Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2013-04-24)
Laba diena, šiandien matyta situacija darželio kieme mane sukrėtė ir nežinau, kaip teisingai pasielgti. Aišku, pirmiausia, kaip mama, sureagavau "karštai" nes skriaudžiamas vaikas. Mačiau, kaip dvi mergaitės, pakaitomis, pasitarusios tarpusavyje suduodavo ranka per nugarytę, tai koja spirdavo vienai mergytei. Ši pasisakė auklėtojai, kuri sudrausmino mušeikas. Vos auklėtoja, nuėjo, pastarosios vėl tęsė savo darbą. Nutraukė skriaudžiamai mergaitei skarelę nuo galvos, stumdė. Aišku, ji bandė gintis mesdama smėlio į jų pusę ir kažką sakydama. Mergaitė apsiverkė. Auklėtojos buvo atokiau ir nieko nematė. Laimei, greitai visi vaikai buvo kviečiami į grupę. Sakykite prašau, Saule, kaip man pasielgti teisingai? Negaliu to nutylėti, kai žinau, kad tas mušeikas sutiksiu. Puikiai visas mergaites pažįstu. Mama

Atsakymas (2013-04-27)

Mergaitės elgiasi taip, kaip jų gyvenime - mamos, berniukai - kaip tėčiai. Maži vaikai spontaniškai , atvirai išreiškia tą vidinę puolamą agresiją, kurią tėvai yra išauklėti užslopinti, laikyti savyje. Nereikėtų jų pačiai barti. Drausminimas yra veiksmingas iškart po žalingo veiksmo, kol vaikas jį dar atsimena.  Vėliau - net nesupras apie ką, išmoks veidmaniauti, jums pataikauti , kad nepriekaištautumėt. Pašalinių priešokiniai pabarimai neturi jokio poveikio, jei namuose tos mergaitės nuolat bendrauja su mama, žodžiais ir mintimis ūdančia aplinkinius, burnojančią ant aplinkos.

Vaikų elgesys atvirai rodo, kodėl reikia privalomai mokytis pozityvaus mąstymo. Mat piktos, smurtinės  tėvų mintys virsta indigo sąmonės vaikų veiksmais. Tėvas į šuns dienas virtuvėje nuolat deda premjerą , o sūnus darželinukas, persiėmęs tėvo smurto energijomis, daužo per galvas žaidimų draugams. Mąstykime, ką kalbam  ir net ką galvojam prie vaikų.

Darželyje ir mane pradžioje mušdavo smarkesnė mergaitė. Užsispyriau ten neiti, kategoriškai. Tėvams atsirado laiko pasiaiškinti priežastis.Pakalbėjo su auklėtoja ir... mušeika jau kitą dieną tapo drauge, gynėja, mane globodavo, kad niekas neatimtų deserto, kol svajoju. Turėjom nuostabią auklėtoją, manau, ji rado kūrybinį raktą į situaciją, kažką gražaus sukūrė tai mergaitei, nukreipdama jos kovingumą silpnųjų gynybai.

Negalite kištis į vaikų santykius, esate jiems svetima. Bet turite pasakyti, kas vyksta, skriaudžiamos mergaitės mamai, kad ji padėtų dukrai įveikti gyvenimo slenkstį,  gal net pasiūlyti būdus, kaip sustabdyti smurtą. Lengviausias - gimtadieniai ar bendri vaidinimai, akcijos, kur bendra kūryba suartina, suvienija vaikus , kenčiančius dėl šeimų, aplinkinių susvetimėjimo.« AtgalAnkstesnis | Sekantis