Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2017-09-02)
Sveiki Saule, labai labai tikiuosi, kad mano laiskelis uzkabins Jusu demesi. As pati nemoku lietuviskai, bet mano drauge isvercia daug Jusu atsakymu ir straipsniu. Aciu. Rasau paklausti apie savo broli, kuris jau daug metu serga depresija. Ta depresija (ar kazkas panasaus i ja) prasidejo mazdaug pries penkiolika metu, dar jam bunant paaugliu. Tuo metu tai pasireiske sumazejusiu socialiniu gyvenimu. Mazdaug tuo laiku labai apsirgo ir numire musu mama. Mano brolis po mokyklos nenorejo pradeti jokiu studiju. Vis delto po metu pertraukos pabande stoti, taciau nesekmingai. Musu tetis bande ji ikalbeti mokslams. Po nesekmingo bandymo istoti i universiteta brolis emesi tai vienokio tai kitokio darbo gimtajame mieste (Radom’e), taciau jis nebuvo patenkinas ir nutare isvaziuoti i uzsieni. I Anglija. Pirmiausia metams, viskas tarsi ir normaliai ten buvo, po metu grizo, metus pabuvojo gimtinej, ir isvaziavo vel. Sikart ilgesniam laikui, viskas tarsi klostesi sekmingai, taciau vis tik ne visai (pavyzdziui, atsakydavo i tevo bandymus susisiekti tik pagal nuotaika; savaitgaliais miegodavo vos ne iki vakaro; pamesdavo daug daiktu (marskinius, striuke, telefona)…). Atrodydavo, kad kazkas negerai, paskui ir vel tarsi viskas tvarkoj. Musu tevas bendravo daugiau su broliu nei as. Galu gale viskas baigesi tuo, kad mes su teciu turejome vaziuoti ir parsivezti ji namo i Lenkija. Jau buvo ligonineje su diagnozuota depresija ir tuo metu jau kaip ir nebebuvo kito kelio kaip tik grizti namo. Atrode, kad jis norejo grizti, taciau nieko aktyviai del to nedare, tarsi nebeturejo ne laselio energijos. Nuo tada gyvena su teciu Lenkijoje, Radome. Atsirado ir problema su alkoholiu. Eina pas gydytojus, pasiima israsytus antidepresantus ir anti-alkoholinius preparatus, bet gyvenime nieko nekeicia, jokiu draugu, jokios motyvacijos; arba labai mazai ir labai nereguliariai. As noriu paklausti, kaip jam butu galima padeti, kas viso to priezastis..? Kodel sita busena trunka taip ilgai..? Jis labai kencia, negaledamas suimti gyvenimo i rankas; buna trumpi prasviesejimai, bet tik tiek. Pridedu brolio gimimo duomenis. Kas galetu padeti grazinti ji i gyvenima ? Labai dekojum, jei rasit mums laiko. Labos nakties. Monika Monika

Atsakymas (2017-09-03)

Kitąsyk lai lenkiškai klausia,  2 metus Lenkų institute kursus lankiau, polaisviai susikalbu, paskaitau. 

Jis neturi įgimtos depresijos.Drįsčiau teigti, jog tai per griežto,  rūstaus tėvo auklėjimo pasekmė. Palaužė, nuneigė brolio ambicijas ( o jos - greitakošės, užsidegakuo nors  - ir turi iškart pult, realizuot, kitaip greit praeina noras kažko siekt),  per prikišama kontrole, įtarumu neleido broliui megzti plačių laisvalaikio ryšių, plėtoti  pomėgių, iš ko išsirutuliotų vėliau ir įdomi veikla. Nagi tėvas laužė , apribojo jį pagal savo mąstymą, apsaugodamas nuo pasaulio įvairovės  daug ko neleido , draudė - nei būrelių, nei pramogų, kuriose laisvai socializavosi, pažino gyvenimo skonį jo bendraamžiai. Vaizdžiai tariant - užrakino ryškų paukštį į tamsų narvą. Kas belieka paukščiui - nuleist sparnus ir laukt, kol kas išvaduos. Būtent paauglystėje tai išryškėjo, kai brolis suvokė, jog vienas nepajėgs ištrūkti iš tėvo intensyvios priežiūros, iš provincijos liūno. 

Tėvo nuožmaus auklėjimo vaisiai: broliui  sunku pritapti darbuose, kur visi laisvai komunikuoja, savarankiškai naršo, aplikuoja  darbo rinkose. Dėl nepatogios žvaigždžių dėlionės jam  ir nesiseka tradicinių darbų paieškose, tragiškai, tas varo į neviltį. Darbus jam turėtų padėti surasti laisvalaikio, klubų  draugai,draugiški kolegos,  o jų nelabai turi, nes nesportavo, nelankė būrelių, kuriems turėjo gabumų, neatsidūrė savo veiklos terpėje.

 Lygiai taip nesiseka įsitvirtinti samdomuose darbuose, nes neatlaiko nuožmios konkurencijos, nepritampa prie kolektyvų, jam geriau dirbti savarankiškai, ne juodus, o kūrybinius darbus. Tuomet įsisuka ydingas ratas:meta darbus, lieka namuose  vienas, o buvimas vienam namuose be intensyvios prasmingos veiklos  jam  moment kelia juodą depresiją, nes būtinai  turi su kažkuo nuolat bendrauti, judėti gatvėmis,patirti vis naujų įspūdžių, intensyviai dirbti. Vienas namuose ilgai- absoliučiai netinkama, žalinga  gyvensena,varanti į juodą depresiją. Jau geriau klajotų po pasaulį, vis  pagautų naujų žmonių, įvykių srautas, palankūs vėjai,  nei užsidaręs namuose pasilieka grimzti juodon beprasmybės duobėn  su vidiniais demonais,kurie jį pribaigia.

Jis - kūrybinis žmogus, su ryškiais talentais vizualiai raiškai - karikatūristas, grafikas, grafitistas,  komiksų piešėjas,  modernus dizaineris, videoklipų, plakatų kūrėjas. Galėtų iškilti aukštai į geriausius  reklamos agentūrose,kine, madinguose žurnaluose, televizijoje, pramogų, šou ar grožio industrijoje. Tam nebūtina baigti aukštųjų, pakanka turint tokius ryškius, bet neišlavintus gebėjimus, pralavinti ranką, įgusti komp. programose ir sudalyvauti kūrybinėse atrankose. Taip įsivažiuotų. Jis - didmiesčio žmogus, grįžimas į mažiuką,, provincialų Radomą , vėl pas tėvą jį galutinai sužlugdys. Pakovokite už brolį,  pastūmėkite link naujų horizontų, ištraukite iš gimtų namų ir apskritai iš namų, jis to vertas. Gal per meno terapiją piešdamas savo talentus atras?  

Tegu pasibando į Lodzės kino mokyklą, gi pasaulinio lygio,  pats Lynčas dėsto. Lenkų kinas veržiasi į priešakines pasaulio gretas, brolis galėtų tapti jo aktyvia dalimi, kino gamyboje visada yra poreikis pagalbininkų. Įsitrintų, prasisuktų ir  kaip mat iškiltų, nes tai jo terpė. Ir lenkų animacijos mokykla - ohohoho, su stipriom tradicijom (Valerijanas Borovčikas, Piotras Dumala - gi pasaulinio lygio meistrai)  

Alkoholis,  bereikalingi vaistai ( antidepreaantai) apsnūdimo,apatijos, nusivylimo, izoliacijos  būsenos -  tranzitinio Neptūno kvadratas į jo Saulę, tai laikinos, 2017-2018m temos, klaidinančos ir aplinkinius. Jį vitalizuoja mažytės pergalės ir pagyrimai,komplimentai, o kritika - žudo.Perdaug išdidus, kad prašytų  pagalbos, nepriims  įkyriai peršamomos, kažkaip seseriškai tiesiog įveskit, įstumkit į naujas galimybes.« AtgalAnkstesnis | Sekantis