Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2011-09-15)
Labas vakaras, Saule, Susidūriau, tiksliau mūsų šeima susidūrė su gyvenimiška dilema. Esame paprasta lietuviška šeima, su vyru kartu esame beveik devyneri metai, auginame vaikutį. Pastaruosius keletą metų gyvename slegiami nebepakeliamos naštos - kaip ir daugelį šeimų kasdien keliamės su mintimi "Gal jau šiandien bus geriau". Nuolatiniai materialiniai rūpesčiai (turime įsipareigojimų bankui) savaime sukelia begalę kitų - nepasitenkinimą darbu, aplinka, gyvenimu, kasdienius barnius ir t.t. Su vyru sprendžiame bandyti bent laikinai ieškoti išeities kitoje šalyje, greičiausiai Anglijoje. Kaip minėjau, susidūrėme su dilema: mylime savo šalį, norime tikėti ateitimi savo šalyje, bet iš kitos pusės - šeimos santykiai šlyja, gaila vaikučio, nes negalime jam suteikti visko, ko norėtųsi, bijome planuoti antrą vaikutį, nes neišlaikytume dviejų vaikų. Esu sutrikusi, nes pasirinkus kitą šalį reikėtų paminti daug įsitikinimų, vertybių (Lietuvoje dirbu protinį darbą, o ten tektų dirbti paprastą fizinį darbą), taikytis prie kitų žmonių, jų kultūros. O gal nereikia būti taip prisirišus prie savo krašto, natūraliai žiūrėti į šį visuotinį reiškinį - migraciją? Ačiū, kad kantriai išklausote ir atsakote į mūsų klausimus. Pagarbiai, D." Atsiprašau už išsiblaškymą. Ačiū, jei padėsite. D. D.

Atsakymas (2011-09-18)

 

Jūs teisi,prieš  bet kokius didesnius pokyčius, ypač keičiant gyvenamą šalį, pirmiausia reikia susidėlioti vertybes. Jei vertybė - profesinis prestižas, nereikėtų niekur  abiems važiuoti. Protinio  ir vadovaujančio darbo vakansijų, augimo galimybių, niekaip nesusietų su didėjančiu atlygiu, apstu ir Lietuvoje.Ir Lietuvoje galėtumėt puikiai gyventi, jei apskritai neturėtumėt  vertybių ir sąžinės: prisiplakat  agresyviai prie kokios didesnio biudžeto ministerijos ar oligarchų klano, ES fondų lesyklos, rusų dujinės partijos ir it zombis ,su  kurčio privatininko šorais ant akių , tarnaujat, lankstotės  jiems. Vajetau, kokios atsivertų fantastiškos  finansinės ir gerbūvio galimybės, ne prastensės nei USA bankininkams. Vizijose-sapnuose šiuo metu  man akis bado, kaip įvarios grupuotės žarsto-grobsto  valstybės turtą,  bendrų išteklių likučius, ES paskutiniąsias dotacijas. Valkirijų siautuliai, o ne valstybės valdymas.  Kas grąžins skolas, remontuos kelius, statys ligonines, vaikų darželius ir mokyklas? TVF įpratęs smaugti gyventojus per  žiaurius mokesčius, bet , va, Graikija nesileidžia dusinama.  Deja, iš mūsų  bendros masės smulkiųjų ir dirbančiųjų  jau visos iprocentinės -mokestinės sultys lyg išspaustos,kojinės papurtytos. Šiandieninė Graikijos ekonomika - Lietuva ryt-poryt. Mes - ne graikai, protestuoti nesiryšime , tad dauguma, kas turi gerai išlavėjusią  intuiciją, bėga iš čia arba  išvažiuoja aukodamiesi  dėl vaikų, vien dėl  skurdžiai žandarmeriškos švietimos sistemos.

Galima būtų   ir čia taupiai, tvarkingai, su vasariniais uždarbiais  išsisvysčiusių šalių braškynuose, apelsindaržiuose. išgyventi.  Bet vis labiau  slegia bendras  mūsų žmogiškųjų išteklių emocinis fonas., totalus ASTENINIS SINDROMAS, kaip voratinklis apraizgęs viešąjį bendravimą.  Yra  puikus rusų režisierės K. Muratovos filmas  tokiu pavadinimu , ten parodyta, kaip  žmonės komunikuoja tarpusavyje socialinių lūžių periodais.  Analogas nūdienos Lietuvos  - bendravimas tiesioginio eterio laidose (pvz. "Valanda su Rūta), dažnose serviso taškuose ,  prie  prekybos centrų kasų, mokyklose, viešajame transporte. Tai - anomalija, slegia, destabiizuoja emocines pusiausvyras . Bet ...pateisinama ir suprantama. Dauguma paskolinių ir bedarbių šeimų, neturinčių vilties prošvaisčių, - depresuoja, yra smerkiami  net žiniasklaidos,  esą patys      kalti, kad neuždirba(suprask - neprisigrobia, konkurentų neprismaugia?).Ekonomikoje stebuklų nebūna, o  - teisinga  šeimininko ūkiskaita ir žmogiškos, ne arkliškos,darbo sąlygos.Kur nėra    ekonomikos, lieka lozungai ir džunglių įstatymai, palankūs jėgai ir pinigams.

Atvirai: vyro  staigiam užsidegimui keisti šalį iki kitos vasaros nėra palankių aplinkybių, kaip ir jums iki to laiko žvaigždės nelabai  palankios tolimoms kelionėms, kontaktams su užsieniečiais , būsto operacijoms (pirkti-parduoti) .Be to, jūs kaip pora iki 2013 pavasario santykiuose su aplinka esate baikštoki, sentimantalūs, prisirišę prie praeities, aplinkos, vėliau - priešingai, tapsite .kaip pora drąsūs ir savim pasitikintys. Esate šeimos lyderė, Anglija Jums lprielanki šalis. Be to, mokate tvarkytis su finansais, racionaliai taupyti, išgyventumet ant ledo luito:)))niekur nepražūsite . Vyrui bus sunkiau adaptuotis. Pradėkite ruoštis, o pokyčius įgyvendinkite  nuo 2012 vasaros iki 2013 vasaros. Ruoštis - tai surasti, kur gyventi,  būsto sąlygos bene 4 metus bus baisokos, nieko, visi nuo panašių pradeda, prakusit su laiku.

Lietuva - tai  visų pirmą žmonės, šeimų gerovė, papročiai. Anglijoje tautinį vertingąjį paveldą įmanoma išsaugoti, išpuoselėti, perduoti vaikams. Nutautėja greičiausiai  ir negrįžtamai lietuviai, emigravę  į USA ,  Rusiją, Belgiją, Daniją.  Bet ir jų šeimose gali užaugti antrasis Kudirka-IT ar Basanavičius-info:)))  Mūsų Žemė , jos  dvasios pašauks stipriuosius, kai reikės, ne  vietinių politikų šūkiai.« AtgalAnkstesnis | Sekantis