Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2009-02-24

2009 liepos užtemimas ir visuotinis lietuvių liūdesys

2009 m liepos 22 d . įvyks  antrasis metuose Saulės užtemimas Vėžio ženkle, 29 laipsnyje. Saroso serija – 11 S. Cikliškai kiekvieno mūsų , taip pat ir valstybės gyvenime atsikartos 1955, 1973,  1991m. vasarų situacijos. Šįsyk jos  sustiprina jaudulį ir nuogąstavimus dėl artimųjų, nuosavybės ir verčia adaptuotis naujose sąlygose ieškant saugesnės užuovėjos. Naujajame šių situacijų ciklo vingyje turim galimybę veikti sąmoningiau, mat  prieš 18 m. išgyventa panašių situacijų patirtis , tikėtina,  apsaugos nuo tų pačių klaidų.

Vasaros užtemimo diktuojamos situacijos jau įsibėgėjo nuo š.m. sausio 26 d , pasieks piką bei vers daryti lemtingus sprendimus liepos gale  ir  išsibaigs iki 2010 sausio 15d. Primenu, jog užtemimo metu daromi sprendimai tampa lemtingi, nes jų pasekmės įtakoja jūsų gyvenimą tiesiogiai ar nesąmoningai 18 metų bėgyje.

Fataliniai įvykiai ir problemos, susijusios su šeima, gyvenamąja vieta, giminės moterimis, praeities skolomis, kompleksais,  stipriau palies žmones, kurių gimtadieniai išpuola: nuo liepos 13 iki 31 d, nuo balandžio 10 iki 29d (turtas, šeima, praeitis) , nuo spalio 14 iki lapkričio 2 d (tikslai, reputacija, karjera, vadovų problemos ),  nuo sausio 11 iki 29 d. ( konkurencija, vieša nuomonė, santuoka , sutuoktinių problemos).

Meditacija į užtemimo temas-energijas: http://www.youtube.com/watch?v=NVK9drbydG4&feature=related

Australų astrologė Bernadette Brady taip apibūdina 11 Saroso užtemimų tematiką: „Neišvengiama būtinybė daryti reformas. Seni, išmėginti  būdai ir priemonės jau nebeveikia, tenka ieškoti naujų kelių, kaip įveikti užtemimo metu atsiradusias aplinkybes. Ieškant šių kelių  teks išradinėti dviratį, sukurti naujoviškas iškilusių problemų įveikimo priemones. Visos kliūtys, trukdančios pasinaudoti šiomis priemonėmis, bus  griežtai, jėgos metodais ar net tragiškai šalinamos.“

Šios tendencijos išryškės šiemet visų planetos gyventojų buityje ir veikloje, darbo rinkoje. O lietuviams , kaip vienai pagrindinių  migruojančių darbo pajėgų  moderniame pasaulyje, gali tekti tų „kliuvinių ar priemonių“ vaidmuo. Kaip elgsis lietuviai , masiškai netenkantys darbo in UK? Pagal jų  instinktyvų elgesį anglams teks ieškoti naujų sprendimų reguliuojant  savą darbo rinką. Kur plūstels bedarbių lietuvių minia po Kubiliaus mokesčių abrakadabros ? Tose darbo rinkose išils nestandartinės situacijos, kurios irgi  smarkiai įtakos  vietinę darbo rinką.

Nė kiek neabejoju, kad   minios plūstels emigruoti  tam tikromis kryptimis. Mat archetipinė, instinktyvi lietuvio reakcija į sunkumus ir krizes – eiti vogti iš kaimyno (na, gerai jau gerai, pozityvus mąstymas- broliškai pasidalinti su juo žemiškomis gėrybėmis) , žaibiškai lėkti ieškoti laimės užjūriuose, ieškoti  dieviškų stebuklų-ženklų ir daryti iš jų kultą arba , kažko pritrūkus ar prigėrus,  spontaniškai kartis ant pirmos šakos ar lempos.


Užtemimas vyks 29 Vėžio laipsnyje. Simbolinė  (perkeltinė) jo prasmė : „Graikų mūza sveria auksinėmis svarstyklėmis ką tik gimusius dvynukus.“ Taigi,  užtemimo aplinkybėse, kuriose visiems teks ieškoti naujų  būdų ir kelių,  NEABEJOTINAI bus 2 puikios, auksinės  alternatyvios galimybės, iš kurių galite  INTUITYVIAI, klausydami sielos sufleravimo ir žvelgdami giliau,    pasirinkti vieną , sau geriausią.         

 

Prasidėjusio užtemimo energetiką lemia itin  stiprus Mėnulis Vėžio ženkle. Taigi įvykiuose orientuosimės ne savo laisva valia, o emocijomis,  savisaugos instinktu, fobijomis ir  iš jų kylančiomis fantazijomis, buitiniais ir pilvo šaukiniais. Užtemimas itin stipriai veiks lietuvius, afrikiečius, mažų salynų gyventojus, Indijos žmones.Pirminiai taps - šeimos,  giminės, buitiniai poreikiai.  Įsivaizduokim, kaip atrodo iš Kosmoso aukštybių vientisa  lietuvių holograma – žybsintis mūsų visų energijų  jungtinis žiburys, švyturys, jėgainė. Forma primenentis nepiktybinį naviką ar susisukusią spiralę ,  su itin dideliu tankiu, įtakotu perdėm glaudžių emocinių ir šeimyninių ryšių, įsišaknijimo į istoriją  .... į priešingą pusę sukasi lietuvių emigrantų spiralė, tokia pat sutelkta, bet orientuota į priešingus vektorius -  ir vis tik iš Kosmoso aukštybių žiūrint jos matosi kaip vienas darinys, dvi žnyplės-kriauklių geldelės , vos matomas mažytis, vos spingsintis  šviesuliukas didžiųjų tautų-hologramų apsuptyje,  lygiai toks,  kaip  Èiurlionio Karalių pasakoje.

Šio užtemimo metu  lietuviai - ši mažytė, trapi liktarna  - ims karštligiškai, beprotiškai  mirksėti, spazmuoti, rūkti  tarsi  siųsdami į aplinką SOS signalus. Dėl mūsų mentalo ypatybių – PASIDAVIMO MASINËMS EMOCIJOMS ir PANIKAI – pakaks vieno šaukšto alyvos (panikos provokacijos),  kad visi choru, sutartinai , strimgalviais  pasineštų į kokį gelbėtoją ar bėgtų link  kažkieno nurodytos  užuovėjos, krautųsi atsargas, grįžtų į akmens amžių –gyvenimą drėvėse ir soduose.

Gelbėtojo-  Tėvuko  ar Motinėlės – jau paniškai ieškoma. Lansbergis? Grybauskaitė? Gal Basanavičių ar Kudirką prikelt prezidento kampanijai laikinai iš kapų? Nejuokauju, masinė isterija tiek įsisiūbuoja, jog tautiniais zombiais-prisikėlėliais  dauguma , praradusių laikinai kritinį mąstymą,  patikėtų .

Užtemimo periodu mus, kaip bendruomenę, pagaus viena stipri emocija. Kokia ji bus? Priklausys nuo tų, kas stipriausiai  ir įtikinamiausiai manipuliuos mūsų baimėmis,  patriotizmo jausmais, giluminiais lietuviškos psichologijos archetipais : „bijom karo, maro, gaisro ir rusų.“ Kas meistriškiau pamanipuliuos, tenlink  urmu ir nusikreipsime :))) arba paversime bendrą emociją-karpizus-isteriką moteriškais rypavimais (žemiausias lygmuo - moteriškių apkalbomis arba sindromu VBS - Viena Boba Sakė, supermamos patvirtino.)

Štai  tipinis lietuviškos paranojos  pavyzdys, delfi komentaras, tokie dažnės šiemet  :

„O as manau kad po kurio laiko Vilniu ir dali Lietuvos bus galima palyginti su srutu duobe. Jeigu abuoja valdzia leis danams apstatyti visa LT savo kiaulidemis, uztersti visus glimuninius vandenis,dali Baltijos juros paversti negyvaja zona. O kur dar bulbasu atomine elektrine, kuria statys tik 50 km nuo Vilniaus..Prie Ignalinos jau db triakes varles gyvena, o cia dvigubai galingesni monstra pasoneje-tai cia visi vilnieciai su dviem galvom vaikscios.Tik emigruoti beliks.“

Vėžio energijų baimės yra panašios į  archainių siaubo pasakų siužetus: „vaje, vaje, ėjau vienąsyk naktį per kapines, ir mergelė su balta suknia stojosi priešais,  pasibučiavom, apakau, netekau sąmonės, o po to visas mano gyvenimėlis velniui po ratais nudardėjo....“ .  Taigi , kiek leisim išsikeroti savyje šiemet senoms nuoskaudoms, pavydui, kiek įsileisim į save nelaimingų istorijų su baisiom pabaigom, tiek tų baisių pabaigų realybėje ir turėsime.

Stebint tendencijas, vis tik įsivyraus negatyvi , firminė lietuviška emocija – MELANCHOLIJA, t.y. tas  amžinas rūpintojėlių liūdesys, kai sėdim kiekvienas sau ant kelmelio, sielojamės dėl to kas, buvo vakar, bėdavojam,  ieškom  praeityje mistinių ženklų  ir sutapimų , kurie neva galėjo išpranašauti nūdienos  bėdas ( ak, kokie buvom nepastabūs!) . Ir bijome žengti atsakingą žingsnį, išvedantį iš melancholijos į  džiugią , gyvybingą gyvenimo kūrybą. Ne tik patys bijome, bet ir aplinkiniams  neleidžiame to  žingsnio žengti . Lietuviškai pavydu....O gal jam pasiseks, ir kaip tada mes atrodysim jo – laimėjusiojo  – fone? Niekingi lūzeriai?! Na jau ne, geriau prigąsdinkim jį, apraizgykim emociniais voratinkliais („ką , kapelius paliksi?“, „tokį namą pasistatėte, negi negaila atsisakyti?“, „taigi, tokią karjerą padarei, kaip reputacija?“ , „tu gi vaiko laukiesi, sėdėk ir tylėk, Dievą mylėk, kokie čia asmenininai planai ?!“  ) – ir kitokios šeimyninės ‚apsauginės“ mantros, kad tik  patiems netektų pripažinti bailumo ir nenoro imtis  asmeninės atsakomybės  už permainas

Negatyvus žmonių  bendruomenės emocinis fonas  (biolaukas) stipriausiai veikia mažus vaikus (iki 7 m) , hypersensityvias moteris,  jautruolius menininkus, dvasiškai silpnus žmones ir tuos, kas neturi namų,artimųjų. Mažylių  isterikos, ligos, neadekvatus elgesys šiemet bus ir mūsų visų, nesugebančių spinduliuoti , dalintis teigiamomis  emocijomis, ATSAKOMYBË.

Kita  šiųmetinės melancholijos apraiška gali būti vaikiška bravūriška reakcija situacijose, kurioje reikia persigrupuoti ir apsiginti, bet  kausto baimė ar prieraišums,įsišaknijimas į buvusias realijas.  Iš serijos „O mums vis vien, nors bijom mes ir vilko, ir pelėdos, O mums nusišvilpt , nors ir drebam prieš Valinską ir Nausėdą... „, ir kaip Mikės su botagėliais  paaugliškai papliaukšėdami – 150 km greičiu keliais keleliais,su špygomis kišenėse, iki pirmo posūkio.... Kita vaikiška, tipinga Vėžio energijoms, prišginiavimo, slėpimosi kaiute   reakcija: „o manęs nei krizė, nei bedarbystė nepalies, nes esu geras žmogus, visiems padedu ir vaikštau sekmadieniais į bažnyčią"

Kaip apsisaugoti nuo masinės depresijos?  Vienas iš kelių - susitelkti į PIRMAEILES, NEATIDËLIOTINAS asmenines, šeimos, artimųjų problemas, susitvarkyti savo kieme, stipriau įkūrenti namų židinį, arčiau prisileisti tuos, su kuriais galite jaustis saugūs, nuoširdūs  ir ramūs. Emociškai tarsi susikurti mažą geros nuotaikos, šilumos ir švelnumo oazę-koplytėlę, į kurią  laikinai įleidžiami tik savi, gerbiantys  ir  tausojantys išpuoselėtą  mūsų dvasios ramybę, neužgauliojantys, žinantis gerų emocijų vertę. Rasti užsiemimų, kuriuose „dūšia pailsi ir atsigauna“, kur jaučiatės saugūs. Apsišarvuoti  dvasinėmis vertybėmis, jų alchemija irgi bus kaip savigynos skydas nuo aplinkinių problemų emocinio presingo. Atsigęžti į Dievo meilę. Bejos mūsų širdis tėra kalkėjantis akmuo, aklai paklūstantis ribotam neregio protui. Be jos mes  klaidžiojame klystkeliais ir neturime dvasinės regos, atskleidžiančios reiškinių esmę ir prasmę. Be jos mes tesam meistriški libido energijų varinėtojai ir aistrų vergai.

Pasauliniu mastu  šis užtemimas duos darbo rinkos sunykimą ir orientaciją į pigiausią, nekvalifikuotą darbo jėgą,   masinę bedarbystę, kurios mastą lems net ne visuotina  finansinė krizė (ji tebuvo katalizatorius) , o kiekvienos šalies, vietos darbo rinkos įstatymai, papročiai  bei socialinė apsauga (ar žino, ką tai reiškia,  p. Dagys? abejotina...) . Užtemimo energijos skatins skrandžio. virškinimo trakto, moteriškų   ir vaikiškų,  virusinių ligų paūmėjimą, alkoholizmo piką, įvairias fanatizmo, šovinizmo  ir nacionalizmo apraiškas, pažeidžiamiausių  socialinių grupių instinktyvų, nostalgišką  norą grįžti prie senos, geros tvarkos. Nagi, prisipažinkite, giliai širdyje vis stipriau  ilgitės „gerų tarybinių laikų, kur buvo sotu ir saugu“?  Tai irgi  viena iš šio užtemimo apraiškų mūsų sąmonėje.

Individualiame lygmenyje šio užtemimo energetika suaktyvins pavydą, sentimentalumą, konservatyvumą, norą atsitraukti į jau gerai pažįstamas erdves-situacijas, o svarbiausia -  įgimtas fobijas. Žiūrėkite, kur jūsų horoskope Mėnulis, kaip aspektuotas, ką valdo – tai padės suvokti, kokie reiškiniai ir žmonės klibina jūsų baimes. Jas pažinti – tai rasti visraktį į savo praeities klaidas. Neatrakinta, galutinai . nešsiaiškinta, neiškuopta praeitis – tarsi rąstas kelyje į ateities pasiekimus ar instinktų vėzdas, genantis mus tolyn nuo ramaus, adekvataus tikrovės vertinimo.

Pavyzdžiai: štai mūsų Premjeras – jis  asmeniškai bijo rytdienos skurdo, bijo netikėtų pokyčių, bijo net laisvo verslo. Ir savo baimes projektuoja į žaibiškas  „orines“ reformas,suprojektuotas „ dirbtinio intelekto", o ne rinkos realijų. Tai sužlugdė laisvo, atsakingo"baltų pirštinių" verslo natūralią raidą, taigi ir ateitį Lietuvoje. Štai mūsų laisvės guru gerb. Landsbergis – bijo užsieniečių įvertinimų,  jų intelektualų pripažinimo  ar nepripažinimo, bijo laisvo taiklaus žodžio,  taigi jo kova su baimėmis tampa mūsų užsienio  politikos akibrokštais, prasivardžiavimais prieš kitaminčius.  Štai Arūnas Valinskas bijo žodinių išpuolių , žurnalistų atakų – ir jo asmeniniai baubai vos neišvirsta laisvo žodžio priespauda. Stipriausios , hipertrofuotos  baimės yra būdingos  D.Grybauskaitei (Mėnulio ir Neptūno  jungtis Skorpione , 6 būste). Ji  žiauriai bijo mirtinų ligų, agresyvių gyvūnų ,  korumpuotų valdininkų, rajonų valdžios,  policininkų ir karių,  o svarbiausia – darbo žmonių. Tai gali projektuotis į nuožmią kovą  iki paskutinio kraujo lašo su valstybės   valdymo struktūromis bei savivaldos institucijomis, pasiryžimą jas reformuoti  iš pagrindų (tai – gerai!) . Blogiau, jei asmeninės fobijos prasiverš jėgos  sankcijomis  prieš nuskurdusius , bėdų prispaustus paprastus žmones. Tarkim: „priversiu jus pakentėti ir dirbti iki juodo prakaito,  nes be kančių dabar, bus visiems tik blogiau rytoj .“

Kita vertus, stipri asmenybė visada turi šansą, gavusi didesnius įgaliojimus, išaugti iš savo kompleksų ir fobijų . O Grybauskaitės asmeninis horoskopas išties liudija nestandartinio, sisteminio,  humanistinio mąstymo, populiarią ir įtakingą gimtinėje vadovę, gebančią ne tik pasiekti asmeninių tikslų, bet ir pagerinti gyvenimą, grąžinti žmogiškas vertybes į ją supančią aplinka. Didžiausia problema  šio užtemimo periodu  būtų lietuviška žiniasklaida, pajėgi  priekabėmnis prie žodžių ir mažareikšmių faktų, sužlugdyti- sudirbti  bet kokio kalibro, net ir charizmatiškiausią vadovą, pasiryžusį apginti mūsų žmones nuo pasaulio skersvėjų.

Drįstu rašyti apie šiuos žmones, nes jie  turi drąsos prisiimti atsakomybę už 2,5 milijonų gyvybių, sielų, likimų. Lietuvoje dar nėra civilizuoto valstybės valdymo , kur projektus ir reformas rengia  sutelkta mobili profesionalų komanda, o prezidentas ar seimo pirmininkas tėra tų komandų VEIDAI ir  valstybės FRONTMENAI . Pas mus dar  valdo karaliai su patarėjais-viziriais. Vieša nuomonė, vis dar viduramžiškai  užkelia ant pjedestalo, sureikšmina vieną žmogų , suteikia jam neginčytinas  valstybės valdymo  regalijas.  Èia gyvena mano vaikai, mano draugų vaikai, mano tėvai ir artimieji. Man ne vis vien,  kokias  asmenines fobijas projektuos valstybės valdyme individai, kuriems bus suteiktos absoliučios galios valdyti.

Pozityvios  liepos užtemimo apraiškos –  sustiprės domėjimąsis istorija,  sakraline etno kultūra, paveldu  ir psichologija ,  vyks karminių skolų išrišimas įvairiuose lygiuose.

Užtemimo periodu pavojai tyko šeimų prie vandens telkinių, baseinuose,  bet kokiame vandenyje, prie atvirų šulinių ir pan... taip pat šeimų,dalyvaujančių tradicinėse apeigose, kaimo šventėse. Pasaugokit akyliau  šiemet  mokyklinio amžiaus vaikus  prie vandens, neprileiskit jų vienų prie vaistų, kvaišalų.

2009/01/24 , Deneb  Adige žvaigždės energijų įtakoje