi lyg ufonautai , mat visi užimti savais reikalais ir niekas nesiima mentoriauti, nesupažindina naujokų su neformaliomis taisyklėmis, nesuformuluoja užduočių. Tenka organizuotis viską patiems, dažnai net tenka sugalvoti sau  veiklos formatą, kad niekam neužkliūtų  dykas lūkuriavimas - o kada gi duos tas rimtas užduotis.

Jūs priimta ir jums paskirtas atlyginimas. To kol kas pakanka, kad jaustumėtės užtikrintai ir nepanikuotumėt. Atleidimui turi būti rimta priežastis, nepažeiskite drausmės. Stebėdama, kas kuo užsiima, įskirskite, ką pati turėtumėt aktyviai veikti, kad įsipaišytumėt į darbovietės ritmą, taptumėt sava ir reikalinga. Nagi - raskite sau tinkamiausią vietą naujoje šeimoje. Suaugusiųjų pasaulyje reikia pačiai orientuotis, nelaukti, kol kas nors prieis ir už rankos pavedžios. Nesate ir karalienė, kad apie jus kiti šokinėtų. Bendradarbiai turi šeimas, laisvalaikį - jie skuba atidirbti, kad liktų daugiau laiko gyventi. Kai būsite  jiems reikalinga, tai ir stalą duos. Jei būsite labai labai reikalinga ir pradėsite nešti auksinius kiaušinius bendrovės gerovei, gal ir atskirą kabinetą parūpins.

Matau problemą jūsų nenuovokume. Senobiškai įsivaizduojate , kad jumis turi kažkas pasirūpinti. Jau pasirūpino, nes esate įdarbinta. Negi to neužtenka?  Toliau kapstykitės aktyviau jau pati. 

Jei sudėtinga įžvelgti bendrovės sąrangos esmę ir   visumą, klijuokitės prie vadovo ar jo pavaduotojo - jie duos konkretesnių užduočių. Apsidairykite įdėmiau, kas neformalus lyderis? Susidraugaukite su juo, kažkuo pamaloninkite, kad sužinotumėt, ką planuoja vadovai dėl jūsų, kaip greičiau integruotis. 

Pabėgimas - ne išeitis. Augimo kryptis - sumanesnė konkurencija, perprantant aplinkos žaidimo taisykles.

Pažįstu  lyderį, kuris priima po 2 kandidatus į vieną vietą, duoda jiems vieną stalą , vieną telefoną ir vieną automobilį. Etatui paliekamas tas, kuris po bandomojo termino jau vienas naudojasi šiomis priemonėmis, nustūmęs į šoną konkurentą. Kitas atvejis: nėštukė indų plovėja nedalaukė privalomų atostogų, nes privačios kavinės savininkė priėmė  kitą plovėją prie tos pačios plovyklos, kad išstumtų neparankią būsimą mamytę. Nėštukėi neatlaikė nervai kaskart stumdytis prie darbo vietos , ji išėjo iš darbo be atostoginių. Tai toks  žiaurus nereguliuojamo  kapitalizmo veidas, prieš kurį atvirai protestuoja Popiežius Pranciškus. Už savo darbo teises  ir pilietinį  orumą reikia  aktyviai solidariai kovoti. Be pilietinė kovos dar  ne viena visuomenė nepažangėjo, o priešingai - degradavo ar sunyko.i

Gerai save pažįstate : išties esate darbšti, dirbate kūrybiškai, nuoširdžiai, mylite darbą,  nesate darbų kaitaliotoja, galite dirbti vienoj vietoj kad ir visą gyvenimą, gerbiate vadovus, esate mylima žmonių .Tereikia šias puikias duotybes pritaikyti esamai žiaurokai darbo rinkai. Joje vis dar su žmonėmis nesiskaitoma, kaip su gerbiamu ir tausojamu, didžiausios vertės ištekliumi. Tokie oligarchai ,kaip dargis-avulis, vietoj darbo kultūros kėlimo į europinį civilizuotą lygį, skuba medžioti  pigesnius imigrantų kadrus.

Didysis lūžis, susijęs su jūsų pasaulėžiūros, darbo pozicijos, statuso keitimu, įvyks 2020 gruodį. Kol kas čia dar bandykite adaptuotis, išradingai konkuruoti.                   « AtgalAnkstesnis | Sekantis