Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Jūsų klausimas (2009-10-09)
Jums jau buvau rasiusi 558 klausimą. Norėjau pasakyti, kad esu labai dėkinga už patarimus ir, kad išsirinkau stoti i kino režisurą.Tiesa sakant ši specialybė tikrai nebūtų atėjusi man i galva, bet po Jusu atsakymo ir ilgu svarstymų, bei suvokimo, ka tikrai norėciau gyvenime veikti, nutariau pasirinkti studijuoti butent tai.Taigi jau išsiunciau anketa į Angliją,teliko sulaukti atsakymo,bet tikiu viskas bus gerai:)Nejaučiu, kad galečiau save išreikšt Lietuvoj.Èia tokia suvaržyta jaučiuosi.Tad norėjau paklausti Jūsų, ar Anglijoj aš galėsiu atsivert kūrybai ir ar tikrai kita šalis gali paveikti teigiamai žmones?Ar tikrai lietuviai emigrantai gali sėkmę atrasti kitur? Audinga

Atsakymas (2009-10-09)

Viskas, kas susiję su žmogaus pasirinkimu, labai individualu. Kiekvienas žmogus – išskirtinis. Per kiekvieną iš mūsų Visata mėgina iš naujo atrasti save. Kas yra „sėkmė“?  Kas per mitas? Vienam sėkmė – draugų pasiekimai, kitam – laminga meilė. Tau ji – pripažinimas profesijoje. Jei esi oligarcho, mafijozio ar seimo turtuolio giminaitė, be rūpesčių prasisiektum ir čia, net nesuprastum,  ko kiti emigruoja. Baigėsi laikai , kai vienime sekėsi, kitiems - ne. Už savo tikslus, už svajones  žmogus dabar pats turi pakovoti, išsiplėšdamas iš jam netinkamos terpės, išsivaduodamas iš savo paties mitų ir įsivaizdavimų, iš bendros nuomonės.      

Anglijoje studijų programos nuolat atnaujinamos, yra neatsiejamos nuo praktikos. Ten tu realiai išmoksi naujausių technologijų, pabendrausi su gyvais kino kūrėjais. Kinas – internacionali profesija. Ta šalis tau asmeniškai labai patiks, atrasi  mielą širdžiai terpę, daug  gerų draugų (Venera Svarstyklėse, 11 būste) .

Skirtingose šalyse studijos turi pliusų ir minusų. Štai mediciną, teorinę matematiką , socialinę rūpybą ar teologiją   patarčiau studijuoti  tik Lietuvoje. 

Neskatinu emigracijos, klaidingai supratai. Žmonėms reikia valgyti ir  auklėti ateičiai  vaikus. Išgyventi įmanoma ir čia. Ttačiau vargo vaikai, atriboti nuo žinių visuomenės, ateity tesugebės būti kažkieno  parankiniais arkliais, nes nesiorientuos žinių pasaulyje. Liūdna, tačiau dauguma šiųmetinių bedarbių duoną pelnysis artimiausiu metu tik drakoniškai  – plėšdami kąsni vienas iš kito burnų. Ne visi geriečiai nori ir gali tapti  plėšrūnais  Kodėl jie turi čia  kentėti, jei įmanoma užsidirbti kitur?  Užsidirbs ir grįš, jei norės. Tikri gydytojai, mokytojai, žurnalistai pasiliks, nes jaus humanistinę  pareigą net nepritekliuose. 

 

Kiekvieną žmogų kita šalis veikia skirtingai. Juk ne emigruoji, o važiuoji studijuoti kitur, renkiesi geresnę studijų kokybę, atsiveri pasauliui. Kur čia tragedija? Jei abejoji,  nueik į Muzikos Akademiją, pasitrink ten  apleistuose koridoriuose, patyrinėk paskutinio kurso režisūros studentus,  na lyg prisimatuok : „ar norėtum būti tarp šių žmonių?  Ar jų skaiskgiriškai chamiškas bendravimo būdas leistų tau atsiverti šviesiai, humaniškai  kūrybai tarp tų apleistų  sienų?“.  Padaryk tą, kad, susidūrusi su buitiniais nepatogumais Londone, nesumanytum parlėkti atgal.  Pažiūrėk paskutinius liet. kinofilmus.  Štai„Diringas“. Nepasibjaurėjai? Na, tada gal ir Vilniuje  galėtum studijuoti ir kurti panašius „meno“ pūlinius.« AtgalAnkstesnis | Sekantis