Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2010-08-18

Apie moters seksualumo klišes

Laiškas:

Labas vakaras, skaitau Jus ir mėgaujuosi.Plačiu akiračiu.Ne stereotipiniu mąstymu ir pasaulio priėmimu.Tik Jums ir galiu adresuoti tokį klausimą.Esu moteris.Viena auginanti vaiką.Galiu drąsiai pripažinti,kad man yra svarbi ir seksualinė mano gyvenimo pusė, t.y. moters rolė. Ne tik mamos. Po mylėjimosi su žmogumi, kuris patinka, kai yra aistra, meilė, esu kupina energijos ir jėgų.Tiesiog pati savimi stebiuosi.Net švyčiu.Taip buvo visuomet, kiek save prisimenu.Suvokiu savo motinišką atsakomybę prieš vaiką. Nesivedžioju sugulovų į namus.Tiesiog paskutinis pokalbis su drauge šiek tiek pribloškė. Ji nusistebėjo: iš kur pas mane dar tikėjimo vyrais, jei buvęs taip apgavo; ji be savo vyro jokio kito nenorėtų. Sėdžiu ir galvoju - gal aš nenormali? O gal normali, kad nenuneigiu ir savo moteriškos prigimties? suprantu, kad nereikia užaštrinti vyro paieškų. Viskam ateina laikas. Susimąstau apie savo mamos gyvenimą. Kokia ji buvo, kuo gyvena dabar. Nieko padoraus, deja. Gal man reikia tiesiog susilaikyti nuo noro turėti partnerį, nuo artumo poreikio ir pagaliau sekso poreikio? LT šnekėti apie tai tabu - jei jau likai viena, tai rūpinkis vaikais, tvarkyk namus, kokie dar vyrai. Gimiau 1979m. Vilniuje. Labai lauksiu atsakymo.Nora

Palietėt opią temą. Seksualumą. Vis ruošiausi šia tema rašyt, senokai ją tyrinėju, bet.. intuityviai nedrįsau. Mūsų visuomenėje , viešumoje jį išties dar tabu, sukelia masines atmetimo reakcijas ar isterijas : „mus, dorus krikščionis , veda iš kelio!“ Lietuvos seksualiųjų rinkimai – kelia skanų juoką, parodo ir žiniasklaidos, ir balsuotojų primityvoką, kaimo žagrišką požiūrį į kertinį žmogaus biologijos ir psichologijos dalyką , jo libidą.

Šiuo metu visuomenėje įsigalėjęs , sakyčiau , toks standartas: „1) seksuali – tai dieną-naktį plika nimfomanė, su pertekliniais relišeriais (krūtys, backas) , gašlaus žvilgsnio, gosliom lūpom ,it katė degančiom akim per morčių 2) kekšė – ta kuri drįsta mylėtis ir pati rinktis partnerius  būdama nesantuokoje 3) dora moteris – apie seksą nekalba, nes tai nedvasinga tema  skalbia-verda-kuria  ir atsiduoda be atokvėpio darbui-vaikams-supermamų forumui , dėl ko anksčiau ar vėliau tampa irzli pikta boba su šluota , ir vyras natūraliai ima dairytis į šalis arba tampa belyčiu pilvotu dėdžiu su šliurėmis .“

Pastebiu ir kitą kraštutinumą . Cosmopolitano prisiskaičiusios neišsilavinusios, negavusios kultūros ar humanizmo  skiepų, lietuvės merginos santuoką paverčia techno –seksodromu. Finalas čia irgi liūdnokas - tuštuma ir jausmų skurdumas: vyrui noras lėkti strimgalviais nuo jos rujojimo kuo toliau į laisvę, moteriai – depresija ir ašaros, kad nemylima . Nacionalinės libido apraiškos irgi lengvai atpažįstamos, aprašomos. Lietuvių moterų beribis dvasingumas ir atjauta, ašaringumas, skendimas lyriniame liūdesy, vizijos, kai net dieną matomi angelai- marijos, – tai dažnai viso labo nepilnaverčio seksualinio gyvenimo apreiškimai . Žiauru, kad niekas nešviečia, nekalba čia plačiai apie elementarią žmogaus biologiją . Laisvė podraug su atsakomybe už save prasideda galvoje, o ne nuo antro galo.

 

Vaiko lytinio švietimo amžius dabar turi būti 7-14 metų ( anksčiau 14-24). . Jei nėra pozityvaus, humaniško lytinio švietimo, vaikai auga mėgdžiodami seksualiai tuos, ką mato TV ekrane ar leidinių viršeliuose. Išoriškai pabrėžia seksualumą, o viduje –vaikai. Nenuostabu, kad tiek išprievartavimų , tiek neįsisamonintos agresijos.

Vienas žmogus bejėgis prieš papročius ir tradicijas Pamėginkite Irano kaime viešai pasibučiuoti, apsikabinti draugiškai su klasioku ar kaimynu vyro giminei matant. Akmenim užmėtys. O Amerikoje – norma Taip ir čia viešinti savo bent kiek laisvesnį gyvenimo būdą - liežuviais negyvai nuplaks, ragana apšauks. Net sėkmingas dalykinis skirtingų lyčių bendradarbiavimas įvertinamas verdiktu: „būk atvira... man, kaip draugei, prisipažink, tu su juo miegojai? Už ką tave taip iškėlė?“ . Kad būtų kitaip, reikalinga valstybinė kryptinga politika ir..  kantrus laikas, per kurį tauta modernėja ir kratosi viduramžių stereotipų, kad moterys yra 2 rūšių – arba kekšė arba belytė šventoji . Nauja norma: ji sveikai natūraliai įkūnija abu šiuos poliarinius pradus. Moteris, nepažinusi savo libido, neatskleidusi pati sau kūniško moteriškumo, jo nevaldanti, negali būti laiminga ir ... dvasiškai stipri.

Kitavertus, žmogus – ne gyvulys, sutinkate? Tenkindamas vien kūną, jis nusileidžia iki primatų lygmens. Formuojasi neišdildomi įpročiai , biocheminės reakcijos. Žiūrėdama į vyrus vien kaip į aistros objektus, sieksite vis geresnio. Geresnis - turintis didesnę seks patirtį. Ilgainiui atsiras žirklės-praraja tarp kūno ir dvasios. Kūnas reikalaus tobulumo, o siela ilgėsis širdies šilumos, meilės,jausmų - to ko joks patyręs lovos supermenas ar vienkartinis one-night‘as niekada neduos, nes neturi ką duoti, neturi įgūdžių puoselėti moters vidinį pasaulį , skirti jai laiko, meginti ją suprasti. Tas, kuris jus pamils ir belsis į širdį, bus bejėgis patenkinti kūną . Esu bendravusi su patyrusiais pagyvenusiais lovelasais. Vieni nelaimingiausių žmonių – pažinę visas įmanomas aistros ir kūno skonio formas, tipo nugyvenę pilnavertį gyvenimą ir... nepajėgūs mylėti, pakylėti moterį į dvasios aukštumas. Nors patys kaip užkerėti tą vienintelę meilę medžioja. Gi prie kiekvieno naujo partnerio reikia prisitaikyti, tai lavina mimikriją, vaidybą,miklina kūną ,intuiciją ( na žvėrėji –rudokėji-grigaitėji  pamažėle , iš kvapo jau užuodi miesto džiunglėse tinkamą patiną ar konkurentę) , bet slopina vidinio aš norus – gi lovos sparinge niekam neįdomu, dėl ko liūdi , ar kas nesiseka darbe. Vyksta nuolatinis individualios sąmonės presingas, jos deformacijos, dėl ko ilgainiui jau sunku atskirti, ko norit jūs, kaip asmuo, o ko nori kūnas, kaip geismo įrankis. Iki 30 metų – kol biologija tonuse, to nepastebite. O po 40 metų atsiras tuštuma – gi visiems po trupinį vidinių pasaulių išdalinta,, o sau nieko neliko..

Taip, seksas – sveikata ir grožis, bet tik su jausmais jis – gėris. Naujais laikais seksas tampa būdu įsitvirtinti valdžioje, vampyruoti, gauti perteklines plėtros ir galimybių astralines energijas, kurios karmiškai nepriklauso. 

Man kliūva eko-etika – gi kito asmens vartojimas ind. poreikiams! gi uždaras karmos ciklas įsivažiuoja - kiti jus irgi taip pat geidulingai vartos . Švariau, etiškiau, moraliau   – masturbacija ir vibratorius. Amerikietės tuo požiūriu – pažangesnės, ekologiškesnės, keičia vibratorius, viena kitą pamoko uždaruose moterų meet‘uose sveikos lytinės gyvensenos pagrindų.

Žmogus – nedaloma dvasios ir kūno visuma. Dvasia, valia – vis tik pirminė, pajėgi suvaldyti ir kūną. Kam tą daryti? Èia ilga kalba apie dvasingumą, asmenybės ugdymą, apie Visatos pažinimo džiaugsmą, apie sąmonės plėtrą, apie dvasinį tobulėjimą . Šie virsmai vyksta santūrioje vienatvėje ar poroje , kur abu gali nuoširdžiai atsiverti kitam viskuo  – siekiais, norais, baimėmis, interesais. Moters jausmai yra sudėtingesnė materija, nei libidinės iškrovos, geismų tenkinimas. Jie nepavaldūs protui, jie reikalauja dviejų mylinčių žmonių ilgalaikių pastangų atrasti vienas kito pasaulius, juos tausoti, turtinti kažkuo, branginti . Mylėti kažką – menas, reikalaujantis iš moters didžiulių investicijų į save. Nes vien rodyti jausmus, be vaizduotės ir bendravimo meno užplūsti jais kaip cunamiu vyrą – nuobodu, priklu. Moderniame pasaulyje moters seksualumas neatsiejamas nuo jausmų ir jos bendravimo kultūros. Tą ji perduoda ir auklėdama sūnui.

Primenu, kad esate mama . Mamos seksualumas, jo praktikos formuoja vaiko pasaulėžiūrą, etiką, idealus. Niekaip negalėčiau vedžiotis pirmų pasitaikiusių į namus, į privačias šeimos teritorijas ( gi energetika!) , neversčiau vaiko pasaulio suaugusiųjų žaidimų poligonu. Vaikas turi teisę į tyrą švarios vaizduotės pasaulį, kam jį traumuoti, tvirkinti? Tvirkinimu vadinu primetimą savo patirties žmogučiui , kuriam dar jos nereikia. Gal niekada ir neprireks, fiziologinio instinktyvaus sekso ateityje vis mažės, jis bus būdingas nežinių visuomenėms .... Indigo vaikai girdi-mato per sienas. Vienok, kai girdi besimylinčius tėvus (šeima indigiukams – nelygu bažnyčia katalikams) . Visai kas kita, kai mama vis atsiduoda svetimam laikinam.

Seksualumas irgi absol skirtingas. Libidinė potencija – individuali, beprasmiška ją lyginti su draugės ar mamos. Jūsiškė aprašoma  pagal h-pą taip: natūralus fiziologinis poreikis, stiprina darbingumą, veržlumą, ryžtą, kovą už būvį , teikia malonumą, patinka, duoda įkvėpimo, stiprina intuiciją, atskleidžia moterišką žavesį, artina svajones, padeda suvokti, atskleisti sugebėjimus. Bet ir.... kelia įtampų su draugais, grupėmis, visuomene , blokuoja populiarumą/ autoriteto augimą/ profesinį augimą, užveria vartus santuokai ( taip taip, kol mylitės karštai, potencialūs jaunikiai jūsų konkrečiu atveju neprasiveržia į jūsų orbitas) ir – kas liūdniausia, kenkia sveikatai, kuri ir taip silpnoka ( krūtys, gimda , skydliaukė ), alina, išbalansuoja psichiką, veda į nuolatines emocines perversijas, darko smegenų neuroninius tinklus (Plutonas).

Kaip profesionali psichologė turėtumėt būti vidujai rami ir teikti kitiems ramybę, ar ne? Linkėčiau susirasti vieną jauną pastovų, bent 90 proc. pataikantį į libidinius poreikius. Yra moterys, kurių fiziologija reikalauja daug sekso (8 būsto planetos -valdovės aspektas su Jupiteriu). Ne jūsų čia variantas. Dar – sunki vaikystė pasąmonę slegia, ieškot užsimiršimo, laikino saugumo – o gaunat sielos skausmą, įniršį, kuris verčia  nežinia keršyti kažkam, kad  vis neatsiranda  tas supratingas sutuoktinis , geisti vis naujų. Èia padėtų žiauri ekstremali psichoterapija, išsprogdinanti visus kompleksus, kuriuos giliai slepiate nuo savęs .