Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2015-04-21

Žvaigždės ir Laimė


 

 

 

Žvaigždžių ir laimės santykis

Interviu autorė Ramunė Daugėlienė, žurnalas "Būrėja", 2015 balandis

Laimė įrašyta žvaigždėse?

Kas kitas, jei ne žmogus, žvaigždėse sugebantis išskaityti laimės formules, gali papasakoti apie taip visų trokštamą jauseną? „Apie žmogaus laimę negalima spręsti pagal žmogaus išorinius arba socialinius bruožus. Kiekvienas  žino, kas jam teikia laimę. Aplinkiniams nederėtų trukdyti žmogui būti laimingam. Tuomet laime jis galės dalintis su kitais“, -  įsitikinusi astrologė Saulė Jonaitytė.

Ką galima išskaityti iš žvaigždžių?

Daug ką.Žmonės dažnai astrologiją painioja su religija, būrimais, psichologija, sociologija  ir dėl to patiria  daug nusivylimų. Astrologija nesuteikia psichologinės pagalbos ir nenurodo dievų, kuriais reikia tikėti. Astrologijos pagrindinė paskirtis –prognozuoti ir vadybinti laiką, o ne  pranašauti ar išburti. Iš žvaigždžių galima išskaityti žmogaus potencialą, duotybę. Pagal žvaigždes galima pasakyti, koks gyvensenos būdas yra optimalus konkrečiam žmogui ir dar daug įvairiausių dalykų.  Tačiau daugybė žmonių daug ką jaučia intuityviai, astrologas tas nuojautas tik patvirtina. Ne visiems astrologija reikalinga. Šiuolaikinė  astrologija skirta kūrybinio  mąstymo žmonėms, t.y. tokiems, kurie žinodami savo žvaigždžių scenarijų  galvoja, ką jie su tuo žinojimu nori daryti; paklusti, prieštarauti, išbandyti likimą. Kai žmogus, sužinojęs žvaigždžių prognozę, viską ima ir vykdo paraidžiui, astrologija gali būti žalinga. 

Kaip informacija,  išskaityta iš žvaigždžių, gali paveikti žmogaus likimą?

Tai priklauso tik nuo paties žmogaus, kiek jis yra paveikus. Paveikti likimą juk gali ir įtikėjimas politiku, mediku, parašytu tekstu. Daug kas priklauso nuo žmogaus kritinio mąstymo, intelekto ir paveikumo. 

Teigiate, kad astrologijoje nėra jokių burtų, tačiau paties astrologo intuicija, jo interpretacija turbūt ne ką mažiau svarbi nei astrologiniai skaičiavimai?

Taip yra visose profesijose, ne tik astrologijoje. Astrologijoje kokybiniai darbo šuoliai vyksta kas 9 metus. Šiuolaikinis profesionalumas neatsiejamas nuo įžvalgų, intuicijos, situacijų modeliavimo,vizionieriškumo. Kuo daugiau praktikos, tuo stipriau veikia nuojautos, kai nebegaištama laiko smulkmenoms, iškart koncentruojamasi į esmę. Jei žmogus sėdi ne savo rogėse, pas jį tokių dalykų ir neatsiranda, nes  tai sričiai jis tiesiog neturi  prigimtinių gebėjimų.

Yra tokia frazė „Gimęs po laiminga žvaigžde“. Kaip šiuos žodžius gali iššifruoti astrologas?

Astrologijoje yra terminai- „laimės taškas“. Laimės trikampis, laimės aitvaras, tačiau kalbėkime ne apie tai...

Kartais, pamačius kūdikį,  sakoma:  „Jis gimė su marškinėliai , bus laimingas“.  Žmonės jaučia tokį vaiką, kuris ir pats viduje yra laimingas kaip Buda , ir kitiems skleidžia savo laimę, nes laimė –užkrečiama. Toks vaikas įeina į visuomenės sistemas: mokyklą, kurioje pilna nelaimingų, nuskriaustų žmonių, vėliau- į darbus, kuriuose pilna pavydo, konkurencijos,jo laukia  susipriešinusi, pikta visuomenė. Taip  jo visa laimė nunyksta. Žmogus su laimingiausiomis žvaigždėmis horoskope dažniausiai yra ujamas, nustumiamas, nes jo laimės daug kas negali pakęsti, ji kitus erzina. Laimingų horoskopų savininkai patenka į nelaimes . Kodėl? Aplinka jiems yra priešiška, ji tokių žmonių nepalaiko. Taip dingsta laimė. Patekęs į priešiškai nusiteikusią visuomenę žmogus, kuris gimęs būti laimingu ir dovanoti kitiems laimę,  gęsta kaip žvaigždė. Tai –  didžiulė visuomenių vertybių problema. Kuo žmogus atviresnis, tuo labiau iš jo išsityčiojama. Toks yra santykis tarp žvaigždžių ir žemės. Ir mes tą santykį galime keisti.

Ar pasitaiko tokių žmonių, kai astrologas, žvilgtelėjęs į jo horoskopą, iškart suvokia, kad šio žmogaus kelyje- vien tik žalia šviesoforo šviesa?

Ne. Niekada taip nebuvo ir nebus. Yra vadinamieji „laimingi horoskopai“. Juose žvaigždės sustoja į didelį laimės trikampį,   уra akcentuoti Jupiteris ir Laimės taškas. Kažkada tyrinėjau tokį dvyliktoko horoskopą. Tokiam žmogui visi labai padeda, jis vidumi jaučiasi viskuo patenkintas,nerūpestingas. Vaikinukas nieko nesiekė, jį viskas tenkino, viskas buvo gerai, jo viduje nebuvo jokių įtampų, prieštaravimų, kurie verstų jį tobulėti. Tokie žmonės dažnai taip būna viduje atsipalaidavę, kad juos gana nesunkiai užvaldo  kiti. Tai vadinama astraliniu zombavimu. Laimingos žvaigždės perimamos.Yra žmonių, kuriems nelemta uždirbti daug, bet jie labai nori tų didelių pinigų. Tuomet jie it plėšrūnai užuodžia tokius žvaigždių numylėtus žmones kaip mano minėtas dvyliktokas, kuriam pinigai tiesiog krenta iš visų pusių, jie prisiartina tokį žmogų, psichomanipuliacijomis  „užkabina“  ,užvaldo į jo pasąmonę, įsiskverbia į jo astralinius laukus,  ir jo laimingos žvaigždės pereina tiems, kuriems likimas jų pagailėjo.

Žinoma istorija, kai astrologų pora labai stengėsi, kad jų vaikas gimtų po laiminga žvaigžde, jie išskaičiavo laimės trikampį, kad tik jam viskas sektųsi. Porai gimė vaikas su Dauno sindromu.  Tai nutiko neatsitiktinai, juk žmogus su šiuo sindromu yra pats laimingiausias pasaulyje. Jo žvaigždės būna labai gražiai išsidėstę. Toks žmogus  nesuvokia savo tikrosios situacijos, jis jaučia tėvų meilę. Visada atsiranda žmonės, kurie jį iki galo globoja. Nėra nelaimingų žmonių su Dauno sindromu – jie visi laimingi. Tai ir yra vadinama „žalia šviesa“

Manoma, kad už savo laimę kartais reikia ir pakovoti. Tačiau jei žvaigždėse įrašyta, kad laimės nėra, tuomet ar verta už ją  kovoti?

Žvaigždėse nėra įrašyta, kad laimės nėra. Yra Laimės Taškas, lotyniška – Pars Fortunae. Žymiai lengviau kentėti, nei susikurti laimę. Bet tai labiau ne astrologijos, bet asmenybės ugdymo ir psichologijos sritis. Tam, kad žmogus jaustųsi laimingas, jis turi stengtis. Visų pirma stengtis pozityviai mąstyti,  kasdien atkartoti gerumo būsenas, atsiriboti nuo negatyvių dalykų, tikėti savo laime, savo šviesia ateitimi – tai vadinama darbu su savimi. Pasaulis tampa vis žiauresnis, todėl reikia labai didelių pastangų, kad žmogus atsilaikytų, išlaikytų vidinės palaimos ir šviesaus tikėjimo būsenas.Ir laimę, ir ateitį lemia mūsų  mintys. Mūsų dienų paradoksas: žmonės, kuriems iš tikrųjų yra sunku, dažnai būna laimingesni už tuos, kurie turi viską. Mat pirmieji labiau vertina savo dieną, sveikatą, bendravimą su artimaisiais nei tie,kurie turi viską. Žmonės nebesistebi, išgirdę , jog pasikorė viską turėjęs turtuolis.

Ar yra laimingesnių ir mažiau laimingų zodiako ženklų?

Laimingiausiu zodiako ženklu yra laikomas Šaulys . Šauliai visame kame dažniausiai ieško optimizmo, šviesos,vilties. Jie visiškai nenori glintis į tamsiąsias gyvenimo puses, jie jų nepriima. Antras pagal laimingumą – Žuvų ženklas, nes Žuvys visą pasaulį mitologizuoja, t.y. jos nepriima žiaurios realybės, todėl apie pasaulį sukuria savo filosofiją arba pasaką. Visa krikščionybės mitologija yra Žuvų ++ archetipo++ sukurtas mitas. Jei kažkas įvyko gero – Žuvų ++archetipe aiškinama,++ kad tai padarė angelai, jei kažkas nubaudė –tai velnių darbas. Taip ir išlieka laimės pojūtis, nes realybė uždangstoma pasaka. Mažiau laimingi yra Skorpionai. Jie visą laiką tiria: o kas yra už ribos? O kas slepiasi už šypsenos? O kas yra už fasado? Toks nepatiklumas neleidžia patirti atsipalaidavimo, tikrosios laimės būsenos. Todėl kartais Skorpionas jaučiasi laimingas , kai jis įrodo, kad jo įtarimai pasitvirtina ir jam pavyksta rasti kažką blogo kituose. Bet tai natūralu, nes vienas iš Skorpiono dvasinių uždavinių- demaskuoti blogį žmonėse. Tokia skorpioniškos „laimės“ būsena yra sunkiai suvokiama Šauliams.

Ką manote apie žmones, kurie svarbius gyvenimo įvykius ( pvz. vestuves, kartais- vaiko gimimą, naujo verslo pradžią ar pan.) bando įtalpinti į „gražią“ datą, pvz. 2005 m. 05 mėn. 05 d. arba 2007 m. 07 mėn. 07 d. ir pan.?

Žmonės įpratę garbinti skaičius, žodį. Nors žodis kuo toliau, tuo labiau įgyja skirtingas reikšmes. Jausmas yra bendras. Mes kituose atpažįstame kažkada patirtas savo jausmines būsenas, bendrus išgyvenimus  Pvz.mama netekusi vaiko, moteris, kuriai gimė ilgai lauktas vaikas, visada supras ir atjaus kitą mamą. O žodžiais jos gali ir  nesusišnekėti. Lygiai taip pat ir skaičiai. Skaičių garbinimas yra  praeities  kultūrų dalis. Juk buvo bandoma visą pasaulį paaiškinti per skaičius. Matematika vis dar kažkodėl mokslų karalienė . Skaičių magija neturi nieko bendro su žvaigždėmis. Paėmus labai gražią datą, pvz.: 2012 m. 12 mėn. 12 d. – data, kurią, pasak Majų kalendoriaus turėjo būti pasaulio pabaiga. Tačiau tą dieną žvaigždės nerodė absoliučiai nieko ypatingo. Viena iš sektų zombinimo technologijų  - manipuliuoti  kolektyvine pasąmone per  sudievintus skaičius. Žmonės žaidžia skaičiais. Tegul žaidžia. Vieni tiki kortomis, kiti-skaičiais, visi turi visišką tikėjimų laisvę.

Ar tėvai gali lemti savo vaiko laimę?

Manau, kad tik tėvai ir gali lemti vaiko laimę. Visų pirma sukurdami jam laimingą vaikystę, t.y. darydami viską, kad vaikas būtų džiaugsmingas, ne vien  užkrautas daiktais.Gimdytojai kuria laimę išnaudodami savo kūrybingumą, apsaugodami mažylį nuo aplinkos negatyvo, ypatingai parinkdami  informaciją. Vaikui reikia kurti pasaką ir kuo vėliau jis susiduria su tikrovės žiaurumais, tuo labiau jo psichika būna užgrūdinta.  Žymi poetė Marina Cvetajeva yra pasakiusi „Lepinkite, darykite laimingus savo vaikus, nes nežinia, kas jų laukia gyvenime. Ypatingai svarbu, kad  iki 7 metų vaikas patirtų kuo daugiau laimės. O kokia vaiko laimė? Kai gera šeimoje, kai tėtis myli mamą, kai visi yra kartu, kai nustebina naujas  žaidimas  ar ilgai laukta dovana. Tos laimės dalijimosi tradicijos, kurias sukuria tėvai, bus atkartotos jų  vaiko šeimoje. Žodžiais vaiko neįmanoma išmokyti būti laimingu. Tėvai tai gali padaryti tik rodydami asmeninį pavyzdį. Net ir turint kebliausią  horoskopą,  labai stipriai mylintys vaiką tėvai savo mažylio duotybes pajaučia ir auklėdami intuityviai ugdo atžalos teigiamus bruožus. Taip kupiną prieštaravimų vaiko horoskopą gimdytojai „perprogramuoja“, harmonizuoja. Vaiko gyvenimas tampa kryptingesnis , nuoseklesnis. Jei žmogus pajaučia, kad likimas jam nemeta „lengvų kelių‘, jis pats pradeda dirbti su savimi. Žmogus, kurio sąmoningumas auga, harmonizuoja savo žvaigždes. Jis valdo savo horoskopą,  valdo  ryšį tegul ir su nesėkmingomis žvaigždėmis.

Ar kūrybiškai mąstantis bei gyvenantis žmogus yra laimingesnis už paprasčiau, konkrečiau gyvenantį žmogų? 

Kūrybiškai mąstantys žmonės galbūt laimės turi mažiau, nes kuo mažiau mąstoma, gilinamasi į situacijas, tuo dažniau galima džiaugtis labai paprastais dalykais. Iš žmonių su Dauno sindromu mokomės laimės- jie visada laimingi. Daugiausiai laimės patiriama vaikystėje. Kai laimės trūksta, pats paprasčiausias būdas- mintimis sugrįžti į vaikystę, į savo laimingiausias dienas, pasisemti iš jų pozityvios energijos. Juk vaikystėje nerūpėjo probemos. Tiesiog buvo galima džiaugtis, kad yra mama, tėtis, kad esi tu. Vaikas dar nežino, kad pasaulis gali būti baisus, jo pečių dar neslegia atsakomybės. Vaikai laimingi, nes nepastebi  tamsių pusių. Viena iš suaugusių užduočių- sukurti vaikams laimingą, nerūpestingą vaikystę.

Vaikams, kurių artimuosius išsiveda mirtis, kartais sakoma, kad kai žmogus miršta, danguje įsižiebia nauja žvaigždė.  Ką manote apie tai ?

Visos kultūros remiasi mitologija. Mitologija žmogui padeda susitaikyti su realybe, išlaikyti žmogiškumą. Manau, kad reikia dar pridurti, jog kai geras žmogus miršta , danguje įsižiebia žvaigždė. Žvaigždes suvokiame kaip kažką gero, angeliško. Tame yra gili prasmė. Juk miręs žmogus pereina į nematerialų būvį ir Žemės lauke jis pasilieka kaip energetinis darinys- dvasia. Jei tai buvo geras, stiprus žmogus, švietė kitiems, jo buvimas ir pomirtiniame gyvenime skleis šviesą, kaip žvaigždė. Juk mūsų mirę artimieji yra tikrieji mūsų angelai. Jie visada yra šalia. Žvaigždės įvaizdžiu vaikui tarsi pasakoma, kad miręs artimasis stengsis dėl čia likusių žmonių šviesdamas kaip žvaigždė, nemari dvasia. Ir blogi žmonės lieka Žemės lauke, vaikai apie juos irgi turi žinoti. Tik \juos vadiname demonais. Negali piktai gyvenęs žmogus  staiga tapti šviesuliu. Šis mitas yra gražus tuo, kad vaiką nuo mažumės tarsi pakylėja. Juk visa, kas gera, kyla į viršų. Stiebiasi link saulės, dangaus, žvaigždžių.