Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2010-11-27

Bepročių atmainos

Keičiantis epochoms, keičiantis žmogaus sąmonei, progresuojant (arba regresuojant) visuomenėms, keičiasi ir beprotystės įvaizdžiai. Tai, kas vakar dar buvo norma, šiandien bendrame pasaulio humanistinių vertybių kontekste gali atrodyti pavojinga, žalinga beprotystės, žmogaus dehumanizavimo-išsigimimo forma.

Norit pamatyti šiuolaikinius bepročius? Ok, tai – lietuvių reporterių minia, apspitusi I.Jurgelevičiūtę. Argumentuosiu. Beprotis yra visiškai neadekvatus realybei ir savo veiksmų įprasminimui. Filmuose apie karą dažnai rodydavo išprotėjusius: sėdi žmogus stiklinėmis akimis ir muša monotoniškai emaliuotą bliūdą, jo vieninintelį brangų daiktą, likusį iš išsprogdinto namo. Arba emocingai taškosi  po karo atakos purvo baloje, išsiviepęs iš džiaugsmo, kokį dar slieką ten suranda, jį pasimėgaudamas kramsnoja . O aplink krenta bombos, miršta žmonės.  Bet beprotis neįsikerta,  kad reikia reaguoti, gelbėti, kad vyskta tragedija.... Jo nejautri, nepaslanki, RIBOTA ir ATBUKUSI  sąmonė mato tik tą vienintėlį atpažįstamą daiktą  ir juo mėgaujasi . Vat tokie absoliutūs bepročiai yra mūsų žiniasklaidininkai.

Visuomenėje dabar vyksta aibės skaudžių virsmų, supurčiusių kiekvieną šeimą. Ekonomikos chaosas, masinis nuskurdėjimas, smulkaus verslo sužlugdymas, progresuojanti bedarbystė, kontrabandos suklestėjimas ir juos lydintys smurtiniai, antivisuomeniniai reiškiniai, socialinių ribų eižėjimas, santvarkos deformacija į velniažin kokį slieką – kataliko-kriminalo-oligarchokratinį.Gerų pedagogų deficitas mokyklose. Pusbadžiai vaikai. Kur dursi – ten PROBLEMA, reikalaujanti nušvietimo , socialinės analizės ir VISUOMENËS informavimo, kad visuomenė adekvačiai reaguodama į informaciją galėtų progresuoti .

Tačiau bepročiai visur ir visada – neadekvatūs. Jie nesupranta, jiems nedašunta, kad jų DARBO tikslas – INFORMUOTI, nušviesti visuomenę, o nemušti kiaurus bliūdus ar taškytis išrūgom šokių projektų užrūgusiuose prūdeliuose.

Informuoti – tai pateikti skaičius, informaciją, analizuoti ir jausti ATSAKOMYBÆ prieš visuomenę už savo žodžius, vaizdinius. VIEŠA ERDVË visame pasaulyje jau MEDIJINË. Lietuvai žiauriai nenuskilo ,jog viešą erdvę mozoja, dergia, priblusina visokiom jurgelevičiūtėm ir kitokiom smirdančiom smulkmėm bepročių palata. Gyvenimas eina savo vaga , o LT medijašizoidai darkosi, rašo briedus, šaudo bereikšmiais žodžiais - savo vaga, kuri veda į VISUOMENËS nubukėjimą. Gi vaikai matydami laikraščius nuo mažens ar klausydami nevalstybinio radijo, priims pasaulį, kokį jį pateikia bepročiai – vienodą, nykų, buką, tuščiažodį, kur karaliauja vagys, klišes, pareigybės ir patologiniai iškrypėliai.

Jėrgutėliau, jėzusmarija, nenoriu bjaurintis kasdien matydama pirmuose naujienų puslapiuose A.Šedžių, ginantį pigią kvailą vagilę. Deja, nėra jokios alternatyvos – jokio padoresnio oficiozo,

išskyrus Panoramą., kur galėtum pajusti šalies naujienų ir visuomenės PRIORITETØ pulsą .Nėra alternatyvų. Man patinka bulvaras, anglų, rusų. Žmoniška pasmalsauti, na kas gi slypi už nupudruotų šypsenų, baltų švarkų pamušaluose. Bet Lietuvoje net nėra padoraus bulvaro, išskyrus kelias TV laidas . Yra totalūs bepročio kliedesiai, kvočiant įvykių detales ir jas sausai protokoluojant. „Irma turėjo 3 vyrus, 5 pudrines, 10 nesantuokinių patvirtintų kontaktų, plaikstėsi su rankšluosčiu ir sakė pasakė persakė nedasakė.“ Ot tai „bulvaras“! Pusė Kariotiškių musių nugaištų iš nykumo, išvertus jiems šiuos bepročių protokolus. Ir kita pusė nugaištų, nes neatlaikytų konkurencijos su lavonmusėm (deja, čia jau ne bepročiai , o kitokio, dar destruktyvesnio raugo Lt reporteriai).

Bepročiams kelia malonumą PATOLOGINËS, bevertės personos.Koks fotografas kaip nors šlykštesniu rakursu nufotkins A.Šedžių. I. Jurgelevičiūtę ar kaip nors „šmaikščiau“ jų paklaus, pakabliuos Kad bepročiai,dar vadinami LT medija, vieni prieš kitus atrodytų gudresni,mandresni.

Nors realiai tas pats A.Šedžius išmintingai juos mausto. Kai beždžionei (Lt žurnalistui) kažkas juokinga ir ji išsityčioja išsivaipo, pamėgdžiodama aprašomą, rodomą auką – gi visi protingi supranta, kad tai ji - beždžionė - yra kvaila, o tas, kurio kiekvieną judesį ji šaržuoja, iškreipia ir išdarko yra NE PRIE KO. Tiesiog toks tas beždžionių kvailas, nežmoniškas prigimimas - durnai maivytis.

Per 20 nepriklausomybės metų, manau, jau kiekvienas susidūrė su Lt media. Kai tu jiems kalbi apie grožį , o jie parašo apie tavo raukšlėtą rožą ir interjero kainas. Jie nesupranta, kad žmogus turi jausmus, kad yra idealų, svajonių siekių pasaulis, kad jis turi vaikus, šeimą, kad jis gyvena visuomenėje, kad skaitytojas irgi nori būti teisingai informuotas, o ne gauti  neišprususio, nupušusio nuo informaškių tratėjimo fizionomisto šaržą Na nėra niekur taip pasaulyje, NIEKUR! , išskyrus LT mediabepročius . Pasaulyje žurnalistas- GELBËTOJAS, NETEISYBËS IŠVIEŠINTOJAS, paskutinė instancija, kuri padės žmogui. Pas mus gi spaudos darbuotojai – kaip smogikų lavonmusių ar neadekvačių klounų būrys. Pakviesi – apdirbs taip, kad šaltinio vandeny iki smerties nenusimazgosi.

Jaudina, ką rašau, mat anksčiau neviltin papuolusiam žmogui siūlydavau kreiptis į žurnalistus, dabar, priešingai, patariu, kaip nuo jų apsisaugoti. Nes bepročiai neizoliuoti laisvėje - pavojingi. Kur gauti naujienų- kultūros, meno, ekonominių?  Jėzusmarija, atsibodo būti aiškiarege ir analitinti potekstes, šukuoti komentarus ieškant tikrų faktų ir informacijos apie visuomenę.

Bepročiai atpažįsta tik vieni kitus. Yra Visatos dėsnis: tapačia medžiagą traukia prie tapačios. Mėšlą prie mėšlo, meną prie meno, bepročius prie bepročių. Jie sugeba išgirsti tik nesąmones – kokią R.Dagio idiotišką frazė ar netyčia A.Kubiliaus mesteltą frazę - ir kaip ta  karo auka daužo kiaurą bliūdą , skalambija iki visuomenės pamišmo, užteršia viešų ryšių eterį betikslių žodžių marmalu .

Ok, galima atsiriboti nuo medijos, ką ir daro  čia sveiko proto ir neatmirusių pajautų auguma. Tačiau naujienų reikia, be jų niekaip negali nei gyvenimo planuoti, nei susivokti, kurioje šalyje gyveni ir kaip planuoti rytojų. Iš kur sužinoti, kokia Lt pozicija dėl Korėjos, dėl Obamos pareiškimų, kuo baigėsi Leo afera, kokiomis avialinijomis mūsų vaikai poryt  parskris namo?????????

Per I. Jurgelevičiūtės skandalą dauguma pastėro: čia kažkas ne taip, na negali skirti tiek daug dėmesio žurnalistai tokiam niekingam, žemo lygio kriminalui?! Kas už to slypi, nuo ko norima atitraukti visuotinį dėmesį? Nuo nieko. Tai tiesiog bepročių - LT medijos - triumfas, jų bliūdiškų nesuvokiamų vertybių vertas  skandalas. Šaudys tipo profesionalai iš patrankos į musę-kalinio pusę . Vartalios įvykį apsiputoję, vienas prieš kitą darkydamiesi neva dėl reitingų – tiražų. O mes, visuomenė, čia ne prie ko.

2010/11/27