Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2009-08-18

Lietuviško elito astroformulė

 

 

Saturno ingresija į Svarstyklių ženklą nuo šio spalio iki 2013 m

visame pasaulyje iškels vertybių, vertinimo kriterijų , elitiškumo klausimus. Numotum sau į žurnalo „Žmonės“ tuštybę, tačiau gaila augančių vaikų . Indigo-sąmonės vaikai kaip veidrodžiai tiek elgesiu, tiek interesais atspindi visuomenės iškeltas dirbtines ir tikrąsias žvaigždes, taip vadinamus VIP‘us ar „celebričius“.  (žr apie Saturną Svarstyklėse http://www.horoskopas.lt/index.php?id=770)

 

 

Net kryptingas, vertybinis, humanistinis, socializuotas ir pažangus tėvų auklėjimas vargiai bepermuš populiarėjančių vaikų fan klubų , darančių kultą iš ryškių žmonių, į kuriuos norėtų jie lygiuotis. Nejaugi nieko nekaso, psichologų ar mamų nejaudina , kai būriai mergaičių medžioja Mijos , Zvonkės ar Pareigytės autografus? Nejaugi tų vaikų tėvams vis vien, kad jų dukros bus copy-paste vulgarioms bebalsėms blondinėms?

 

Archetipiškai Lietuvių elitas (kaip ir politika) formuojasi pagal Tauro energijų principus. Tauras , pirmiausia, - pinigai. Taigi, pirmu numeriu į mūsų elitą patenka tie, kas turi pinigų arba bent jau turi prie jų stabilų priėjimą . Bankininkai, pardavėjai, maisto ir drabužių gamintojai ir šiaip kitokios sočiai gyvenančios ir stabiliai melžiamos karvės (beje, ar atkrepėte dėmesį, kad elito ponioms dabartinėje visuomenės mitologijoje visada priešpastatoma Maksimos pardavėja? : ))) .Gaila, kad bankininkai – per seni, vakarėliuose nesužibės, o gražuoliukai ilgaplaukiai bankų klierkai dar nepriaugo iki valdybose įsitaisiusių „ storų kapšų“. Alaus daryklos ar pieno bendrovės generalinis, konservų fabrikų valdytojai , sūrininkų, dešrininkų vaikai ir vaikaičiai . Šio elito pavardžių ieškokite „Stiliuje“ ar „Žmonėse“

 

Tauro energetika neatsiejama nuo maisto, nuo peno - materialaus arba dvasinio. Bilietas į elitą greit gaunamas atidarius kokį restoraną su kitoniškais, bet puikios kokybės patiekalais ar vyninę. Įdomu tai, kad pakanka na pusmečio geros virtuvės, tačiau vieta elite ubus užtikrinta amžiams. Mat liet elitas itin stabili grupuotė – patekai, ir rupšnoji sau dėmesį. Pinigai baigėsi? Tampi stiliste ar mados namų savininke. Na dar būtinai uždainuoji ar muzikuoji, vėliau pasidarai kūno korekcijos operaciją, dar vėliau veri papuošalus ar pradedi konservuoti agurkus, o į gyvenimo galą privalu parašyti didelį romaną . Galima ir be šito sunkaus darbelio – keisti lovos objektus, kaip Agnė Jagelavičiūtė. Keiti ir keiti kol pasensti . tik revoliucija ar žemės drebėjimas gali iš to elito išfuginti.

 

Tauras – neatsiejamas nuo fiziologinių kūno poreikių. Elitiniuose renginiuose apstu masažistų, kirpėjų, kosmetologų, stilistų, plastinių chirurgų, dantistų, pirtininkų . Tauro Venera diktuoja ne aukštąjį elegantiškąjį stilių, o konkretų pasiuvimą, medžiagas, konstrukcijas, išpildymą. Dėl ko J.Statkevičius čia prie elito pritaps tol , kol pats su adata baksnos pinigingojo elito ponių drapanas Užtat siuvėjai ir kriaučiai, skrybėlininkai ir batų siuvėjai, drabužių pardavėjai (M.Gelažnikas), modelių agentūrų vadovės, siuvimo cechų organizatoriai ( J.Žilėnienė ar A.Bunikienė) , savo amato geriausi meistrai , o ne grožio dizaineriai, - Lietuvoje visada puikuosis ant elito pjedestalo. Vos tik koks dizaineris praktikas dingsta iš žiniasklaidos viršelių, vadinasi, pas jį jau nevaikšto konkrečiam primatavimui ponios. O ponių ir ponų kūnų dislokacijas ir jų piniginės storį lietuvių žurnalistai užuodžia akimojuJ))) Ir štai elite jau turim tvarkingus turtingų kūnų puoselėtojus - Petruškevičių ar kokį Rimdžių.

 

Pagal Tauro principus kūną metodiškai ir neformaliai aptarnauja, prižiūri ne tik minėti, profesionalai, bet ir tiesiog prie jo itin priartinti , jį glostantys ir myluojantys asmenys. Štai dėl ko į lietuviškojo elito padanges lengva patekti patapus kokio turčiaus ar jau esamo elito nario, žymaus žmogaus nuolatiniu lovos draugu ar drauge. Na kas ta elito pažiba Veronika Kastujeva? Atspėjote, ex-turčiaus žmona. Matyt, jau nebus elite , nes neaišku kaip ten su tuo jos stabiliu finansiniu įmilžiu.

Širdies ir lovos draugių būriai lietuviškajame elite kinta itin dažnai, kaip ir elito pristatomi šeimos nariai (Taure – egzaltuotas Mėnulis)

 

Tauras – ir šiaip natūraliai gražūs, dailiai nuaugę, faktūriniai žmonės, žemiško grožio etalonai,. kaip, tarkim, Gražina Baikštytė, Liepa Kiauleikytė, Rusytė ar Aistė Jasaitytė, kurią reikėtų visur kviesti tiesiog už gražias akis ir žavėtis , nes va kokie žmonės gimsta iš lietuvių genetinio paveldoJ)))

Tauras – tai stiprūs raumenys, kūno jėga (V.Alekna V.Savickis). Arba natūralai – išsiplikinantys viešai pareikalautas kūno dalis.

 

Tauras siejamas su dainavimu, vokalu. Lietuviškajame elite daug vokalistų, scenos dainininkų, operos solistų, šiaip dainuojančių žmonių. Puiku, kad turim ir žavimės Asmik Grigorian, Vytautu Juozapavičiumi. Bet kodėl yra išgarsinti, įsprausti į visuomenės dėmesio centrą, taigi į elitą – kiti gerklingi piliečiai Minedas, Ostapenko, Karklelis, Katunskytė ir pan?

 

Tauro žmonės – tapytojai, skulptoriai ir kompozitoriai, muzikai, menininkai, kuriantys natūraliomis priemonėmis, išpažįstantys aiškias, natūralias, dideles, žemiškas kūrinių formas. Prigimtiniai talentai . Ar žino jūsų vaikai bent vieną garsų lietuvių dailininką ar kompozitorių? Ar laksto autografų pas juos? Kodėl tik viena Nomeda Marčėnaitė vis sušmėžuoja elite, bet greit sunyksta, nes išmelžiama be saiko , kol virsta nuobodžia medijos karve?

 

Romano autorė čia turi daugiau šanso ateiti į elitą, nei poetas ar satyrikas. Didelių drobių autorius – pranašesnis už subtilių akvarelių talentą. Kažkas turi imtis drąsos ir pradėti piarinti ne siuvėjus-fabrikantus, o vokalo žvaigždes, dailininkus, muzikus, rimtai dirbančius rašytojus. Suprantu, kodėl elito samprata Lietuvoje iškastruota, o pats elitas pripildytas žemiausios rūšies asmenų. Pasikeitus santvarkai, nutrūko liet. žurnalistikos natūrali raida. Armija su mikrafu ar plunksna lakstančių mergaičių ir berniukų, medijos chunveibinai, įsiveržė gaminti visuomenines vertybes be priežiūros, be patyrusių redaktorių ir režisierių nuorodų, kas išteis yra vertinga. .Niekas filadelfijams nesudėliojo vertybinių prioritetų, kad štai yra pasaulinio kino legenda, aktoriaus D.Banionis, ir – na net nežinau, ką jam priešpastatyti iš naujų jaunų kino vardų. Padėjau kryželį ant lietuviško kino, jo nebus, užmirškim, tik holivudiniai arkliai, techninis personalas ir vietiniai statistai. Niekas filadelfijų nepraprusino, jog į renginį kviesti ir tautai piarinti privalu E.Špokaitę ar A.Grigorian, o ne Mią ar Radžį. .

 

Net kepdami naujas žvaigždes, žurnalistai dažnai užduoda joms čia grynai tauriškus klausimus: Ką valgote? Ką darote virtuvėje? Kokios dietos laikotės? Su kuo miegate? Kiek uždirbate? Pas ką kerpatės ir siuvatės? Kokias gėles auginate? Koks garnitūras jūsų svetainėje? Kas jus išlaiko? Ką žinote ir ko norite iš priešingos lyties?

 

Aukštesnio lygio tauriški klausimai, kurių retai jau beužtiksi liet.medijos fabrike: ką mėgstate skaityti? ką darote gamtoje? Kokie jūsų pomėgiai? Ar piešiate? Ar rašote? kas suteikia dvasios ramybę ir gyvenimo atramas? Ar išpažįstate ekologinį gyvenimo būdą? Kaip išsaugote šeimynines vertybes? Ką darote, kad išsaugotųmėt gamtą ? Kas jūsų globotiniai?

 

 

Taupau mergaičių ir berniukų laiką bei gyvenimo energiją, pateikiu formulę, kaip greičiau

patekti į dabartinį lietuviškąjį elitą:

 

Būti turtingu arba būti prie kažkieno pinigų. Turėti gražų, visokeriopai išpuoselėtą kūną ir veidą .Arba natūraliai jausti , kam kada ir kur jį apnuoginti .Turėti savo grožio saloną ar kosmetologijos kliniką. Būti raumeningu ar galiūnu. Dainuoti ar muzikuoti, diriguoti chorui. Būti operos žvaigžde Turėti komfortiškus namus, kur bet kada galit sutaisyti skanėstų arba bent jau gražų sodelį, gėlyną, parodyti ir kitiems savo gerovę. Servizas, indaujos, graži patalynė ir didelė drabužinė – privalomi liet. elito atributai. Mokėti gardžiai gaminti ir puikiai išmanyti virtuves, restoranus, kavines ir kitas vertingos mitybos vieteles, juose nuolat lankytis, pažinoti asmeniškai populiarius restoratorius. Idealu – turėti savo kavinukę. Gražiai, kokybiškai rėdytis. Gaudytis drabužių kainose ir medžiagų kokybėje („brendai“ ar mada, stilius - nesvarbu). Arba turėti aprėdų ar kitokių kūno pakabukų saloną ar parduotuvę . Skirti brylikus nuo stekliaškų, Bosh unitazus nuo lenkiškų ir mintinai mokėti kvepalus, pagal juos atskirti elitiškumo lygį. Tapti maisto, baldų ar drabužių gamintojų šeimos nariais arba pačiais gamintojais. Ûkininkauti ar sodininkauti. Nebūti pasaulinio lygio žvaigžde, nes čia į elitą patenka tik vietinė flora ir fauna.

Teisinga, idealistiška lietuviško elito formulė: natūralūs, vertybiniai, ramūs, šeimyniški žmonės, užsitarnavę savo gerovę sunkiu, atkakliu darbu ar prigimtiniais talentais. Didieji muzikai, kaip P.Geniušas, G. Gedvilaitė, P. Vyšniauskas ir kt. . Didieji vokalistai, kaip V. Noreika, I. Milkevičiūtė . Ir t.t. ir t.t. Laukiu nesulaukiu, kai į jį vėl grįš lietuvių tapytojų žiedas (kaip prieškaryje) , kada vėl  į elitą bus keliami galeristai (dvasios peno gamintojai) , ekologai (žemės puoselėtojai) , gėlių selekcininkai, sodų architektai.

 

 

 

Kol kas mūsų elito žiedynas ir jūsų mažų mergaičių etalonų rinkinėlis, deja deja, yra va toks: http://whatson.delfi.lt/news/people/article.php?id=23616688.

 

 

 

Didžiojoje Britanijoje elito formulė visai kitokia. Ten jį sudaro ryškios , kūrybingos ar kilmingos asmenybės, turinčios išskirtinius veidus arba tiesiog dėmesio ištroškę egocentrikai , pasipūtėliai .

Kinijoje elito astroformulė - dar kitokia.

Tas, tarybinių  laikų, elitas - buvo rusų mentalo kalkė, jo pagrindas buvo filosofai, akademinė profesūra, politinė nomenklatūra, didieji keliautojai, didieji menininkai  ir dvasininkai - kunigai, šventikai.

P.S. Spėju, kad Mantas Petruškevičius turi žydiškų genų, nes beveik 100 proc  intuityviai atspėja į liet.elito astroformulę - jo kviestiniai svečiai, šokolado tematika + drabužių kolekcijos tą įrodo.

http://whatson.delfi.lt/news/people/article.php?id=23881634

Suabejojau dėl raudonu elikto kilimu žengiančios  Nijolės Statkutės - nei dainuoja ar muzikuoja , nei turtinga, nei prie turtingų,nei bankininkė ar ekonomistė,  nei maistą  ar baldus gamina , nei  kažką siuva  ar pardavinėja drabužius, nei gražuolė iš prigimimo.  Drįsčiau teigti, jog tai - A.Jagelavičiūtės archetipinis analogas liet. elite. Koks? Išdėstyta  aukščiau.

2009/08/18 , Gimžiai, Regoro energijų įtakoje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elitas formuoja visuomenės ateities vertybines gaires. Įsižiūrėkite į nūdenios  lietuviškų viršelių personas - susipažinkite, kokiasi penais mis porytdienos kartos, kokias vertybes jos išpažins.

 

Lietuviškojo elito astroformulė