Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2016-12-14

Kaip pasitikti 2017-uosius

Pagal Kinų liaudies tradicinį Kalendorių 2017 metai vadinami  Raudonojo Ugninio Gaidžio.

Tie, kas giliau išmano šiuolaikinę astrologiją, žino, jog Jupiteris Svarstyklėse, plėtojantis Gaidžio metų  energijas ir aplinkybes,  jau yra Svarstyklėse nuo 2016/09/10, tad  simbolinis   ugninis Gaidys  jau šeimininkauja Žemėje nuo praėjusio rudens ir kels sąmyšius bei skelbs triukšmingus pareiškimus iki 2017/10/10.

Tiek Naujųjų sutikime, tiek visose  metų šventėse savaime išpildoma Žvaigždžių režisūra tuo atveju, jei žmogus seka tradicijomis ne aklai, ne paraidžiui, ne pagal vienodą reglamentą, o klausydamas savo širdies,dovanoja šventę artimiesiems iš geriausių paskatų. Sekdami vieningos Visatos pajautomis ir nuojautomis, persismelkiame Laiko dvasia, pajuntame harmoniją su visuminiais reiškiniais,  gamtiškai  ir ekologišką prisideriname  prie Visatos virsmų ir ciklų, tampame jos organine dalimi, Dievo gaida ir dermingu akordu.     

Kaip sutikti

Šiųmetinės šventės – su protesto  ir gaidele, triukšmingai. Kažkas norės būti ten, kur neleidžia mama, arba kur neįleidžia dress-kodas bei piniginė. Kiekvienas veršis švęsti savaip, nesusitaręs ir nesusiderinęs.  Smagiau atšvęs  laisvi ir nesusiporavę, turintys draugų būrį. Visoms poroms grupiniai šventimai taps iššūkiu – mat šalia jų  rėš sparną koks  nematytas-negirdėtas romantiškas  gaidys ar  aistringa laisva višta, lygioj vietos atsiras meilės trikampiai. Laisvūnams nė motais bus nei  poros  įžadai, nei tabu, nei apsauginiai žiedai, nei šeiminės vertybės.  Visuose uždaruose vakarėliuose pešis  sparnuočiai iš pavydo ar libido. Tiems, kas vengia smurto ir pažeminimų, akibrokštų ir stresų,  nerekomenduojamas šventimas uždaruose klubuose, uždarose vakarėliuose ar  privačių namų plotuose. Lietuvių liaudės pasakaitė apie gaidelio išmuštą akelę kaip niekad tinka  ir naujametei, ir visoms kitų metų šventėms, vakarėliams, pokyliams.   

 Nusiteikite ekspromtui  ar laisvam  įvykių džiazui.Palikit pasirengimą  paskutinei dienai, net paskutinei akimirkai , be jokių išankstinių suplanavimų. Kaip išeis – taip ir gerai! Kas šaus į galvą  prabudus gruodžio 31d ryte – liuks!  Kuo paprasčiau ir be didesnių išlaidų!Atsiliepkit strimgalviais  į netikėčiausią draugo pakvietimą. Paskutinę minutę galite  sužinoti staigmeną arba gauti karštą  pasiūlymą, kuris radikaliai apvers  ankstesnius planus. Sąlyga: visiškas neformatas ir nestandartas, net  laukinis akibrokštas, kūlvirsčiai, kuo originaliau ir net ekstremaliau -  taip, kaip niekada anksčiau nesate sutikę.  Stilius - karštai ir greitai, be sąlyginumų,  

Tarkime: prabėgti krosą   ar maratoną su visa šeima  ar bendraklasiais, kaimynais  miesto gatvėmis. Išsiruošti į miško žygį, į safarį, į vienos dienos  pažintinę ekskursiją. Eiti, važiuoti ant automobilio stogo ( kol Skvernelis nemato),  stovyniuoti kieme ar lauke,bėgti ir šokti laukinių indėnų , waka-waka ar savo kūrybos šokį  nepažįstamoje, naujoje erdvėje ar tiesiog kieme, miesto gatvėje  . Būtinai – atsistojus,  pasistiebus,pašokus, stačiomis, pakėlus akis į dangų, užvertus galvą (it gaidžiai) į ką nors aukštybėse -į fejerverkus, į  droną, su džiaugsmu – į saliutus, su neapykanta -  į Putino  monstrų bombonešius virš kritusio už laisvę  sirų Alepo...  į draugo išmanųjį, į mylimo  žmogaus veidą, į iškalbingo Mokytojo ar pašnekovo burną, nuoširdžiai  įsistebeilijus į išmanaus -planšetės-televizoriaus ekraną, naudojimo instrukciją,  atvėrus akis naujam kino filmui, įkišus galvą į naujausią romaną,į  negirdėto autoriaus autobiografiją, į naujo dalyko vadovėlį.  Pakėlus taurę  dar neuždraustų sulčių į šalia stovinčio sveikatą.Nagi tiesiog iškišus galvą pro langą į lauką  - atverkit  akis kuo plačiau naujiems įspūdžiams ir... surikit kokį padrąsinantį šūkį, priesaiką SAU, ne Kitiems.   

Turi atsirasti nuostaba, atradimo džiaugsmas, kažkas visiškai naujo, ekperimentinio ir atrakcingo,  įvykti cirkas, uždegantis  širdį ir protą, atsirasti  bendraminčiai draugai šalia.  Asm. pavyzdys : nusitaikiau sutikti naujuosius  Minsko cirke ( deja,  pavėlavau prisijungti prie grupės dėl nebegaliojančio paso ).Užtat  naujumo ,šviežių emocijų suteiks, bus staigmena  naujoji draugė – akitos kalytė Arta , kurią parsivešim prieš Kalėdas. Ji dovanos  mūsų šeimai atradimo emocijas , naują pažintį, o kaimynams –  naujametį lojimo stresą.  Tikiuosi, ji suartins, o ne supriešins kaimynus.iNaujos pažintys, atvypęs iš nuostabos žandikaulis  – šventės privalomas atributas.    

    Šventės įvaizdis – entuziastingai kažkur žygiuojantis, trimituojantis,  atlapaširdis  žmogus su  šventiniu deglu, žibintu, bengališka ugnimi  ar net vėliavėle rankose. Jo visiškai  blaivos akys spindi užsidegimu ir noru susipažinti, bendrauti,kažką įdomaus pasakyti. Lygiai toks maištininkas,koks lituanistas Marius iš "Laisvės gimnacijos".

Sėkmės  ženklas - sutikti   vieną A.Tapiną ar kokį garsų rašytoją, publicistą, žinomą veidą iš  ekranų, pamatyti krintančią žvaigždę danguje ar sutikti klasioką,  sulaukti kaimyno, mokytojo žinutės, išgirsti giesmę ar trimito garsą. 

 Kur sutikti

Geriausia -  teisog gatvėjear kieme,  lauke, kelyje, treke, trasoje, take,  transporto stotelėje, kaimynų kieme, automobilyje ar traukinyje, būryje kažkur einančių,  važiuojančių ar šokančių . Užsienyje , toli nuo namų.  Pas kaimynus, pas brolį ar sesę. Mokykloje, klasėje, dideliame pažįstamų name, cirke, atrakcionų parke. Pagal žvaigždes – šiltuose kraštuose, kruize, ant vandenyno kranto. Pigiau – tegu ir šaltyje, bet kuo šilčiau  apsirengus, kai kūną šildo karšta širdis. Šventės dvasia  šįsyk įkaitina  kūną, užvirina kraują , suteikia sveikatingą dozę aistros ar adrenalino.

Tinka – jojant ant žirgų aplink dvarą.Lakstant  dažasvydžio  salėje ar taikantis į taikinį šaudykloje,  žvanginant viduramžių ginklais prie viduramžių bokšto, riedant riedžiais ar dviračiu, čiuožiant slidėmis ar rogutėmis  Tevynės takais ar atrakcionų parko trasomis.  

 

 Stalas

Šį kartą – jokio  specialaus  vaišių stalo. Mat susėdus užstalėn būriu prie gausių patiekalų – kaip mat, lygioje vietoje  kils  seni konfliktai, įvairios įtampos tarp skirtingų kartų  ir skirtingų tikėjimų, ugningos gaidžių  peštynės, kimbant į atlapus „ kas tu – Tomilino ir Gretos valstietis, ar Gentvilo-Ašmonaitės liberalas???.  Tu už Putiną ar kaip visi masonai- liberastai prieš Vanagaitės mūsiškius, prieš Rembo –Moscow- kazachioooook?? Jei tu  ne už mus  – kaip vošiu į....“ Vat kažkas panašaus  bus supriešinama,išrėkiama, staipysis prieš veidą u kardais ir rankų mojavimais, apsižodžiavimais  lydės didesnę  ir brangesnę užstalę, įsiaudrinusius ir prailgusius pokalbius.

Šventės devizas: DAUGIAU VEIKSMO – MAŽIAU ŽODŽIŲ ir MAISTO.... Prie užsitęsusio ir apkrauto stalo šventės nuotaika bus sugadinta ilgam, o konfliktų pasekmės gali jaustis ir kelis dešimtmečius. Jei nenorit persipykti ir ilgam užsikrėsti negatyvo, depresijų   bacila – neapsikraukit kulinarinėm prievolėm,  neprislėkit ir neužšaldykit  šventės dvasios industrine  maisto ruoša. Tebūnie saikinga , lakoniška duoklė  tradicijoms:  privalomas vienas akademinis, klasikinis patiekalas protėviams atminti, giminės papročiams įprasminti. Na  - ką ten kadaise  ruošė proprosenelė ar kaip ten klasikai  etnologai vadovėliuose prisakė?Atsiverčiam D.Dundulienę, pasiklausom G.Kadžytės, išsirenkam vieną privalomą – ir atsižymim dėl giminės tradicijų ir šaknų stiprybės. 

Dėl užsakyto iš anksto stalo restorane ar kavinėje gali kilti slogių konfliktų: arba atneš ne tą, ką žadėjo, ar vėluos, ar maistas pasenęs, ar banko kortelė stringa. Na kam gadinti šventės nuotaikas užstrigimais, virškinimo sunkumais ar teroristų atakomis svetur ? Primygtinai rekomenduoju apsieiti be viešo maitinimo, nebent restorane ar  kavinėje susirinks draugai, klasiokai, ten vyks  dinaminiai šokiai,bus vaikštoma aukštyn kojom ar stogais,  galima bus  vsiaip laisvai judėti.  

Šiemet Gaidys per Karbauskį  viešai paskelbė – jokio  stipraus alkoholio! Žvaigždės  tik šiemet  ir tik dėl šio draudimo sutinka. JOKIŲ stiprių alkoholinių gėrimų!!!!!! Kodėl taip griežtai? Mat  Ugninio Gaidžio metais stiprus alkoholis veikia  kaip šaltas ginklas – paspartina greitą  mirtį, sugriauna karjeras ir reputacijas, prišaukia didžiules baudas, pažadina žmoguje žvėrį, griovėją, išlaisvina demonišką agresiją. Ten kur bus  stipraus alkoholio –įvyks baisumų, traumų ir šaudynių-peštynių. Nedraudžiama, nieko blogo  – naminis ar silpnas vynas, alus. Labai gerai – simbolinė taurė šampano. Žolė,  bet kokie narkotikai  irgi šiemet veiks kaip  stiprūs migdomieji,realiai grasinantys ir amžinu miegu, kuris vadinasi  – mirtisJ))).Net kava šiemet nerekomenduotina, nes veiks kaip antidopingas, slopinantis natūraliai pakylėtas, ugnines  šventines energijas.     

 Tiems, kieno vaizduotė niekaip neišneša šventės be  senamadiško tūnojimo prie lėkščių,rekomendacijos: daugiau silkės, žuvies, marinatų ir raugintų daržovių ( ooo, kepti rauginti kopūstai su džiovintais grybais) ,aštrių garnyrų, adžikos tipo prieskonių, o mažiau kepinių ir saldumynų, saldėsių ( išvis be jų!). Saldžiam stalui – kartus šokoladas, džiovinti vaisiai. Jokių riebių, nusaldytų  tortų! Vietoj jų –   kuo originalesni  lengvi ir saldžiarūgščiai  konservuotų ar šaldytų vaisių, jogurtų pyragai. Kur matėt apsirijusį Gaidį ar vištą? Vaikšto ir palesa tą , ką randa  pakeliui.  Sėklos ir grūdai – į temą. Dėl viso pikto pasikonsultuokit su Rudaminos paukštyno darbuotojais – kuo ten lesina vištas? Paukštiena nerekomenduotina,  gaidžiai įsižeis.      

         Stalo talismanai: kokia nors relikvija ar vertingiausio paveldo dalis.Džiovintų gėlių puokštė, relikvinė vaza, vaikystės žaislas-talismanas, pliušinis meškinas, su kuriuo miegota ir raudota. Ypatingai vertinga SKULPTŪRĖLĖ, keramikos   meno dirbinys, medžio drožinys, pinti  šiaudų sodai palubėje. Būtinai senobiniai, paveldėti iš prosenelių , antikvariniai indai , tegu ir medinis bliūdas su mediniu šaukštu, relikvinė senut senutėlė, iš skrynios ar lombardo ištraukta, promočiutės siuvinėta ar iš tremties  parvežta staltiesė.  Svarbu atkartoti seniausias stalo puošybos tradicijas – kaip pas senelius. Vieniems tai bus krištolo grafinai, kitiems – moliniai ąsočiai ant medinio, šviežiai  nuskobto stalo. Neužmirškit prieš valgį pagerbti  visus giminės mirusius, šiemet mirusius tautos didžiavyrius.

Kaip talismanas gali būti – duonos kepalas iš  tėvų namų,dailus akmuo iš gimtos pakrantės, pajūrio, paežerės, dėžutė su smėliu iš gimto sodžiaus , nuo tėvelių kapų.    

Namų puošyba

Standartinė, kaip visada, kaip įprasta, kaip pas visus, kaip priimta. Išsitraukite viską,  ką jau  seniausiai turite naujų metų puošybos skrynelėje. Akcentai – daug daug šviesos, spindesio, didelės žvakidės  ir bangų formos ilgos, blizgios  girliandos.Vyraujančios spalvos – rausva, aukso, smėlio. Svarbiausia, kad namuose būtų šilta, netgi karšta kaip Kanaruose. Dėl ponto ir vardan šventės dvasios  talismanu gali tarpti įvairios palmės ir egzotiniai augalai  - ir juos tinka papuošti  aukso  ar mediniais arkliukais, inkarėliais, žibintais.   

Moterų apranga

Moterys  šįsyk turi šokiruoti, pritrenkti ekstrymais, originalumu. Nieko nereikia derinti, kuo keistesni deriniai - tuo stipresnis bus įspūdis.  Geriau originali, nerta-megzta-persiųtą ( tegu šleivai-kreivai) rankų darbo suknutė ar nutįsęs savadarbis megztinis  iš vilnos ar natūralaus pluošto, nei masinis  brendas ar Gariūnų standartas. Apranga turi būti vienetinė, išskirtinė, PIRMĄSYK  vilkima,  jokiu būdu ne serijinė. Kažkas paprasto ir ryškaus, su laukinės aistros gaidele ir metalo blizgesiu. Geriau kelnės,  vyriško kirpimo kostiumai  su baikerių, karine atributika ar sportine atributika,  etniniais ornamentais.

Suknelė – trumpa lyg mokyklinukės ar  vyriškų marškinių ilgio, ilga bet su gilia iškirpte. Moterų aprangoje kažkaip turi atsispindėti jos interesai. Rožių mylėtoja gali rožę išsiuvinėti bent ant rankinės, ar ištatuiruoti ant silikoninių lūpų,  o mokytoja – išsiuvinėti savo dalyko elementą ar emblemą  bent simboliškai. Svarbu, kad drabužis būtų kuo paprastesnis, laisvesnis, nevaržytų judesių, nustebintų rankų darbo ar etnografinėmis detalėmis, močiutės nėriniais, AUTORINIU VIENETINIU DIZAINU. Šiltas ir patogus. Tarsi moteris užsuko į šventę atsiplėšusi nuo savo kasdienės  veiklos, dar net prakaito darbinio nenusibraukė nuo kaktos.  Spalvos: ryškiai raudona, šilta kurpanugario kailio,  varinė, visi atspalviai  geltonos,  taip pat metalo ir plieno blizgesio imitacija. Antispalva: juoda ( juoda višta visada  ir visur blogas ženklas).   Sveikintini įvairūs asimetriniai iškarpymai – liaudiškai tariant , keistos  skylės  ir atsilapojimai drabužyje netikėčiausiose vietose.Tinka - apnuoginti ar išryškinti raudonais marginimais blauzdas.   

Pagrindinį dėmesį reikėtų skirti ne drabužiui , o galvai. Gaidys liepia vištoms  pašiaušti skiauteres, išsiskirti iš būrio kuo ryškesniu makiažu ar kuo įspūdingesniu intelektu, asmenine iniciatyva, originalumu, talentu, iškalba. Kitaip jis jų nepastebės pro primerktas iš puikybės akeles. Gerai – kuo stipriau pabrėžtos akys, kad žvilgsnis pakirstų iš pirmo karto  kaip Ksenos kardas, išryškintos raudonos lūpos, blizgūs šešėliai.  Plaukus tinka dažyti kuo ryškiau,kone neoninėmis spalvomis. Nors geriausia -  natūrali plaukų spalva, jie palaidi, netvarkingai iškarpyti,  suvelti viršugalvyje, susukti originaliu kuoduku, perverti japonų šukuosenų virbalais, išskusti kaip pankių. Moters veidas ir galva turi apstulbinti, net šokiruoti. Jei ji daug dažėsi, per šventę lai pasirodo be veido uždangalų. Jei buvo paprasta lyg lauko gėlė, lai nustebina  iššaukiančiu veido dizainu.

 Gerai-  ištapytas kūnas ( body art) , atidengtos laikinos ar pomirtinės tatuiruotės, prikabinėta ir privarstyta į visas galvos skyles  varinių ar metalo gelžgalių. Papuošalai – seni, mylimi, relikviniai, retro, kuo daugiau, su mistikos ar  meilės prisiminimų aura.

Avalynė – elegantiška, aukštakulniai ar brendiniai bateliai su padailinimais ir palakavimais.

Rankų nagų lakas –  šviežio ir sukepusio kraujo atspalviai,neoninės  lazerinės spalvos, juoda, žalia, bordo.

Kvapai – sintetiniai, egzotiniai, mišrūs,  eksperimentiniai, iš naujų kolekcijų, dar niekam nežinomi. Arba – tie, kuriais kvėpinotės mokyklos laikais, patys pirmieji, kuriuos kažkada išbandėte. Kvapas turi būti  stiprus , rėžiantis uoslę, atkreipiantis visų dėmesį,  grubokas. Tinka kvėpintis natūraliais aliejais, turinčiais stiprų organinį kvapą , tarkim – argano, alyvmedžių, lavandų . Tinka įvairių  techninių alyvų kvapas – aviacinio kuro,  šviežio benzino.  Į tema – Egipto  kvapų esencijos. Arba – natūralus , gaivus , biologinis  švarios moters kūno ( ne prakaito) kvapas.  

 Vyrų apranga

Jei moterys per  visas Gaidžio metų šventes  stebins iniciatyvomis ir keistenybėmis, vyrai – priešingai –neturėtų išsikirti iš minios,  o pasidabinti  kuo labiau užsimaskavę ir paslėpę , užsidangstę  kūną keliais sluoksniais. Patraukia paslaptis, romantika..Apranga – kaip daugumos , pagal bendrą susitarimą ir papročius. Tokia, kokia  įprasta rengtis vyro veiklos aplinkoje ar kaip liepia mama,draugė ar  žmona, kaip jai gražiau. Blogiausiu atveju, galima išsiversti su tautiniu kostiumu. Svarbu, kad apranga niekuo neužkliūtų aplinkai, bet ir būtų itin  meniška,  vaizdinga, su pagražinimais ,suderintų spalvų,  šiek tiek puošni,bohemiška,  retro stiliaus, kaip senais laikais ar iš pasakų iliustracijų. Puiku  - kaklaraištis,smokingas, angliško stiliaus eilutė  ar šilkinės kojinės ,kokiomis puikavosi diedukas dipukas. Arba - klumpės, kuriomis trepsėjo senelis prie žagrės. Arba -kerziniai aulinukai, įprasti kolchoznikams.

Jei senelis vilkėjo savanorio milinę, jos imitacijos irgi tiks. Madingos –  sutanos, su baltomis apykaklėmis ar baltais angelų sparnais. Į temą – įvairios kaukės ir mitinių ar   herojų kostiumai iš mylimų kino filmų, Statkevičiaus stiliaus  pasaulinių madų imitacijos ar plagiatai . Kad pažiūrėjus į vyrą, subanguotų marios prisiminimų, tarsi jį kažkada seniai seniai jau buvote kažkur matę, tarsi jis kažką  primena .

Sveikintini vyrai-undinai, iš baseinų , su irklais ir su plaukmenimis , mūsų naujo divyrio SIMONO BILIO garbei . Jis – naujametis pavyzdys ir gyvas, jaunas  tautos dvasios ir talentų liudijimas, jog ir be baseinų (uždarytų ir sunaikintų su Didžiojo Brolio  kerštinga pagalba) Lietuva GALI BŪTI TARP  PASAULIO ČEMPIONŲ.

Vyrų šukuosena  - ilgi plaukai, surištos uodegėlės, su šlapiu efektu,  arba retro.

Batai – primygtinai švarūs, nesuplyšę ir išblizginti, bet kuklūs, patogūs.

Vyrų kvapas – mistiškas,  nostalgiškas ,su smilkalų gaidele, retro, grąžinantis į praeities svajas ir laimes.  

 Dovanos

Gaidžio metai – išskirtinių  dovanų metai. Per dovanas išreiškiam ne tik vertybinį santykį su žmogumi , bet ir užmezgam tvaresnį ryšį su tais, ką mylim ir  aukštai vertinam. Tačiau  šiemet žvaigždžių išsidėstymas yra tiek nepalankus dovanojimams , jog išsirinkti gerą dovaną pavyks tik išties mylintiems ir  moterims. Toms, kurios turi stiprią intuiciją , geba įsijausti, įspėti slėpinginiausius kitų norus. Daugeliu atveju dovanos  netiks, vėluos ir taps nesutarimų, nesantaikos, net ilgalaikių konfliktų  priežastimi, sugadins ilgam gerus santykius su kažkuo. 

Teisinga – išsiklausinėti iš anksto , ko gi nori tas, kam dovanojat. Jei abejojat, dovanokit užtikrintai pinigus, kad pats nusipirktų, ką panorės. Pagal žvaigždes geriausia dovana – raktai nuo išsvajoto buto, valtis, burlaivis, žemės sklypas,  bilietai nuvykti bent trumpam  į gimtinę, namų akvariumas ar židinys . Tokia prabanga , žinoma, neeiliniams. O mums, eiliniams, tiks viskas, ką galima ilgam įkurdinti namie – solidžios, klasikinės, akademinės  dovanos namams lyg iš OTTO katalogų. Tarkime, chalatas ar  šilko patalynė,  antikvarinis porceliano servizas, vertingas paveikslas, didelė vaza. Atsakymas  neužtruks,ilgiau pamąsčius, ko gi  trūksta iki pilnos laimės  ir patogumo tiems namams, kur gyvena žmogus, kuriam  teiksime dovanas.

Ugningų ir  dvasingų ateinančiųjų:)))

Su meile, Saule :))                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
Pridėti Komentarą

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Ši svetainė – ne smurto zona. Provokatyvus, įžeidžiamas ar skleidžiantis negatyvias žinias bei emocijas komentaras bus be įspėjimo šalinamas, jo autorius – blokuojamas, praras teisę toliau komentuoti. Demokratija – tik su pliuso ženklu! Negalintys suturėti pykčio autorei rašykite tiesiai: sauleastrologe@yahoo.com

Jūsų Vardas
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Įveskite simbolius, iš paveikslėlio