Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2017-08-24)
Laba diena, miela Saule. Norėčiau paklausti dėl savo dukrytės, kuri šiemet baigia 12 klasių, pasirinkimo. Visą laiką buvo įsitikinusi ir ruošėsi toliau gyvenimą sieti su pramogų pasauliu, dirbti su žmonėmis, vesti renginius. Tačiau šią vasarą jai teko dirbti veterinarijos klinikoje, ir ateities planai pasikeitė-norėtų dirbti su gyvūnais, jiems padėti (konkrečiai chirurgijoje). Gyvūnus mylėjo visada, tačiau ar išgalės mokytis, nežinau, nes niekada nebuvo linkusi prie mokslų. Ką jai patartumėte? Ačiū iš anksto. Zita

Atsakymas (2017-08-24)

Kažko apie savo dukrą nesuprantate, gaila. Jos intelektas ir mąstymas - praktinio, ne teorinio  tipo. Jai reikia parodyt, leist padaryt ir pačiupinėt konkretų dalyką, kad jį suprastų, per žemišką apčiuopiamą formą pažintų ir išmoktų.Kas jai tikrai įdomu, pagauna žaibiškai kampą, ir greičiausiai išmoksta, progresuoja. MOkytis iš vadovėlių teorinių dalykų jai išties sudėtinga, dėl to mokyklos popieriniais-teoriniais turiniais nesivargino. Didžioji dalis mūsų aukštųjų  vis dar orientuotos į teorines žinias,neturi stiprių praktinių bazių, kaip, tarkim Olandijos, Belgijos veterinarijos akademijos. Galbūt padėtis jau pasikeitusi? Apie veterinarines programas nieko nežinau, teko susidurti su nuostabiu jaunimu, jau baigusiu veterinariją Vakaruose. Likau sužavėta - visiškai kitoks - etiškas, humaniškas  santykis su gyvūnais, nei sovietiniuose apšnerkštuose, mėsinėjimo fermose, cechuose. IŠsiaiškinkit, gal ir pas mus yra vetakademijos su stipria praktine baze, ne grynai vadovėlinės pakraipos.

Taip, darbas su gyvūnais, jų priežiūra, gydymas, apmokymas   - dukters pašaukimas. Rekomenduočiau darbą su žirgais, ne su smulkiais gyvūnais, ne su šunimis ar katėmis. Yra dresuotojo, prižiūrėtojo specialybės, nebūtinai gydytojo. Nesuprantama, iš kur atsirado pramogų pasaulis? Čia gal paskui jūsų norus, pagal madą  ji nusekė ? Beje, nejaugi  tikrai manote, kad visi dvikojai padarai  ( ypač mūsų 2X2 pramogų pasaulyje) biologiniu išsivystymu, įskaitant moralę ir etiką, yra   pranašesni už kilmingus šunis , žirgus, kates?! Užzombintų cirkininkų laikmetyje žmogui dažnai gyvūnai ir siunčiami, kad iš jų mokytųsi pamatinių žmogiškų bruožų - meilės, ištikimybės, atsidavimo, užuojautos, pasiaukojimo, pozityvių emocijų, meil4s gyvenimui, nesavanaudiškos draugystės.

Jos žvaigždėse yRa tema - mamos, tėvo , giminių pasipriešinimas jos studijoms.Dėl to gali skausmingai ir atsisakyti studijų, nesusiskaičiuoti reikiamų balų, juolab egzaminuose jai nelabai sekasi, nagi atmintis prasta ir mūsų procentų skaičiavimo schemose pasiklysta. Beje, ir aš pasiklysčiau, neišlaikyčiau dabartinių valstybinių.Mat vidujai niekada ,net dėl privalomo  popieriuko neužsiimčiau idiotizmais - privalomu žodžių skaičiavimu. Kažkada į "Laimą" atsisakiau rašyti mėnesio prognozes, kai  pavaduotoja griežTAI ėmė reikalauti, kad mini-tekstukai neviršytų 4 eilučių. Kaip siuvykloje pasijaučiau:ir taip, ir anaip mintį karpai, o vis kokio žodžio uodega išlenda, tai spjoviau - ir netenkinau robotų poreikių.

 Vat lygiai taip pat sunku gali būti pralįsti pro analoginį   valstyb.egzaminų lekalą ir dukrai. Padėkite jai pasiruošti tai inkvizicijai. Kas, jei ne artimiausias žmogus - mama, - turėtų palaikyti gyvenimo kryžkelėse?Mūsų valstybiniai net ne kryžkelė - o intelektinių-kūrybinių jaunų pajėgų žlugdymas. Nagi turit metus įrodyti, ar tikrai mylite dukrą, ar padėsite jai siekti svajonių. Medžiokite studijų galimybes, tempkite per korepetitorius iki reikiamų egzaminų. Pradžia bet kokių studijų jai bus žiauriai sunki, norės vis mesti, o po to, kai susiras draugų ir patikės savimi,patiks. Tad pradiniame etape, pirmais metais irgi užsidegusi neleiskit pabėgti iš studijų distancijos.         « AtgalAnkstesnis | Sekantis