Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2010-03-16

Apie NT kainas Lietuvoje

Apie NT kainas Lietuvos rinkoje

Straipsnis skirtas paprastiems žmonėms, dvejojantiems dėl NT pasirikimo LIETUVOJE (ne kitose, rinkose, ten galioja kiti ciklai) .

Atskiriu: BÛSTO KAINA ir jo PELNINGUMAS, kaip ilgalaikės investicijos.

Šios prognozės tema: būsto pirkimo-pardavimo kaina (o ne ilgalaikis pelningumas ar jo vertės).

Nuo 1994 iki 2009 būsto kainos Lietuvoje buvo maksimaliai didžiausios ir nevaržomame kilime 248 metų cikle J))).

NT agentams, svajojantiems, kad jos ir vėl sugrįš prie 2002 ar 2007 metų lygio, siūlau pasinaudoti krionikos naujausiomis technologijomis ir užsišaldyti, na, tarkim iki 2043 m, kai lobs tie, kas turi  NT  sąsajas su vandens  natūraliais ar dirbtiniais telkiniais, su vandens trasomis ir uostais Analoginės kaip iki 2009 m kainos,  žinoma,  įmanomos sandoryje tarp pardavėjo ir pirkėjo, kurių sąmonė irgi vis dar užšalo, sustingo ties 2007 metų milijoninėm sumom už kartonkes rubikoninės sostinės vidury. Stiprių įtaigų pardavėjai ar pirkėjai irgi kelia-leidžia ir reguliuos kainas individualiai pagal savo norus... bet... yra bendri procesai, apie juos rašau.

 

Realiai nuo 2009 iki 2024 būsto kainos Lietuvoje kis labai lėtai, nelanksčiai, o pardavimai –mainai judės labai sunkiai, išsitęs laike, staigių didėjimo šuolių ir kritimų nenusimato. Priežastys, kurios lems poslinkius, kis kas 3 metus, nesiplėsiu jas vardindama. Labiau perkant bus paisoma būsto ilgaamžiškumo, patvarumo, išliekamosios, paveldimosios vertės, senų problemų ir skaudžios patirties, ryžtamasi parduoti ar pirkti turint labai didelių santaupų, stabilų ilgalaikį biznį-rėmėją ar kažkieno mirties, gyvenimo katastrofos (profesijos, soc. padėties žlugimas) atvejais .

2012/11 – 2015/01 NT turto pardavimai stagnuos, apmirs, kainos ,kris iki žemiausio lygio ir bus griežtai reguliuojamos- nustatomos pirkėjų ar teisininkų. 30 metų cikle jos bus žemiausios, skaičiuojant nuo 2009 metų.

Būsto kainų kilimas vyksta, NT pardavimai auga:

 

1)2009/kalėdos -2010 balandis (užsienyje lietuvių juodadarbiai ar kitokie emigrantai perka, ) tikėdamiesi stebuklo ir vedami nostalgijos, suklaidinti), perkama bet kas, kas atitinka pirkėjo lūkesčių-nusivylimų- svajonių paketą J)))))

 

2) 2011/05- 2012/06 ( investuoja , kainas užkelia politikai ir finansinis elitas , iš paskos seka ūkininkai-vadybininkai , mėgdžiojantys valdžios elgesį ir nepaisantys savo ind. poreikių ir ateities garantų )

3) 2015/07 – 2016/09 ( mass-medija vėl pučia burbulą, kainas didina kelių ir komunikacijų infrakstruktūros plėtra arba, prie)

 

ir t.t.

 

NT kainas ir pardavimus 2009-2010 muša šeimų nemokumas, statybininkų dempinginiai karai ir bankrotai, vietinės valdžios-partijų-klanų  karai ir nelankstūs įstatymai

 

2010 vasarą ir 2011 pirmą pusmetį kainos ir pardavimai ryškiai kris dėl valdžios kaitos ir valdymo krizių visų įmanomų hierarchijų-vertikalių lygmenyse.

 

Visais laikais būsto kainos Lietuvoje buvo ir bus skausmingos kažkuriai iš sandorio pusių (pirkėjui ar pardavėjui), kainų ribos, lyginant su kitomis šalimis, svyruoja ir svyruos  tarp kraštutinumų – arba perbrangu, ar perpigu ir tai niekaip nesusiję su valiutų kursu, bendra ekonomikos padėtimi, realiu mokumu ar to periodo realia būsto verte.

2010/03/16 , ačiū Aušrai už idėją J)))