Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2007-08-10

Smurtas Lietuvoje ir Plutono ciklas

Smurtas Lietuvoje – kodėl ir kiek truks

 

 

 

 

 

Astrologijjoje  smurtą “kuruoja” Plutonas. Nesvarbu, kuo jį pavadina  ir kuriai Saulės sistemos  objektų grupei jį priskiria astronomai- ar  didžiosioms, ar mažosioms planetoms. Astrologai pastebėjo ir aprašė  jo apraiškas žemės reiškiniuose ir žmogaus gyvenime.

 

 

 

Plutono funkcija – transformuoti, laužyti senas  struktūras ir aktyvizuoti jose gyvybingiausius, kuriančiuosius elementus, kurie yra pajėgūs  transformacijos periodu  išsaugoti, apginti griūvančias, iš išorės griaunamas arba iš vidaus supuvusias sistemas, jas atgaivinti arba  net suteikti joms absoliučiai naują, bet  jau apvalytą, gyvybingą formą.

Įsivazduokim vėžinę ląstelę, kuri plinta metastazėmis. Pasyviai stebėti, kaip vėžys pradeda ėsti žmogų  – vadinasi, ramiai laukti mirties, jai pasiduoti. Kokia alternatyva? Be abejo, radikalus gydymas arba…absoliutus gyvenimo būdo, savęs laužymas. Pastarąjį renkasi psichologiškai stiprūs, sugebantys mobilizuotis krizėse individai.

 

 

 

Panašias alternatyvas turi ir Lietuvos viešas gyvenimas, mūsų viešosios erdvės -  miestai, gatvės,  aikštės, bendri paplūdimiai - vietos, kur lietuviai nebūna apsaugoti namų sienomis ir kitokiais privatumo saugikliais.2008 sausio 26 d. Plutonas pereina į Ožiaragį, per kurį tranzuos iki pat 2024 metų. Smurtas , bet jo atoveiksmio pasiprieišinimo energijos ir jas įkūnijantys, žmonės, žmonių grupės, reiškiniai šiuo  periodu  suaktyvėja ir plačiai reiškiasi  mūsų gatvėse, viešajame gyvenime, viešuose renginiuose.

Sakysit, jau seniai atėjo-suaktyvėjo. Neprieštarauju, planetos poveikis juntamas jau prieš  tai buvusio

ženklo trečiojoje dekadoje.Nepakantūs smurtui žmonės jau reagavo į pirmus agresijos

požymius ir pradėjo trauktis iš viešojo gyvenimo dar 2000-aisias.Na, o  nuo 2008-ųjų jis taps neatsiejama daugelio mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Sumuštas vaikas miesto centre – tik pradžia.

 

Šios prognozės nėra iš piršto laužtos. Palyginimui: smurtas viešumoje, viešajame gyvenime 1937-1958 metais Rusijoje, 1958-1971 Izraelyje, salynuose, 1995-2008 metais JAV. Kiekvienoje atskiroje tautoje smurto formos ir jo priežastys būna skirtingos, bendras bruožas – pavojus žmogui, jo ramybei, savisaugai, invazija į jo pasąmonę, mėginimas  jį valdyti bet kokiomis, net visuotinai draužiamomis  priemonėmis.

 

 

 

Klasikinės smurto priemonės – ginklai,seksas, kvaišalai. Smurtas – nebūtinai kumščiu į pasmakrę, peiliu į paširdžius ar  atsitiktinė kulka iš balkono. Pavyzdys: atėjote su  mažais vaikučiais  į Nidos paplūdimį, atsipalaidavote, o iš kopų iššoka būrys nuogų  pagyvenusių hipių, įkrenta į jūrą ir mylisi joje kaip kuris išmano , mylisi savo malonumui… jie teigia, jog ir jūsų malonumui, nes meilė iš principo negali nieko žeisti… Bet jums kažkodėl taip neatrodo. Jūs patiriate galingą psichologinio smurto dozę, nes  nebuvote tam pasirengę , nespėjote paaiškinti vaikams, kas tie hipiai ir ką jie daro, galbūt jūsų šeimoje, poroje galioja visai kitos intymios normos, val jums tiesiog negražu tai, ką pamatėte ir dėl  to patyrėte ne ką mažesnį šoką nei apkumščiuoti.Nešvankybė, juodas humoras ne vietoje ir nelaiku irgi galinga psichologinio smurto dozė savigynai nepasirengusiems asmenims  ir ypač  vaiūkaims, dar nesužalotiems smurtinės visuomenės kultūrinių "produktų" .

 

Jei jūs esate pilietis ir jūsų vertybėse bei ateities vizijose  pasaulis nėra geismų  ir iškrypimų vitrina, jūs ieškosite būdų, kaip apsaugoti kitus , kurie susidurs su panašia situacija.

Smurtas viešumoje - kai jus išstumia iš eilės, kai pavadina negražiais žodžiais ar aprėkia nepažįstami, kai  viešoje erdvėje paprasčiausia jus godžiai  atvirai nužiūrinėja, garsiai apkalba  ar rodo nepadorius gestus, kai keikiasi jūsų vaikams girdint, kai jūsų vaikams viešai  rodomi   plutoniški vaidiniai ir veiksmai - iš hardcores ar XXX žemiausio lygio kolekcijų.

 

JAV  viešo smurto bangai  astrologiškai buvo pajėgios priešintis organizuotos tarnybos, valstybės institucijos,  įstatymai, reglamentavę , iš pagrindų pakeitę  daugumos amerikiečių gyvenimo būdą, buities įpročius.

Lietuvoje didžiausias  vaidmuo viešo smurto atakose ir  prevencijoje  tenka mūsų vaikams. Kitų šalių patirtis , deja, mums mažai pravers. Teoriškai sumodeliavau, bet ilgai mąsčiau, kaip tai vyks praktiškai. Pavyzdžiai neužtruko. Mirksiu žibintais priešpriešiniams automobiliams, įspėju dėl budinčių šalikelėje kelių policininkų. Sūnus nepatenkintas: “na ir kam? Jis sulėtins  greitį, o vėliau padarys mirtiną avariją, ir vėl piktinsitės visi dėl aukų.Galbūt jų nebūtų, jei jis dabar sumokėtų baudą.” Ginu vairuotojų solidarumą, filosofuoju, jog didelė bauda kažką tik dar labiau paskatintų agresijai, bet tiesa – sūnaus pusėje.

Pažįstamos 7-metis vaikas žirgyne sudraudžia trenerę, ko ana taip garsiai rėkia – arkliai gąsdinasi. Tai tik menki , nereikšmingi  pavyzdžiai, tačiau faktiškai būtent  lietuvaičių vaikų veiksmai ir stoiškumas bus vienas tvirčiausių skydų prieš smurtą.

Ar jų laisvalaikis yra pakankamai intensyvus, ar jie turi galimybių  reikštis būreliuose, klubuose,  savo interesų renginiuose,  ar turi savo laisvalaikio kompanijas? ar turi pakankamai sporto bazių? Laisvalaikio ir jaunimo kultūros centrų? Spalvingų švenčių pagal savo , o ne alaus vartotojų amžių?   Mylimų trenerių ir meno vadovų, į kuriuos galėtų lygiuotis? Vaikiškų knygelių ir filmukų? Ar jų vaikų pasaulis yra pakankamai švarus nuo iškrypimų ir smurto apraiškų? Ar jie turi meno ar kūrybinės veiklos, kuri juos apjungtų pozityviai veiklai? Riedlentininkai, parkūrininkai, futbolo sirgaliai,vaiduoklių medžiotojai  – lai jie turi laisvę burtis, reikštis ir patys dalyvauti antismurtinėse akcijose prieš savo bendraamžius, kuriuos  verslūs dėdės ir tetos paliko  auklėti gatvei  - uždarydami baseinus, sporto mokyklas, griaudami čigonų tabore  namelį, kuris buvo pastatytas  čigoniukų  kultūriniam auklėjimu, kad galėtų piešti , lipdyti ir įgauti kultūrinį imunitetą smurtui.  Ar turi galų gale vaikas  kompiuterį, kuriame susirastų pomėgių, nesvarbu kokių, kad tik tai nepaliktų jų gyvenime vietos laukinėms gatvių gaujoms.

 

 

 

Jei dauguma atsakymų – ne, tuomet nepilnamečių smurto banga Lietuvos viešajame gyvenime  neišvengiama ir sunkiai suvaldoma . Jei kas turi noro ir galių  jai priešntis  -  pagrindiniai atsakymai viršutinėje pastraipoje.

 

Kitas  ne mažiau svarbus skydas -  reklama. Bet kokiu  pavidalu. Lietuviškos reklamos kūrėjai  ir gamintojai irgi bus nevalingi Plutono energijų laidininkai  šį ilgą laikotarpį. Vienas žodelytis – TRYPK! O koks  galingas NLP užtaisas vartotojams!Sutryptas gyvas padaras – nuostabi raudona jūros žvaigždutė- šis  bjaurus vaizdinys negali neįsirėžti į vaiko sąmonę(apie pasąmonę jau tyliu, ji ilgam užprogramuota).Vieša nuomonė turėtų kovoti, drausti  panašaus destruktyvaus tipo reklamas, kur kažkas trypiama, niekinama, žalojama, tyčiojamasi.

 

Įdomu,jog ne kiekvienos tautybės (mentalo) vietinė reklama, propagandinės ir agitacinės akcijos  skatina  vaikų agresiją arba, priešingai, pažadina  juos kūrybai. Prie pirmųjų astrologiškai priskiriamos  Vokietija (nereikia toli ieškoti –hitlerjungendas), arabų šalys (Iranas, Irakas, Iranas, Afganistanas) , Vietnamas, Kambodža ( raudonieji khmerai gali lengvai rastis ir čia , tik parenkit kryptingą viešą reklaminę akcija) , Afrika, Lietuva,Indija.

 

 

 

Taigi vietos reklamos kūrėjų atsakomybė už viešą smurtą – tiesioginė, nors teisiškai ir neįrodomaL(((( .   Seksualiniai, geismų, kvaišalų, alkoholio  įvaizdžiai vietose, kur yra vaikų – tai smurtas, vienareikšmiškai. Godūs reklamščikai rėkia, jog gražus nuogas  kūnas  ar stanikiniai kraujuojantys mėsos gabalai, velniškai gundančios Sobieski uogos viešoj vietoj  – ne smurtas. Taip, jei jie 100 proc.garantuoja, jog į tą vietą neužklys  nepilnamečiai.

 

 

 

Kitas priešsmurtinis skydas -  renginių organizatoriai.Pozityvus pavyzdys – Gyvos muzikos dienos Vilniuje , šį pavasarį. Net neįsivaizdavau,jog per vieną dieną galima nuteikti šypsenai agresyviai neurotišką miestą, išvalyti jo emocinę aurą. Renginių organizatorių vaidmuo – irgi kertinis.Po geros, talentingai surengtos  šventės juk nesipykstama, nesišvaistoma peiliais, ar ne? Užtat  po nuobodžios, „dėl paukščiuko“, „dėl greito atkato“ ne vienam jaunam žmogui norisi ,na kaip nors atkeršyti miestui, miesteliui, kaimo klubui, kad nykiai pavartojo jo laiką ir pinigus. kad apgavo jo viltis.  Alaus šventės ar “technotransžolinės“ be komentarų....

 

 

 

Pasipriešinti  smurtui, suvaldyti Plutono energijas pajėgūs ir lietuviško šou verslo rykliai, šou žvaigždės – kryptingoms, nevienadeinėmis  akcijomis . Ne   vien dainų žodžiais, bet ir savo gyvu pavyzdžiu. Kaip, tarkim,  Erica Jennings, užstojusi mušamą  viešoje erdvėje juodaodį.  Kaip, tarkim, Andrius Mamontovas, nebijantis viešai skelbti   šeimos ir ištikimybės vertybes.

 

Vaikų aukletojai (pagrindiniai, žinoma,  tėvai ) turėtų atitinkamai ir auklėti vaikus, kuriems tenka vieniems būti viešose erdvėse-  važinėtis troleibusuose,  grįžti pėsčiomis iš kaimo mokyklų. Parenkite juos ekstremalioms situacijoms – kaip  tinkamai elgtis, kai  girtas vairuotojas sėda pire jų mokyklinio autobusiuko vairo, kai žymus fotografas liepia staiga apsinuoginti ir tai vadina duokle menui, kai užpuolikas ligoninėje įremia peilį į pašonę, kai liksma kompanija pargriauna ir žvengdami filmuoja skausmą,aiškinkite,  kokį ir kur nešiotis mobilųjį, kad pavakariais nevaikščiotų apskritai vieni,į ką kreiptis  ir kaip šauktis pagalbos. Policija turėjo  užsiauginti dantis ir tapti realia tramdoma, viešos erdvės apsaugine jėga 1995-2007 metais, kai Plutonas griovė ir kūrė lietuviškų tarnybų, kariuomenės struktūras.  Deja, vietoj galios simbolio   tipinis, standartinis ,lietuviškas policininkas tapo  dar vienu smurto, pavojaus įkūnytoju (nekalbu apie išimtis, pašauktuosius  mūsų angelus sargus).  Taigi belieka priešintis  smurtui pačiai visuomenei . Tai įmanoma.

 

 

 

2007/08/09, Gimžiai

 

P. S.  Iliustratyvus pavyzdys į plutonišką  temą" Smurtas lietuvoje palies vaikus":      http://www.youtube.com/watch?v=owU1ZL4q8Iw. Sulaukėme, Amerikoje toks veikėjas jau nepaklausus, nuogomis genitalijomis ten jau nieko nešokiruosi ir pinigų neužsidirbsi, ten  pasklausensė muzika... teliko neatrastos žemės, kur panašius  "šou" remia valstybė .Faina, jog į meginimus pasityčiot iš himno jaunimas  šiems degradams atsakė kietai:))))yra vilčių, jog atsirinks vakarų pelius nuo grūdų.

 

 

P.P.S.

Pripliusuoju kitus griaunamuosius Plutono "veiksmus" viešojoje erdvėje:

- Mirties temos plataus masto eskalavimas, mirties temų iškėlimas į visuomenės dėmesio centrą (kaip tarkim tai  ilgai vyko po J.Ivanauskaitės mirties). Mirtis - plutoniška tema, pasąmonę ji veikia kaip ekstrapavojaus signalas, verčia žmones  dramatizuoti  normalią įvykių eigą, įtraukia į dieviškos džiugios  gyvybės prisodrintą gyvenimo pilnatvę  gyvam žmogui svetimas,  gyvasčiai antipodiškas mirties energijas. Kalbėti apie mirtį per karą - normalu, kad žmonės mobilizuotųsi, o mosikuoti jiems  prieš veidą nuolat onkologijos,laidotuvių ,pakasynų vaizdais - tai  smurtinė  agresija , tik kažkodėl nebaudžiama iki šiol .  Žiaurokas pavyzdys: juk  kasdien nesodinate prie pietų stalo mirusių protėvių. Tačiau visuomenė, į pirmus puslapius be perstojo , su pasimėgavimu  iškelianti grabus ir mirusias mergeles, mirštančius  kancarus ir mirusius dainius, atsikviečia mirtį, mirties energijas prie kasdienio stalo, numirėliai tampa mūsų kolektyvinės  sąmonės dalimi,  blokuodami  atgimimo, kuriamąsias energijas, žalodami augančių vaikų psichiką

- Bepročių ir  akivaizdžiai psichiškai nesveikų žmonių iškėlimas, besaikis jų eksponavimas ir

aprašymas irgi griauna viešuminių ritualų,  normalaus visuomenės viešojo gyvenimo nebylius susitarimus.

Nepaminėjau svarbiausio veiksnio, kuris galėtų  tapti pozityvių  transformuojančių Plutono energijų laidininku.JIs galėtų transformuoti į pozityvą tiek mūsų aplinką, viešas erdves, viešąjį gyvenimą.KULTÛRA. Kultūriniai masiniai renginiai liaudžiai. Bet, kiek žinau, daugumą oficialių didelių kultūrinių remiamų programų valdo plutoniečiai,kurių vertybėse viešas interesas ir žmonių poreikiai nenumatyti.