Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2010-08-18

Apie moters seksualumo klišes

Laiškas:

Labas vakaras, skaitau Jus ir mėgaujuosi.Plačiu akiračiu.Ne stereotipiniu mąstymu ir pasaulio priėmimu.Tik Jums ir galiu adresuoti tokį klausimą.Esu moteris.Viena auginanti vaiką.Galiu drąsiai pripažinti,kad man yra svarbi ir seksualinė mano gyvenimo pusė, t.y. moters rolė. Ne tik mamos. Po mylėjimosi su žmogumi, kuris patinka, kai yra aistra, meilė, esu kupina energijos ir jėgų.Tiesiog pati savimi stebiuosi.Net švyčiu.Taip buvo visuomet, kiek save prisimenu.Suvokiu savo motinišką atsakomybę prieš vaiką. Nesivedžioju sugulovų į namus.Tiesiog paskutinis pokalbis su drauge šiek tiek pribloškė. Ji nusistebėjo: iš kur pas mane dar tikėjimo vyrais, jei buvęs taip apgavo; ji be savo vyro jokio kito nenorėtų. Sėdžiu ir galvoju - gal aš nenormali? O gal normali, kad nenuneigiu ir savo moteriškos prigimties? suprantu, kad nereikia užaštrinti vyro paieškų. Viskam ateina laikas. Susimąstau apie savo mamos gyvenimą. Kokia ji buvo, kuo gyvena dabar. Nieko padoraus, deja. Gal man reikia tiesiog susilaikyti nuo noro turėti partnerį, nuo artumo poreikio ir pagaliau sekso poreikio? LT šnekėti apie tai tabu - jei jau likai viena, tai rūpinkis vaikais, tvarkyk namus, kokie dar vyrai. Gimiau 1979m. Vilniuje. Labai lauksiu atsakymo.Nora

Palietėt opią temą. Seksualumą. Vis ruošiausi šia tema rašyt, senokai ją tyrinėju, bet.. intuityviai nedrįsau. Mūsų visuomenėje , viešumoje jį išties dar tabu, sukelia masines atmetimo reakcijas ar isterijas : „mus, dorus krikščionis , veda iš kelio!“ Lietuvos seksualiųjų rinkimai – kelia skanų juoką, parodo ir žiniasklaidos, ir balsuotojų primityvoką, kaimo žagrišką požiūrį į kertinį žmogaus biologijos ir psichologijos dalyką , jo libidą.

Šiuo metu visuomenėje įsigalėjęs , sakyčiau , toks standartas: „1) seksuali – tai dieną-naktį plika nimfomanė, su pertekliniais relišeriais (krūtys, backas) , gašlaus žvilgsnio, gosliom lūpom ,it katė degančiom akim per morčių 2) kekšė – ta kuri drįsta mylėtis ir pati rinktis partnerius  būdama nesantuokoje 3) dora moteris – apie seksą nekalba, nes tai nedvasinga tema  skalbia-verda-kuria  ir atsiduoda be atokvėpio darbui-vaikams-supermamų forumui , dėl ko anksčiau ar vėliau tampa irzli pikta boba su šluota , ir vyras natūraliai ima dairytis į šalis arba tampa belyčiu pilvotu dėdžiu su šliurėmis .“

Pastebiu ir kitą kraštutinumą . Cosmopolitano prisiskaičiusios neišsilavinusios, negavusios kultūros ar humanizmo  skiepų, lietuvės merginos santuoką paverčia techno –seksodromu. Finalas čia irgi liūdnokas - tuštuma ir jausmų skurdumas: vyrui noras lėkti strimgalviais nuo jos rujojimo kuo toliau į laisvę, moteriai – depresija ir ašaros, kad nemylima . Nacionalinės libido apraiškos irgi lengvai atpažįstamos, aprašomos. Lietuvių moterų beribis dvasingumas ir atjauta, ašaringumas, skendimas lyriniame liūdesy, vizijos, kai net dieną matomi angelai- marijos, – tai dažnai viso labo nepilnaverčio seksualinio gyvenimo apreiškimai . Žiauru, kad niekas nešviečia, nekalba čia plačiai apie elementarią žmogaus biologiją . Laisvė podraug su atsakomybe už save prasideda galvoje, o ne nuo antro galo.

 

Vaiko lytinio švietimo amžius dabar turi būti 7-14 metų ( anksčiau 14-24). . Jei nėra pozityvaus, humaniško lytinio švietimo, vaikai auga mėgdžiodami seksualiai tuos, ką mato TV ekrane ar leidinių viršeliuose. Išoriškai pabrėžia seksualumą, o viduje –vaikai. Nenuostabu, kad tiek išprievartavimų , tiek neįsisamonintos agresijos.

Vienas žmogus bejėgis prieš papročius ir tradicijas Pamėginkite Irano kaime viešai pasibučiuoti, apsikabinti draugiškai su klasioku ar kaimynu vyro giminei matant. Akmenim užmėtys. O Amerikoje – norma Taip ir čia viešinti savo bent kiek laisvesnį gyvenimo būdą - liežuviais negyvai nuplaks, ragana apšauks. Net sėkmingas dalykinis skirtingų lyčių bendradarbiavimas įvertinamas verdiktu: „būk atvira... man, kaip draugei, prisipažink, tu su juo miegojai? Už ką tave taip iškėlė?“ . Kad būtų kitaip, reikalinga valstybinė kryptinga politika ir..  kantrus laikas, per kurį tauta modernėja ir kratosi viduramžių stereotipų, kad moterys yra 2 rūšių – arba kekšė arba belytė šventoji . Nauja norma: ji sveikai natūraliai įkūnija abu šiuos poliarinius pradus. Moteris, nepažinusi savo libido, neatskleidusi pati sau kūniško moteriškumo, jo nevaldanti, negali būti laiminga ir ... dvasiškai stipri.

Kitavertus, žmogus – ne gyvulys, sutinkate? Tenkindamas vien kūną, jis nusileidžia iki primatų lygmens. Formuojasi neišdildomi įpročiai , biocheminės reakcijos. Žiūrėdama į vyrus vien kaip į aistros objektus, sieksite vis geresnio. Geresnis - turintis didesnę seks patirtį. Ilgainiui atsiras žirklės-praraja tarp kūno ir dvasios. Kūnas reikalaus tobulumo, o siela ilgėsis širdies šilumos, meilės,jausmų - to ko joks patyręs lovos supermenas ar vienkartinis one-night‘as niekada neduos, nes neturi ką duoti, neturi įgūdžių puoselėti moters vidinį pasaulį , skirti jai laiko, meginti ją suprasti. Tas, kuris jus pamils ir belsis į širdį, bus bejėgis patenkinti kūną . Esu bendravusi su patyrusiais pagyvenusiais lovelasais. Vieni nelaimingiausių žmonių – pažinę visas įmanomas aistros ir kūno skonio formas, tipo nugyvenę pilnavertį gyvenimą ir... nepajėgūs mylėti, pakylėti moterį į dvasios aukštumas. Nors patys kaip užkerėti tą vienintelę meilę medžioja. Gi prie kiekvieno naujo partnerio reikia prisitaikyti, tai lavina mimikriją, vaidybą,miklina kūną ,intuiciją ( na žvėrėji –rudokėji-grigaitėji  pamažėle , iš kvapo jau užuodi miesto džiunglėse tinkamą patiną ar konkurentę) , bet slopina vidinio aš norus – gi lovos sparinge niekam neįdomu, dėl ko liūdi , ar kas nesiseka darbe. Vyksta nuolatinis individualios sąmonės presingas, jos deformacijos, dėl ko ilgainiui jau sunku atskirti, ko norit jūs, kaip asmuo, o ko nori kūnas, kaip geismo įrankis. Iki 30 metų – kol biologija tonuse, to nepastebite. O po 40 metų atsiras tuštuma – gi visiems po trupinį vidinių pasaulių išdalinta,, o sau nieko neliko..

Taip, seksas – sveikata ir grožis, bet tik su jausmais jis – gėris. Naujais laikais seksas tampa būdu įsitvirtinti valdžioje, vampyruoti, gauti perteklines plėtros ir galimybių astralines energijas, kurios karmiškai nepriklauso. 

Man kliūva eko-etika – gi kito asmens vartojimas ind. poreikiams! gi uždaras karmos ciklas įsivažiuoja - kiti jus irgi taip pat geidulingai vartos . Švariau, etiškiau, moraliau   – masturbacija ir vibratorius. Amerikietės tuo požiūriu – pažangesnės, ekologiškesnės, keičia vibratorius, viena kitą pamoko uždaruose moterų meet‘uose sveikos lytinės gyvensenos pagrindų.

Žmogus – nedaloma dvasios ir kūno visuma. Dvasia, valia – vis tik pirminė, pajėgi suvaldyti ir kūną. Kam tą daryti? Èia ilga kalba apie dvasingumą, asmenybės ugdymą, apie Visatos pažinimo džiaugsmą, apie sąmonės plėtrą, apie dvasinį tobulėjimą . Šie virsmai vyksta santūrioje vienatvėje ar poroje , kur abu gali nuoširdžiai atsiverti kitam viskuo  – siekiais, norais, baimėmis, interesais. Moters jausmai yra sudėtingesnė materija, nei libidinės iškrovos, geismų tenkinimas. Jie nepavaldūs protui, jie reikalauja dviejų mylinčių žmonių ilgalaikių pastangų atrasti vienas kito pasaulius, juos tausoti, turtinti kažkuo, branginti . Mylėti kažką – menas, reikalaujantis iš moters didžiulių investicijų į save. Nes vien rodyti jausmus, be vaizduotės ir bendravimo meno užplūsti jais kaip cunamiu vyrą – nuobodu, priklu. Moderniame pasaulyje moters seksualumas neatsiejamas nuo jausmų ir jos bendravimo kultūros. Tą ji perduoda ir auklėdama sūnui.

Primenu, kad esate mama . Mamos seksualumas, jo praktikos formuoja vaiko pasaulėžiūrą, etiką, idealus. Niekaip negalėčiau vedžiotis pirmų pasitaikiusių į namus, į privačias šeimos teritorijas ( gi energetika!) , neversčiau vaiko pasaulio suaugusiųjų žaidimų poligonu. Vaikas turi teisę į tyrą švarios vaizduotės pasaulį, kam jį traumuoti, tvirkinti? Tvirkinimu vadinu primetimą savo patirties žmogučiui , kuriam dar jos nereikia. Gal niekada ir neprireks, fiziologinio instinktyvaus sekso ateityje vis mažės, jis bus būdingas nežinių visuomenėms .... Indigo vaikai girdi-mato per sienas. Vienok, kai girdi besimylinčius tėvus (šeima indigiukams – nelygu bažnyčia katalikams) . Visai kas kita, kai mama vis atsiduoda svetimam laikinam.

Seksualumas irgi absol skirtingas. Libidinė potencija – individuali, beprasmiška ją lyginti su draugės ar mamos. Jūsiškė aprašoma  pagal h-pą taip: natūralus fiziologinis poreikis, stiprina darbingumą, veržlumą, ryžtą, kovą už būvį , teikia malonumą, patinka, duoda įkvėpimo, stiprina intuiciją, atskleidžia moterišką žavesį, artina svajones, padeda suvokti, atskleisti sugebėjimus. Bet ir.... kelia įtampų su draugais, grupėmis, visuomene , blokuoja populiarumą/ autoriteto augimą/ profesinį augimą, užveria vartus santuokai ( taip taip, kol mylitės karštai, potencialūs jaunikiai jūsų konkrečiu atveju neprasiveržia į jūsų orbitas) ir – kas liūdniausia, kenkia sveikatai, kuri ir taip silpnoka ( krūtys, gimda , skydliaukė ), alina, išbalansuoja psichiką, veda į nuolatines emocines perversijas, darko smegenų neuroninius tinklus (Plutonas).

Kaip profesionali psichologė turėtumėt būti vidujai rami ir teikti kitiems ramybę, ar ne? Linkėčiau susirasti vieną jauną pastovų, bent 90 proc. pataikantį į libidinius poreikius. Yra moterys, kurių fiziologija reikalauja daug sekso (8 būsto planetos -valdovės aspektas su Jupiteriu). Ne jūsų čia variantas. Dar – sunki vaikystė pasąmonę slegia, ieškot užsimiršimo, laikino saugumo – o gaunat sielos skausmą, įniršį, kuris verčia  nežinia keršyti kažkam, kad  vis neatsiranda  tas supratingas sutuoktinis , geisti vis naujų. Èia padėtų žiauri ekstremali psichoterapija, išsprogdinanti visus kompleksus, kuriuos giliai slepiate nuo savęs .

 
liuchunkai
2018-11-05 14:09:00
20181105lck

ugg outlet


longchamp handbags


cheap jordans


canada goose outlet


fitflops shoes


michael kors outlet


mulberry handbags


nfl jersey wholesale


cheap jordans


michael kors wallets


under armour outlet


fitflops sale


cheap football shirts


tory burch outlet


cheap nfl jerseys


polo ralph lauren


cheap jordans


nike presto


christian louboutin outlet


air jordan 3


moncler outlet


kobe shoes


oakley sunglasses


canada goose coats


ugg outlet


thunder jerseys


polo ralph lauren


ugg outlet


ralph lauren polo shirts


uggs outlet


pandora charms


manchester united jersey


tory burch outlet


christian louboutin outlet


ed hardy clothing


real madrid jersey


oakley sunglasses


louboutin shoes


coach outlet online


canada goose jackets


cheap jerseys


kappa clothing


air max


christian louboutin outlet


air jordan shoes


camel shoes


pandora jewelry


new york knicks jersey


christian louboutin outlet


celtics jerseys


gucci outlet


uggs outlet


polo outlet


mizuno running shoes


michael kors outlet online


coach handbags


mont blanc pens


mavericks jerseys


canada goose coats


basketball shoes


palladium boots


polo outlet


giuseppe zanotti outlet


michael kors outlet clearance


michael kors outlet


fitflops sale


pandora outlet


kate spade outlet


ugg boots


michael kors outlet


coach outlet


coach outlet


canada goose outlet


ray ban outlet


canada goose outlet


michael kors outlet


pandora charms


polo ralph lauren


dior outlet


kobe 9


air jordan 4


swarovski outlet


ferragamo outlet


swarovski outlet


swarovski crystal


asics shoes


barcelona jersey


cheap nhl jerseys


clarks shoes


michael kors outlet online


ray ban sunglasses


montblanc pens


supreme clothing


canada goose jackets


nike shoes


canada goose jackets


bulls jerseys


ugg outlet


uggs outlet


magic jerseys


ugg boots


moncler outlet


ferragamo outlet


ugg boots


houston texans jerseys


y3 shoes


dolce and gabbana


true religion jeans


hermes outlet


coach factory outlet


tory burch outlet


herve leger outlet


salomon shoes


prada sunglasses


futbol baratas


supreme clothing


polo outlet


canada goose outlet


uggs outlet


michael kors


polo ralph lauren


cleveland cavaliers jersey


longchamp handbags


canada goose


fred perry polo shirts


mulberry bags


canada goose outlet


polo ralph lauren


canada goose outlet


michael kors outlet


michael kors outlet


lakers jerseys


michael kors outlet


burberry outlet


football shirts


polo outlet


coach outlet


le coq sportif shoes


lebron james shoes


canada goose jackets


moncler outlet


jordan shoes


world cup jerseys


moncler outlet


canada goose jackets


canada goose outlet


michael kors handbags


michael kors handbags


ralph lauren outlet


michael kors outlet


yeezy boost


hawks jerseys


true religion jeans


coach outlet


canada goose outlet


toms shoes


pandora charms


ugg outlet


pandora outlet


true religion outlet


coach outlet


christian louboutin outlet


uggs outlet


ugg boots


coach outlet


canada goose jackets


longchamp pliage


coach factory outlet


fila shoes


undefeated clothing


longchamp handbags


gucci handbags


canada goose outlet


canada goose outlet


longchamp solde


bvlgari jewelry


ugg outlet


coach outlet


coach factory outlet


fitflops sale clearance


ray ban sunglasses


christian louboutin outlet


fitflops outlet


coach outlet


coach outlet


fitflops


cheap nfl jerseys


christian louboutin store


prada shoes


coach outlet


true religion outlet


michael kors outlet


canada goose outlet


jordan shoes


coach outlet


gucci outlet


true religion jeans


off white


air jordan 4


michael kors handbags


michael kors outlet


red bottom shoes


ugg outlet


harden shoes


ray ban sunglasses


longchamp bags


knicks jerseys


uggs outlet


true religion jeans


ugg outlets


polo ralph lauren


uggs outlet


canada goose coats


nike outlet


nike lunarglide


ray ban sunglasses


adidas ultra boost


canada goose outlet


nike dunks


louboutin pas cher


golden goose sneakers


moncler jackets


pandora charms


christian louboutin outlet


coach outlet


ugg boots clearance


coach handbags


spurs jerseys


ubiq shoes


ugg boots


denver broncos jerseys


michael kors outlet


tory burch handbags


pandora charms


canada goose outlet


mbt shoes


air jordan 12


canada goose parka


cheap mlb jerseys


kate spade outlet


michael kors handbags


visvim shoes


oakley sunglasses


polo ralph lauren


fitflops sale clearance


pelicans jerseys


stussy clothing


minnetonka outlet


hermes birkin


ecco shoes


van cleef & arpels jewelry


cheap snapbacks


michael kors outlet


coach outlet online


nike shoes


ugg boots


vans shoes


longchamp outlet


ray ban sunglasses


coach outlet


ralph lauren pas cher


north face jackets


adidas outlet


supreme clothing


canada goose outlet


jordan shoes


michael kors outlet


ugg boots


michael kors


coach outlet


birkenstock sandals


michael kors outlet


mulberry handbags


merrell shoes


ralph lauren polo shirts


adidas uk


suns jerseys


polo ralph lauren


coach outlet


kings jerseys


ralph lauren polo shirts


canada goose jackets


moncler outlet


oakley sunglasses


ferragamo shoes


nike foamposite


mcm outlet


michael kors handbags


air max 90


kate spade outlet


ralph lauren polo


nike factory outlet


nike revolution


air huarache


michael kors outlet


kate spade outlet


off-white


ugg outlet


michael kors


canada goose outlet


20181105lck

Pridėti Komentarą


Ši svetainė – ne smurto zona. Provokatyvus, įžeidžiamas ar skleidžiantis negatyvias žinias bei emocijas komentaras bus be įspėjimo šalinamas, jo autorius – blokuojamas, praras teisę toliau komentuoti. Demokratija – tik su pliuso ženklu! Negalintys suturėti pykčio autorei rašykite tiesiai: sauleastrologe@yahoo.com

Jūsų Vardas