Saules horoskopai

saule@horoskopas.lt
www.horoskopas.lt

 

Straipsniai

2005-02-23

Amžinas Mėnulio ritmas

Kai Saulė keliauja Vėžio ženklu, kyla natūralus poreikis įsiklausyti į save. Keturfazis Mėnulio ciklas padeda suvokti emocijų kaitą, instinktų proveržius, gyvybiškumo potvynius ir atoslūgius.

Dangaus skliaute Saulė ir Mėnulis atrodo vienodo dydžio, nors nakties šviesulys yra 400 kartų mažesnis už Saulę ir 400 kartų artimesnis Žemei.Senovės tibetiečiai tikėjo, kad žmoguje slypi gyvybinė energija - la, atsiskirianti nuo kūno sulig paskutiniu atodūsiu. Kiekvieno Mėnesio 30-ąją ir 1-ąją dieną (per jaunatį) la "suteka" į vyro kairijį, o moters- dešinįjį kulną. Kitomis dienomis, la kyla kūnu aukštn ir leidžiasi žemyn,ciklo viduryje - 15 ir 16 dienomis - pasiekdama momenėlį.
Europiečiai Mėnulio kalendorių labaiu pritaikė ne dvasinėms, o praktinėms reikmėms. Į Mėnulio fazes dažnai atsižvelgiama žemės ūkyje, medicinoje,kosmetologijoje. Astropsichologija atskleidžia Mėnulio ritmų poveikį ne tik nuotaikoms, bet ir kasdieniams sprendimams.

1 fazė. Jaunatis

Per jaunatį vaikai ir jautresnės psichikos moterys tampa ypač kaprizingi, nebevaldo norų ir instinktų, lengviau pasiduoda įtakai ir paklūsta įsakymams. Vyrai tampa agresyvūs,nekantrūs, nervingi,jiems sunkiau sekasi bendauti. Tuomet geriau jų neprovokuoti.

Visiems labiau rūpi asmeniniai reikalai. Žmogus susierzina,kai svetimi pažeidžia privatumo ribas. Naujovės ir idėjos atmetamos, į išorinius dirgiklius reaguojama nugludintais štampais. Įsiutinta pikčiurna pyksta kaip įpratusi, tinginys į replikas numoja ranka ir apsiverčia ant kito šono, nepareigingas darbuotojas dar labiau pavėluoja.

Organizme sumažėja skysčių, trumpam nuslopsta chroniškų ligų simptomai, apskritai stinga energijos ir jėgų. Vairuotojai skundžiasi išsiblaškymu ir sulėtintomis reakcijomis. Daugiau miršta sunkių ligonių. Žmonių grupės, didelės minios yra tarsi užhipnotizuotos - vangios ir itin pagaulios fanatiškoms idėjoms bei destruktyviems impulsams. Per jaunatį demonstracijose ir mitinguose dažniausiai kyla grėsmė gyvybei.

Augmenijos gyvybiniai syvai suplūsta į šaknis, todėl rekomenduojama puoselėti antžemines dalis - genėti, karpyti, skinti, rinkti šakniavaisius, ruošti malkas. Beprasmiška užsiimti persodinimu, ravėti.

2 fazė. Priešpilnis

Pilnėjančio Mėnulio fazę astropsichologai vadina "krizine". Stereotipai jau neatitinka tikrovės, būtina priimti iššūkius naujus gyvenimo iššūkius. Žmogus turi keistis, kad išliktų savimi bendruomenėje. Per priešpilnį mes tampame aktyvesni ir tarsi atsiveriame pasauliui.

Be to, atsiranda pirmosios Mėnulio ciklo kliūtys ir problemos.Žmogus maksimaliai pasirengęs jas išspręsti. Net mažiausios pastangos kažką pakeisti ir pasiekti yra veiksmingos, priartina tikslą. Suteikiamas šansas galimybė pranokti save. Tinka spręsti konfliktus, išsklaidyti įtampą, susitikti su problemiškais žmonėmis, veikti tose srityse, kurios iki tol atrodė itin sudėtingos ir neįveikiamos. Per priešpilnį teisingi poelgiai laiduoja geras pasekmes. Blogiausiu atveju žmogus arba pasikrauna negatyvia energija, arba iškrauna negatyvą ant kitų, kaltindamas aplinką dėl dar vienos nesėkmės.

Vaikai ima priešginiauti valdingiems, despotiškiems tėvams. Išryškėja prištaravimas tarp individualių siekių ir bendrų interesų, tarp norų ir pareigų. Dabar pirmiausia paisoma individualių poreikių ir aktualijų. Padidėja traumų rizika dėl neatsargumo, padaugėja eismo nelaimių, avarijų.Kimba peršalimo ligos, paūmėja seni diegliai. Ypač pažeidžiama tampa rega, streikuoja virškinimas. Organizmas kaupia skysčius, dėl to atsiranda įvairių patinimų, pabrinkimų. Tinka taisyti dantis,badauti,valytis, laikytis gydomųjų dietų. Kolektyvuose sustiprėja demokratiškos nuotaikos,kyla nepasitenkinimas esama padėtimi. Žmonės mėgina aiškintis įtemptus santykius per konfliktus.
Sodininkams rekomenduojama ravėti ir naikinti kenkėjus.

3 fazė: Pilnatis

Pilnatis neatsiejama nuo mistikos. Statistiniai tyrimai rodo, kad siaubo aureolė gaubia ją neatsitiktinai. Savižudybių, sunkių smurtinių nusikaltimų, masinių riaušių,nelaimingų atsitikimų pikas sutampa su pilnaties apogėjumi - 14-16 Mėnulio ciklo dienomis. Manjakai išeina į medžioklę, lunatikai laipioja stogais, raganos skuba į profesinius sąskrydžius,o vampyrai puola aukas. Beje, Šri Lankos įstatymai draudžia tomis deinomis rengti sportines varžybas ir pardavinėti mėsą. Budistams pilnatis - šventa, nes per ją gimė Buda.

Į pilnatį ypač jautriai reaguoja moterys ir vaikai. Vaikai dažniau verkia, aikštijasi, nestabilios psichikos moterys - isterikuoja ir aiškinasi santykius.Moteriškus kolektyvus pilnatis paverčia širšynais ar emocijų ugnikalniais.Nepanaudotos energijos perteklius dėl menkų priežasčių išsilieja jausmų protrūkiais- agresija ir nepasitenkinimu. Asmenys, neturintys konkretaus užsiėmimo ar tikslo, lenda aktyviai bendrauti ir kišasi į svetimus reikalus.

Bujoja psichiniai ligoniai, reiškiasi menininkai. Lyderis atitrūksta nuo grupės, padaliniai neklauso centro, o publika - šou vedėjo. Užtat dvasingi, kūrybingi žmonės per pilnatį maksimaliai panaudoja sugebėjimus. Jų aura per pilnatį ypač ryški. Juk žmogus dabar gauna daugiausiai energijos iš Kosmoso, jo pasąmonė ypač aktyvi. Ne veltui Pontijui Pilotui iš M.Bulgakovo romano "Meistras ir Margarita" per pilnatį plyšdavo iš skausmo galva.

Ciklo viduryje įgyvendinama tai, kas buvo pradėta per jaunatį. Tada įsiplieskęs ginčas dabar pasiekia kulminaciją. Sunku atskirti meilę nuo neapykantos, todėl paaštrėja lyčių priešprieša, kunkuliuoja meilės dramos, šeimyniniai barniai. Kyla didžiulis noras išsikrauti ant kitų, valdingai " paauklėti" jaunesnius. Emocijos liejasi per kraštus, baimė ir nerimas užvaldo silpnadvasius. Sustiprėja sąveika su aplinka, reikia valios pastangų įveikti išoriniam spaudimui. Iš sąstingio pažadinami net pasyviausieji, kad ir televizoriaus maniakai. Galbūt per pilnatį nutrūks pamėgtas serialas, gal apleistas šuo ryškioje mėnesienoje perkąs laidą. Maža kas gali sutrikdyti liguistą priklausomybę.

Per pilnatį nesunkiai pašalinami buitiniai nepatogumai. Pagaliau atsiranda laiko ir jėgų atlikti darbus, atidėliotus dėl nepalankių aplinkybių. Aplinkoje ir gyvuose organizmuose susikaupia maksimalus drėgmės kiekis. Pražysta gėlės, intensyviai noksta vaisiai. Tinka sėti sėklininius augalus, rinkti vaistažolių antžemines dalis, pjauti žolę, nuimti derlių, persodinti kambarines gėles.

Pakyla kraujospūdis, kamuoja nemiga, suskausta įvairūs diegliai, paūmėja ligos. Nerekomenduojama operuoti, nes sunku sustabdyti kaujavimą, kyla komplikacijų dėl narkozės. Užtat tinka tirtis, nes paūmėję simptomai padeda diagnozuoti susirgimą. Vaistai, kaip ir alkoholis, veikia ypač stipriai. Dėl to senoliai per pilnatį nekeldavo vestuvių ir susilaikydavo nuo svaigalų.

4 fazė - Delčia

Ateina atpildas už atliktus darbus. Jei per priešpilnį žmogus neįveikė kliūčių, nepriėmė gyvenimo iššūkių , numojo ranka į pirmaeiles problemas, dabar situacija tampa nevaldoma ir užgriūva nemalonumai. Likimas tarsi pradeda grūmoti ir bausti už aplaidumą ir apdovanoja už teisingą elgesį. Tėvai be priežasties užsipuola vaikus, nesigilindami - kas kaltas? Aktyvūs piliečiai pradeda burnoti prieš valdžią, skųstis aukštesnėms jėgoms ir konfliktuoti su pareigūnais. Grupė priešinasi lyderio valiai, smerkia jį už "kietą kumštį" .

Per delčią žmogų pagauna įvykių tėkmė,aplinkybės neleidžia susivokti ir priešintis gresiantiems praradimams ar pralaimėjimams. Per priešpilnį bet kokie veiksmai buvo rezultatyvūs,o dabar telieka stebėti nutolstantį traukinį arba fiksuoti klaidas. Atrodo, kad kažką pakeisti neįmanoma, nebeužteks jėgų. Ką gi, per sekantį Mėnulio ciklą teks vėl grįžti prie tos pačios situacijos ir ieškoti naujų būdų ją įveikti. Per priešpilnį gautas užsakymas per delčią nuplaukė konkurentams, uždelstas sandėris - neįvyko.

Dabar telieka gilintis į nesėkmių priežastis arba džiaugtis pelnyta sėkme. Tie, kas dar mėgina priešintis nepalankiems įvykiams, pučia prieš vėją - išeikvoja energijos atsargas ir persitempia. Dėl to padidėja traumų ir nelaimingų atsitikimų rizika, sumažėja atsparumas ligoms. Įvyksta avarijos dėl gedimų, kurie atsirado per priešpilnį.Būtina dažniau laistyti augalus, nes dirva per delčią nekaupia drėgmės.

Paskutinėje Mėnulio ciklo fazėje, kai gamtos bioritmai slopsta, netinka pradėti naujus sumanymus, generuoti idėjas. Įvairias pradžias ir naujas pažintis geriau nukelti į priešpilnio dienas. Svarbu netapti baikščiais Mėnulio įkaitais. Kiek laimingų porų susituokė ir kiek naujakurių šventė įkurtuves per delčią! Ir nieko tragiško jiems neatsitiko, nes jie nemistifikavo Mėnulio ciklo.

Parengė astrologė Saulė


Publikuota savaitraštyje "TV per savaitę"
.